Kaip kuo ilgiau išvengti raukšlių: 12 naudingų patarimų

Moters veidas. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Raukšlės – vienas didžiausių kiekvienos moters priešų. Kovą su raukšlėmis reikėtų pradėti kuo anksčiau, nes sulaukus 25 metų aplink akis jau pradeda formuotis nematomos raukšlės. Vėliau moters organizme lėtėja estrogenų gamyba, oda blogiau sulaiko drėgmę, o raukšlės išryškėja, jų atsiranda vis daugiau. Geriausia priemonė nuo raukšlių – ankstyva jų profilaktika.

1. Miegokite ant nugaros

Nuolatinis miegojimas ant kokio nors šono provokuoja raukšlių ant skruostų ir smakro atsiradimą, o miegojimas ant pilvo didina raukšlių skaičių ant kaktos. jei tokią miegojimo pozą laikote kankyne, pasirūpinkite bent šilko patalais.

2. Vartokite žuvį

Į racioną įtraukite daugiau riebios žuvies, ypač lašišos. Ši žuvis, tai ne tik baltymų, bet ir nepamainomų riebalų rūgščių omega–3 šaltinis. Baltymai – viena pagrindinių odos statybinių medžiagų, o omega–3 riebalų rūgštys padeda apsaugoti nuo odos išsausėjimo, maitina ją ir palaiko jos stangrumą.

{recipe|2705}
{recipe|3074}
{recipe|4572}

3. Gerkite pieną

Tam, kad odą įgautų gražią spalvą, persų filosofas ir gydytojas Avicena siūlė gerti pieną su medumi. Iš tiesų, pieno riebalai padeda išlaikyti gerą odos būklę. Peržiūrėkite savo racioną, gal jame mažai ar visai nėra pieno produktų? 

Taip pat skaitykite: Pieno produktai jūsų grožiui: veido kaukės pagal odos tipą

4. Nesiraukykite

Jeigu jūsų regėjimas nėra tobulas ir jūs nenešiojate akinių, tai greičiausiai dažnai raukotės. Žmonėms, kurie dažnai raukosi, atsiranda gilios raukšlės tarp akių, nusvyra vidiniai antakių kraštai. Todėl jeigu jums buvo išrašyti akiniai, nepamirškite jų.

Ta pati taisyklė galioja ir saulės akiniams. Kai saulė itin spigina, nešiokite akinius nuo saulės, kurie padės apsaugoti paakių odą nuo žalingų saulės spindulių ir, be abejo, raukšlių.

5. Nepamirškite veido odos šveitiklių

Odos šveitimas ne tik didina jos elastingumą bei padeda kovoti su jos nelygumais, bet ir efektyviai šalina įvairaus gylio raukšles. Šveitimo priemones rinkitės pagal odos tipą.

Taip pat skaitykite: Pasigaminkite pačios: 5 odą puoselėjantys šveitikliai veidui

6. Pamėkite kakavą

Kakavoje yra gausu katechino ir epikatechino flavonoidų, kurie apsaugo odą nuo žalingo saulės spindulių poveikio bei gerina odos ląstelių kraujotaką. Be to, puodelis kakavos – tai velniškai skanu.

7. Teisingai prauskitės

Dermatologai teigia, kad paprastas vanduo iš čiaupo panaikina natūralų odos apsauginį sluoksnį, kuris apsaugo odą nuo dehidratacijos ir ankstyvųjų raukšlių atsiradimo. Todėl nepamirškite jūsų odos tipui tinkamų prausimosi priemonių, kurios pašalina nešvarumus ir tuo pačiu saugo jūsų odą.

8. Atsikratykite žalingų įpročių

Žalingi įpročiai, pavyzdžiui rūkymas, itin neigiamai veikia ne tik sveikatą, bet ir odą. Rūkalių oda dažnai būna ne pagal amžių susiraukšlėjusi, nesveikos pilkos spalvos.

9. Daugiau vitamino C

Vitaminas C skatina kolageno gamybą, kuris apsaugo odą nuo žalingų UVA spindulių, reguliuoja pigmentaciją ir kovoja su uždegiminiais odos procesais. Į kasdienį racioną įtraukite daugiau citrusinių vaisių, kivių, brokolių, kopūstų, pomidorų, ananasų.

{recipe|700}
{recipe|1108}
{recipe|4748}

10. Pamėkite sojos produktus

Soja padeda apsaugoti odą nuo priešlaikinio odos senėjimo, kurį sukelia kenksmingas saulės spindulių poveikis. Be to, soja savo sudėtyje turi junginių, kurie veikia panašiai kaip estrogenai – jeigu trūksta šio hormono, audiniai pradeda irti, todėl atsiranda raukšlės. Reguliariai vartodamos sojos produktus, padėsite odai gaminti daugiau kolageno.

11. Išmėginkite drėkinamuosius kompresus

Kompresams naudokite minkštą, švelnų rankšluostį. Sulenkite jį į keturias dalis ir panardinkite į karštą vandenį. Ištraukite rankšluostį, išspauskite jį ir dėkite ant veido. Nepamirškite ir smakro srities. Kompresą laikykite tol, kol rankšluostis bus šiltas. Jeigu prieš procedūrą patepsite veidą riebiu kremu – sulauksite dar geresnių rezultatų.

12. Medaus kaukė

Medaus kaukė puikiai išvalo poras ir saugo odą nuo priešlaikinio senėjimo ir tinka visiems odos tipams. Žinoma, jeigu nesate alergiška medui. Užtepkite medaus ant švarios odos ir masažuokite 3–5 min. Po to nuplaukite vėsiu vandeniu.

Taigi, pagrindinės taisyklės toms, kurios nori gražios, sveikos ir švytinčios odos:

• venkite tiesioginių saulės spindulių;

• nerūkykite;

• drėkinkite odą ir tinkamai ją valykite;

• sveikai maitinkitės, gerkite daug vandens (bet ne prieš miegą);

• miegokite bent 8 val. per parą. Kokybiško miego metu sparčiau atsinaujina odos ląstelės ir gaminasi kolagenas.

Skaitykite daugiau