Kaip karštomis vasaros naktimis atsivėsinti ir geriau išsimiegoti

Nemiga / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Atrodytų logiška: kuo mažiau drabužių miegodami vilkėsite karštomis vasaros naktimis, tuo jausitės vėsiau, vis dėlto miego ekspertas Neilas Stanley pataria verčiau atsispirti pagundai griūnant į lovą nusimesti visus drabužius.

Anot specialisto, itin šiltomis naktimis kur kas sveikiau miegoti su pižama iš natūralios medžiagos, rašo „The Daily Mail“.

„Natūrali pižamos medžiaga sugers visą jūsų prakaitą per naktį, dėl to miegodami jausitės kur kas vėsiau ir patogiau“, – tikina N. Stanley ir pateikia keletą patarimų, ką daryti, kai naktimis dėl karščio sunkiai sekasi užmigti.

Nusiprauskite po vėsiu vandeniu

Tam, kad gerai išsimiegotumėte, ypač vasarą, patartina kiek sumažinti savo kūno temperatūrą. Tam puikiai tiks vėsus dušas. Prieš miegą nusiprauskite po vėsiu, tačiau ne pernelyg šaltu vandeniu, mat per šaltas vanduo gali visiškai išblaškyti miegus.

Įsigykite ventiliatorių

Jei turite ventiliatorių, prieš eidami miegoti jo pučiamą srovę nukreipkite sau į veidą, kadangi, anot miego eksperto, iš mūsų kūno daug šilumos pasišalina būtent per jį. Tik nestatykite ventiliatoriaus pernelyg arti lovos, kitaip tiesiai į veidą pučiama oro srovė jums gali sukelti neuralgiją.

Atvėsinkite patalynę

Jei naktį negalite miegoti kuo nors neužsikloję, tuomet jau geriau miegokite po kuo plonesne antklode ar tiesiog po paklode. O jei vis tiek per karšta, pabandykite patalynę atvėsinti – tvarkingai ją suvyniokite, įdėkite į maišą ir jį užrišę valandai dėkite į šaldytuvą. Šis efektas labai laikinas, kadangi kūnas patalynę greit sušildys, bet šio laiko jums turėtų pakakti, kad galėtumėte užmigti.

Nevalgykite prieš miegą

Sotus maistas prieš pat einant miegoti yra pats blogiausias dalykas, kokį tik galite padaryti. Kadangi maisto gavęs mūsų organizmas pradeda intensyviai dirbti ir, degindamas kalorijas, išskiria dar daugiau šilumos. Jei vakare labai norisi valgyti, verčiau rinkitės daržoves ar vaisius.

Venkite alkoholio

Jau seniai žinoma, kad alkoholis trikdo normalų miego ciklą,  ir visi negatyvūs jo aspektai tik dar labiau sustiprėja per karščius. Alkoholiniai gėrimai lėtina kūno refleksus ir ypatingai trukdo organizmui pačiam atsivėsinti. Netgi ganėtinai maža alkoholio dozė prieš miegą sukelia dehidrataciją, todėl ryte galite pabusti visiškai neišsimiegoję.

Miegas / „Shutterstock“ nuotr.

Išbandykite Charleso Dickenso šokį

Kai garsus britų rašytojas Charlesas Dickensas negalėdavo užmigti, jis atsikeldavo iš lovos, plačiai pamojuodavo rankomis ir vaikščiodamas po savo kambarį bandydavo išmušti iš savęs visą karštį. Išbandykite šį metodą ir jūs.

Miegokite hamake

Storas lovos čiužinys, antklodės, didelės pagalvės ir paklodė trukdo orui cirkuliuoti aplink visą jūsų kūną. Jei miegosite iš plonos medžiagos pasiūtame hamake, jūsų kūnui bus kur kas vėsiau. Vienintelė čia kylanti problema – kaip pasikabinti hamaką tarp dviejų kambario sienų. Čia jau teks pasitelkti savo fantaziją.

Pauostykite levandų

Jau nuo seno žinoma, kad levandos nuramina nervus ir padeda geriau miegoti. Daugelis sako, kad užmigti padeda vos keli levandų aliejaus lašai ant pagalvės. Išbandykite, jei naktimis nesiseka užmigti, net jei aliejus ir nepadės, bent jau patalynė kur kas skaniau kvepės.

Skaitykite daugiau