Kaip išvengti namuose tykančių alergenų?

Namų ruoša / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-06-29 09:00
Daugelis žmonių pavasarį užsiima kasmetiniu namų valymu. Jie stengiasi išblizginti kiekvieną namų kampelį, šveičia viską nuo lubų iki pat grindų, iškrausto visas spintas, spinteles ir stalčius. Tačiau kam to reikia?

Mūsų namai yra pilni įvairių alergenų, tokių kaip dulkių erkutės, gyvūnų išskyros, pelėsiai ir kiti, kuriais mes privalėtume pasirūpinti kas savaitę, tačiau retai kada taip darome, todėl bent namų valymas po žiemos yra privalomas, ypač alergiškiems žmonės.

Tik nuolat palaikydami švarą ir tvarką, mes galime sumažinti namuose esančių alergenų kiekį ir padaryti savo aplinką saugesnę.

Nepaisant namų valymo naudos ir būtinybės, jis gali sukelti nemažai problemų daugumai alergiškų žmonių – sustiprinti jau esančius alergijos simptomus. Todėl norint išvengti įkvėpiamų alergenų, valant namus reikėtų užsidėti ant veido kaukę ar respiratorių.

Sutvarkius namus, patariama iškart nusiprausti po dušu, taip pat išsitrinkti galvą, kad nuplautumėte nuo savęs visas dulkes ar kitas alergizuojančias daleles.

Taip pat skaitykite: 5 taisyklės namų orui gaivinti

Valant, dalis dulkių ir kitų dalelių patenka į orą ir jame išsilaiko apie aštuonias valandas, todėl namus geriausia tvarkyti ryte, kad dalelės nusėstų ir nealergizuotų miego metu.

Štai keli patarimai žmonėms, kurių alergijos simptomus paaštrina įvairios valymo priemonės:

  • Norėdami išvalyti keramines plyteles, kur kaupiasi pelėsiai ir grybeliai, naudokite mišinį iš ¼ puodelio sodos, ½ puodelio acto, apie 4 l šilto vandens ir 1 puodelio amoniako.
  • Baldų poliravimui sumaišyktie 1 arbatinį šaukštelį citrinų sulčių su 0,5 l aliejaus.
  • Valydami tualetą, naudokite sodą, sumaišytą su actu.
  • Veidrodžių ir langų valymui tinka 3 arbatinių šaukštelių amoniako, 1 arbatinio šaukštelio acto ir ¾ puodelio vandens mišinys.
  • Kad neužpultų tarakonai, iš namų reikėtų išnešti visus maisto likučius, laikraščius ir popierinius maišelius. Virtuvinės spintelės ir stalčiai turėtų būti iškraustomi ir išvalomi nuolat. 

Taip pat skaitykite: Kad grindys blizgėtų: kaip prižiūrėti laminatą ir plyteles

Kai namai galų gale išvalyti, jie tampa sveikesne vieta mums gyventi, tačiau reikėtų nepamiršti, kad daug patogiau yra reguliariai tvarkyti namus ir palaikyti juose švarą. Todėl geriausia visus darbus pasiskirstyti.

Kasdien:

Vėdinkite vonios kambarį. Kuo sausesnis jis bus, tuo mažesnė tikimybė, kad jame veisis pelėsiai.

Kartą per savaitę:

  • Skalbkite patalynę karštame vandenyje.
  • Maudykite naminius gyvūnėlius.
  • Valykite dulkes nuo paviršių ir siurbkite kambarius.

Kartą per mėnesį:

Išplaukite visus pliušinius žaislus karštame vandenyje arba įdėkite juos į plastikinį maišelį ir palikite šaldiklyje per naktį, kad išnaikintumėte dulkių erkutes.

Parengta, konsultuojantis su gyd. Aiva Vaivariene.


Šaltinis – sveikas.lt

Temos:
Alergija Namai

Naujausi straipsniai