Kaip išsirinkti žiedą vestuvėms ar sužadėtuvėms?

Vestuvės / Fotolia nuotr.
Vestuvės / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-04-25 09:00
AA

Juvelyrė dizainerė Jurga Lago kiekvieną pavasarį žino – padaugės užsakymų, nes artėja vestuvių metas. Sužadėtuvių ir vestuvių žiedai poroms – itin svarbūs. Kokie jie turėtų būti?

Juvelyrė-dizainerė Jurga Lago / Asmeninio albumo nuotr.

– Įprasta, kad sužadėtuvių žiedas turi būti su briliantu ar keliais. Gal mąstome stereotipais? Ar kas nors nori kitokių?

– Įprastai jie būna su briliantais, nes tokia tradicija, o tradicijos keičiasi labai pamažu. Sužadėtuvių žiedas yra simbolis ir simbolizuoja vyro apsisprendimą vesti moterį. Nors būna ir atvirkščiai... Neseniai moteris pas mane užsakė sužadėtuvių žiedą vyrui.

 

– Moterys dažniausiai nori, kad sužieduotuvių žiedą pastebėtų aplinkiniai...

– Būna visaip, todėl iškart paklausiu, ar tai žiedas labiau „aplinkai“, ar tik sau. Vieni sužadėtiniai nori, kad apie jų sprendimą sužinotų visas pasaulis, kiti tai norėtų nuslėpti. Bet jeigu moteris nešioja žiedą su briliantuku, vadinasi, ji jau gavo pasiūlymą tekėti. Pats tipiškiausias variantas – tai briliantas apsode. Jei pora gali sau tai leisti, geriausia draugija briliantui – auksas, o ne sidabras.

 

– Ar visada vyras ruošia moteriai staigmeną ir žiedą perka slapčia?

– Oi, visko būna!.. Kartais mylimajai duoda pinigų ir pasako, kad nusipirktų tokį, koks labiausiai patiks. Tačiau moterys – nenuspėjamos būtybės: atėjusios pirkti žiedo, jos gali įsigyti... sužadėtuvių auskarus.

 

– Kaip, renkantis vestuvių žiedus, nenugrybauti į pievas?

– Geriausia ateiti pasitarti su specialistu. Kartais yra daug pinigų, bet nėra skonio, kartais – atvirkščiai, bet visada galima surasti geriausią variantą.

 

– Kokios tendencijos vyrauja vestuvinių žiedų rinkoje?

– Man patinka Vogue redaktorės Annos Wintour posakis: „Šiais laikais labiausiai nemadinga būti madingam.“ Visur. Na, taip, dabar į madą atėjo raudonasis auksas, bet ta mada tuojau praeis. Renkantis tokius ilgaamžius papuošalus, kurie bus nešiojami visą gyvenimą, verta labai  gerai pagalvoti, ar jie nenusibos ir neatrodys keistai po kelerių metų. Lietuvoje dabar populiarūs žiedai iš baltojo aukso.

Juvelyrė-dizainerė Jurga Lago / Asmeninio albumo nuotr.

 

– Dviejų žmonių skonis kartais gerokai skiriasi, ar ne?

– Dirbu jau daug metų, tad kartais net pajuokauju, kad kai pora ateina užsisakyti vestuvinių žiedų, jau galiu pasakyti, kiek kartu jie gyvena. Bendraudama, kalbėdamasi, stengdamasi juos pažinti (o procesas nuo sumanymo iki realizavimo kartais trunka net pusę metų ar metus), tampu gera poros pažįstama, o kartais net pusiau psichologe – juk mano akivaizdoje jie pykstasi, taikosi, ieško kompromisų. Užsisakant žiedus, reikia gerai pagalvoti tiek apie savo profesiją, gyvenimo būdą (dirbdamas labai oficialioje įstaigoje, turbūt nenorėsite nešioti plataus ir labai ekstravagantiško žiedo), tiek apie tai, kad žiedas būtų patogus ir nors maža detale atspindėtų poros savitumą. Tai svarbiau už madas ir tendencijas. O jei labai norite būti madingi, dabar populiarūs platūs žiedai.

 

– Ar žmonės vertina originalumą?

– Taip, labai. Juk tiek niekuo neišsiskiriančių barankų prikalta, kad daugeliui norisi kažko ypatingesnio. Kai kurios moterys nenori sužadėtuvių žiedo pakeisti vestuviniu, joms gražu mūvėti abu, tad reikėtų pagalvoti, kad jie derėtų. Esu sukūrusi tokių komplektų, kurie gražiai „draugauja“ vienas su kitu.

 

– Tradicinis vestuvių žiedas auksinis, be akutės. Ar nebūtinai?

– Nebūtinai. Ir su akutėmis, ir su kelių atspalvių aukso deriniais. Sakoma, kad sidabras – sielos metalas, o auksas – arčiau širdies, jo ir vertė kita. Auksui reikia subręsti, o jei žmogus jam dar nesubrendęs, tai gal tada nesubrendęs ir vedyboms...

 

– Daug važinėjate po pasaulį. Ar daug kuo skiriasi lietuvių skonis, pavyzdžiui, nuo ispanų ar rusų?

– Skirtumų daug, pradedant kultūriniais. Tačiau vestuviniai žiedai – gana konservatyvus aksesuaras, todėl ypatingų skirtumų nėra. Na, gal rusai labiau mėgsta ryškius, išskirtinius papuošalus, o jeigu jie minimalistiniai, tai naudojamos itin brangios medžiagos ir akmenys. Tik galiu pasakyti, kad lietuviai nėra nei labai kuklūs, nei labai pilki, nei konservatyvūs. Tikrai! Yra daug žmonių, norinčių ir galinčių išsiskirti, nebijančių naujų idėjų.

Juvelyrė-dizainerė Jurga Lago / Asmeninio albumo nuotr.

 

– Vieni nešioja vestuvinius žiedus ant kairės rankos bevardžio, kiti – ant dešinės. Kuris būdas teisingas?

– Abu. Tik Rytų europiečiams priimtina žiedu puošti dešinę ranką, o Vakarų europiečiams – kairę. Prieš renkantis žiedus, reikia apsispręsti, ant kurios rankos juos mūvėsite, nes skirtingų plaštakų pirštai skiriasi storiu.

 

– Gal pamenate savo kurtą keisčiausią vestuvinį žiedą, kuris ir jus pačią nustebino?

– Tai buvo žiedas, grandinėle sujungtas su apyranke. Pasiūliau jį moteriai, kuri niekada nesiskyrė su apyranke, nes slėpė randą. Iš tokios situacijos išsirutuliojo visai smagus sprendimas.

 

– Ar pati mūvite vestuvinį žiedą?

– Taip, kaip ir sužadėtuvių. Juos nukaliau pati, o vestuvinius – pagal vyro dizainą (Jurgos vyras Lino Lago – garsus dailininkas – aut. past.) Tai vieninteliai žiedai, kurie puošia mano ranką kiekvieną dieną.

 

Tekstas Dovilės Štuikienės