Kaip išsirinkti tinkamą pagalvę pagal mėgstamą miego pozą?

Mergina tarp pagalvių / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-04-28 21:00
Kokia yra kokybiško miego paslaptis? Žinoma, kad gera lova, patogus čiužinys, kokybiškos medžiagos patalynė ir – itin patogi pagalvė.

Būtent apie pagalvę šįkart ir pakalbėsime išsamiau. O tiksliau – apie tai, kaip ją išsirinkti itin kokybišką ir geriausiai tinkančią jūsų miego įpročiams. O būtent į juos didžiausią dėmesį ir derėtų atkreipti. Patarimais dalijasi portalas huffingtonpost.com.

Taigi, jei nenorite prabusti su skaudama nugara ar įsitempusiu kaklu, prieš leisdamiesi į pagalvės paieškas, visų pirma išsiaiškinkite, kokia miego poza jums yra arčiausiai prie širdies. O tuomet jau belieka skaityti aprašymus žemiau:

Pagalvė miegantiems ant nugaros

Mieganti mergina
Mieganti mergina
 • Jei didžiąją nakties dalį mėgstate miegoti ant nugaros, derėtų išsirinkti tokią pagalvę, kuri tinkamai paskirstytų pečiams tenkantį svorį, negana to, tinkamai parinkta pagalvė suteiks gerą atramą jūsų galvai ir stuburui.
 • Rinkitės kuo minkštesnę pagalvę, kuri apgaubs kaklą ir neleis galvai per naktį pernelyg palinkti į vieną pusę.
 • Jei miegodami ant nugaros dažnai prabundate su apatinės nugaros dalies skausmu, pabandykite pagalvę pasidėti ir sau po kojomis.
 • Mėgstantiems galvą laikyti kiek aukštesnėje padėtyje rekomenduojama išbandyti vadinamąją pleišto formos (angl. wedge pillow) pagalvę, kuri efektyviai paskirstys pečiams ir kaklui tenkantį svorį.

Pagalvė miegantiems ant pilvo

Mieganti mergina
Mieganti mergina
 • Jei miegate ant pilvo, pagalvės jums gali ir nereikėti. Tačiau jei be jos miegoti vis tik nemėgstate, tuomet rinkitės ganėtinai minkštą ir ploną pagalvę – taip miegant teks kur kas mažesnė apkrova kaklui.
 • Jei norite išvengti apatinės nugaros dalies skausmo, pabandykite taip pat ploną ir minkštą pagalvėlę miegodami pasikišti ir po pilvu.

Pagalvė miegantiems ant šono

Mieganti mergina
Mieganti mergina
 • Naktį ant šono mėgstantys miegoti žmonės ir taip jau rizikuoja prabusti skaudamais pečiais, klubais ar įsitempusiu kaklu, mat visas jų kūno svoris tenka tik vienai pusei. Miegant šia poza itin nukenčia kaklas, nes jis gulint ant netinkamos pagalvės neturi visiškai jokios atramos.
 • Dėl šių priežasčių rekomenduojama rinktis kiek aukštesnę pagalvę, kuri užpildytų tarpą, likusį tarp kaklo ir lovos čiužinio.
 • Norintiems išvengti nugaros ar klubų skausmo, pagalvę rekomenduojama pasidėti ir tarp kelių.

Geriausias užpildas pagalvei

Mieganti mergina
Mieganti mergina

Kuomet jau išsirinkote labiausiai tinkamą pagalvės formą, verta pagalvoti ir apie pagalvės užpildą – jį taip pat rinkitės pagal savo poreikius.

 • Pūkai ir plunksnos – puikus užpildas norintiems itin minkštos ir kokybiškos pagalvės, tačiau jie nesuteiks tinkamos atramos galvai ir kaklui, būtent dėl to šis užpildas labiausiai tiks miegantiems ant nugaros.
 • Grikių lukštų užpildas labiau tiks norintiems tvirtesnės atramos.
 • O medvilnės ir poliesterio pluoštu užpildytos pagalvės yra puikus pasirinkimas tiems, kuriems patinka tvirtos ir kiek kietesnės pagalvės.​
Ji24.lt

Naujausi straipsniai