Kaip išsirinkti kokybišką dantų pastą? Pataria „Green Feel’s“ laboratorijos specialistės

„Green Feel’s“ nuotr.
„Green Feel’s“ nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2019-12-13 14:39
AA

Internete gausu patarimų, kaip teisingai pasirinkti veido kremą, ar kiek kartų per savaitę naudoti plaukų kaukę. Tačiau kur kas mažiau žinių turime apie tai, kaip rinktis kasdienes burnos priežiūros priemones. Juk nuo jų kokybės bei sudėties priklauso ne tik graži, bet ir sveika šypsena.

Įžvalgomis apie dantų pastas dalijasi „Green Feel’s“ chemijos mokslų specialistės – Ieva Račkauskienė bei Augustė Šarkauskaitė, kurių sukurtos dantų pastų formulės jau pasiekė ne tik pardavimų lentynas, bet ir sulaukė pirmųjų, itin teigiamų Lietuvos žmonių įvertinimų.

„Green Feel’s“ nuotr.

Kas yra labai svarbu kuriant dantų pastas?

Burnos ertmės sveikatai ir jos tinkamai mikroflorai palaikyti yra labai svarbus burnos ertmės pH. Kuo rūgštesnė burnos terpė, tuo ji palankesnė patogeninių ir ligas sukeliančių bakterijų dauginimuisi. Burnos pH, pavalgius ar išgėrus gėrimą, kuris yra rūgštinis, seilių pagalba geba atsistatyti per 15 minučių.

Tačiau ne veltui sakoma, kad gaivieji gėrimai ir dažnas jų gurkšnojimas sukelia kariesą. Taip yra dėl to, kad visą dieną ar dažnai gurkšnojant rūgštinį pH turintį gėrimą mūsų burnos ertmė nebegeba atstatyti savo pH, ir taip yra suteikiama proga bakterijų dauginimuisi ir danties emalio remineralizacijai.

Taigi, kuriant dantų pastas labai svarbu išlaikyti tinkamą burnos ertmei pH terpę ir kruopščiai atrinkti komponentus, padedančius užkirsti kelią burnos ertmės rūgštėjimui.

Į ką vartotojai turi atkreipti dėmesį renkantis dantų pastas?

Vartotojai turėtų labai gerai žinoti savo dantų būklę ir esamas problemas. Taigi, jeigu prieš rinkdamiesi veido kremą išsiaiškinate, koks jūsų veido odos tipas, jos būklė, renkantis dantų pastas privalu žinoti, kokia situacija yra jūsų burnoje.

Pavyzdžiui, jautrius dantis turintys asmenys turėtų ieškoti dantų pastų, kuriose naudojamos efektyvios koncentracijos medžiagų, kurios sumažina danties nervų jautrumą (potassium nitrate, potassium oxalate ir kt.) ar medžiagų, kurios užblokuoja dentino tubules, kuriose judantys skysčiai įjautrina dantį (potassium oxalate, strontium chloride, calcium carbonate, calcium phosphate, strontium acetate ir kt.).

Besiskundžiantys blogu burnos kvapu (kitaip – halitoze) turėtų jį malšinti ne tik gausiai kvepiančia ir gaivinančia dantų pasta, tačiau kartu stengtis mažinti ir blogąją burnos mikroflorą, dantenų uždegimą. Svarbu naudoti dantų siūlą, siekiant pašalinti tarp dantų užstrigusius maisto likučius, kurie gali sukelti mikrofoloros gausėjimą ir uždegimines reakcijas.

Taip pat būtina nepamiršti vykdyti rutininius apsilankymus pas odontologus ir, turint didesnių problemų, dėl dantų pastos vartojimo pasitarti su odontologu.

Dalis vartotojų vengia dantų pastų, kuriose yra fluoro. Ar jūsų dantų pastų ingredientų sąraše yra fluoro? Ar jis dantų pastose yra reikalingas?

Europos sąjungos direktyvose nurodoma 20 fluorido junginių, kuriuos galima naudoti burnos gleivinės priežiūros priemonėse. Patys populiariausi yra natrio fluoridas (Sodium Fluoride), natrio monofluorofosfatas (Sodium monofluorophosphate) ir alavo fluoridas (Stannous Fluoride).

Mūsų dantų pastose naudojamas Sodium Monofluorophosphate (natrio monofluorofosfatas). Ši medžiaga buvo pasirinkta dėl dantų pastoje naudojamo kalcio karbonato, su kuriuo dažniausiai naudojamas Sodium Fluoride (natrio fluoridas) chemiškai reaguoja ir praranda savo funkcionalumą.

„Green Feel’s“ nuotr.

Fluoridas dantų pastose naudojamas dėl jo moksliškai patvirtintos stiprios apsauginės funkcijos ir veikimo prieš dantų kariesą. Pastų kuriose yra fluorido paskirtis – palaikyti pastovų fluorido kiekį burnos ertmėje.

Verta paminėti, kad leidžiamas saugus fluoro kiekis yra nustatytas ir negali viršyti 1500 mg/kg (1500 ppm) įvairiose kosmetinėse dantų priežiūros priemonėse. Priemonės, kurios viršiją šį kiekį yra išrašomos gydytojų didelę kariesio riziką turintiems asmenims.

Viena iš problemų, susijusių su fluorido naudojimu, yra dantų fluorozė. Ji atsiranda dėl per didelio fluorido kiekio suvartojimo jauname amžiuje, formuojantis dantims, ir kuri gali pažeisti normalų emalio vystymąsi. Ši problema gali pasireikšti baltomis dėmėmis ant danties, kai kuriais atvejais – danties emalio porėtumu, spalvos pasikeitimu.

Ar normaliai dantų higienai palaikyti užtenka naudoti vien tik dantų pastą?

Tinkamos dantų pastos pasirinkimas – tai tik pirmas žingsnis. Labai svarbu atkreipti dėmesį, ar turite teisingus pačio valymo įpročius – ar tai darote su jums tinkamu šepetėliu (esate pasirinkę tinkamą šepetėlio kietumą, atsižvelgiant į dantų ir dantenų būklę), ar valote tinkamais judesiais, tinkamą laiką.

Labai svarbu, kad kiekvienas iš mūsų neįsivaizduotų savo dantų valymo ne tik be dantų pastos, bet ir be dantų siūlo ar tarpdančius valančių šepetėlių. Tarpdančiuose užstrigęs maistas ir ten esančios maistinės medžiagos yra puiki terpė patogeninių bakterijų dauginimuisi.

Na, o faktą, kad kiekvienas turime reguliariai, bent kelis kartus į metus apsilankyti pas odontologą, reikėtų tiesiog įsirašyti į mūsų darbų kalendorius.

„Green Feel’s“ nuotr.

Kuo jūsų sukurtų dantų pastų sudėtis yra išskirtinė ir skiriasi nuo kitų esančių rinkoje?

Kuriant dantų pastas itin daug laiko skyrėme burnos ertmės biologijos ir biochemijos pažinimui. Taigi, faktas, jog gaminant dantų pastą, jos bazinė struktūra yra stipriai įrėminta medžiagų, kurios yra būtinos naudoti dantų pastose, palaikančios jos struktūrą, išvaizdą, neleidžiančios dantų pastai išdžiūti.

Taigi yra tam tikros medžiagos, kurias privalu naudoti, norint užtikrinti produkto efektyvumą. Didžiausias iššūkis buvo atrasti kitas naujas, kuo natūralesnes aktyvias medžiagas, kurios puikiai derėtų su pasirinkta bazine struktūra ir sukurtų papildomas mūsų burnos priežiūrai itin reikalingas funkcijas.

Drąsiai galime teigti, jog mums pavyko sujungti kiekvienam iš mūsų svarbius elementus – natūralumą, efektyvumą, malonius pojūčius naudojant. Atradome naujas natūralių komponentų kombinacijas, tokias kaip baziliko ar mėtų ekstrakto sąveiką, rinkoje dar nematėme ir kito mūsų siūlome sprendimo – ciberžolės panaudojimo jautrių dantų priežiūroje.

Visų mūsų pamiltas kanapių sėklų aliejus buvo integruoti į balinamąją dantų pastą. Šie natūralūs komponentai mūsų formulėse sąveikauja su kitomis, efektyviomis medžiagomis, kurių pavaidinimai paprastam vartotojui nėra taip lengvai suprantami. Na, tarkime, bazinė medžiaga dantų pastoje – Calcium Carbonate (Kalcio Karbonatas).

„Green Feel’s“ nuotr.

Šis natūralus mineralas yra ne tik skirtas valymo funkcijai (abrazyvinė medžiaga), kuri švelniai mechaniškai nuvalo danties paviršių nuo dėmių, tačiau yra ir komponentas stabilizuojantis burnos ertmės pH ir neleidžiantis jai rūgštėti. Ar kitas aktyvus komponentas, specialiomis technologijomis išgautas Calcium Hydroxyapatite (Kalcio hidroksiapatitas), kuris ne tik padeda efektyviai remineralizuoti danties emalyje esančius mikroskopinius įtrūkimus, tačiau ir suteikdamas danties paviršiui lygumo padeda balinti dantis.

Taigi, šios dantų pastos yra išskirtinės ir tuo, jog kiekvienas iš mūsų galėsime drąsiai jaustis, nes žinosime, kuo valomės savo dantis, kadangi kiekvienos dantų pastos dėžutės viduje kiekvienas komponentas yra paaiškintas visiems, su chemijos mokslu nieko bendro neturintiems, suprantama kalba.

Jau pati prekės ženklo strategija – 100 proc. atvirumas su kiekvienu vartotoju skatina mūsų laboratoriją dar atsakingiau įvertinti kiekvieną iš pasirinktų komponentų.

„Green Feel’s“ nuotr.

Dantų pastoms taip pat buvo atlikti ne tik privalomieji, bet ir papildomi efektyvumo tyrimai, formulės sertifikuotos pagal tarptautinį Vegan standartą, kuris reiškia, jog priemonių sudėtyje nėra gyvūninės kilmės bei genetiškai modifikuotų ingredientų, o tai yra labai svarbu šiuolaikiniams vartotojams renkantis kosmetikos ar burnos priežiūros priemonę.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, jog kuriant šias priemones galvojome ir apie tvarumą. Kadangi vis labiau kalbant apie tvarią aplinką, žemės tausojimą, taip pat ir tvarią kosmetiką yra svarbu formulėje išlaikyti ingredientų balansą ir formulės neperkrauti perteklinėmis žaliavomis išlaikant puikų priemonės funkcionalumą.

Priemonėms buvo pasirinktos ir kaip įmanoma mažiau plastiko turinti pirminė pakuotė, iš angl. kalbos išvertus, vadinama ,,žaliojo lapo’’ (Green Leaf), o faktas, kad visa „GREEN FEELS“ kosmetika kuriama naudojant tik Žaliąją Lietuvišką Energiją – jau nėra naujiena.