Kaip išsigydyti II tipo diabetą be vaistų? Specialisto įžvalgos ir patarimai

Diabetas / Shutterstock nuotr.
Diabetas / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-01 19:30
AA

Antrojo tipo diabetas laikomas nepagydoma liga, nors daugeliu atvejų jį lemia netinkamas gyvenimo būdas. Dėl greito gyvenimo tempo vis daugiau žmonių per mažai juda ir netinkamai maitinasi. Dr. Michaelas Mosley teigia, kad žmonės, tikrai norintys atsikratyti II tipo diabeto, tai gali padaryti vos per 8 savaites.

Bendros rekomendacijos valgyti sveikiau, mankštintis ir apskritai judėti daugiau, rodos, mažai tepadeda, juolab kad apsilankę pas gydytoją sužinotumėte, kad ši liga yra nepagydoma.

II tipo diabetu sergančių žmonių pasaulyje kasmet vis daugėja. Specialistai šios ligos mastą jau net vadina epidemija. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje, yra beveik keturi milijonai diabetikų, o JAV šia liga serga beveik 29 mln. žmonių. Padėtis dar grėsmingesnė yra todėl, kad dar daugiau žmonių yra priešdiabetinės būklės, tačiau to nesužino tol, kol nepasitikrina arba patiria aiškių diabeto simptomų. Ką daryti? Bendros rekomendacijos valgyti sveikiau, mankštintis ir apskritai judėti daugiau, rodos, mažai tepadeda, juolab kad apsilankę pas gydytoją sužinotumėte, kad ši liga yra nepagydoma, o jums svarbiausia išmokti su ja gyventi. Tačiau ar išties yra taip?

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip ir ką valgyti sergant diabetu? Atsakymus rasite naujoje knygoje „Diabetas. Gaminkime sveikiau!“

Dr. Michaelas Mosley teigia, kad diabetą galima įveikti vos per 8 savaites. Savo knygoje „8 savaičių glikemiją mažinanti dieta“ autorius pateikia visiškai naują požiūrį į didžiausią šių laikų epidemiją. Mokslo tyrimai parodė, kad diabetikams po bariatrinių (nutukimą gydančių) operacijų gliukozės kiekis kraujyje per kelias dienas po operacijos grįžta į normos ribas ir daugelis žmonių net gali nutraukti gydymą medikamentais. Šis atradimas mokslininkus skatino ieškoti priežasčių, kodėl taip nutinka ir kaip tai būtų galima panaudoti diabetui gydyti. Pagal vieną teoriją, II tipo diabetas atsiranda dėl per didelės riebalų sankaupos kepenyse ir kasoje, kas trukdo gamintis insulinui, taigi pradėjus mažiau valgyti (šiuo atveju po operacijos), riebalų mažėja, o kartu ir gliukozės kiekis kraujyje ima kristi.

Norint kontroliuoti glikemiją, būtina mesti svorį

Knyga „8 savaičių glikemiją mažinanti dieta“

Dietologai paprastai teigia, kad mesti svorį reikia lėtai ir nuosekliai, nes priešingu atveju prarasti kilogramai greitai atauga. Dr. Michaelas Mosley griauna mitus apie tai, kad greitas svorio metimas nėra gerai ir kad tie, kurie numeta svorio greitai, taip pat greitai jo ir priauga. Daktaro, kuriam, beje, ir pačiam buvo nustatytas diabetas, teigimu, aštuonias savaites laikantis dietos, kai per dieną suvartojama 800 kalorijų, galima greitai atsisakyti ne tik pilvuko, bet ir per didelio gliukozės kiekio kraujyje. Tiesa, pasak autoriaus, tai nėra vienkartinė svorio metimo programa. Tai greičiau gyvenimo būdo programos, pagrįstos trimis esminiais principais, dalis. Pirmiausia, žinoma, yra dieta – autorius rekomenduoja laikytis Viduržemio jūros mitybos, kurioje daug aliejaus, žuvies, riešutų, vaisių ir daržovių, taip pat riebių jogurtų ir kiaušinių. Antras svarbus principas – judėjimas, nes fizinis aktyvumas taip pat sustabdo atsparumą insulinui. O trečia – reikia išvalyti savo mintis – išmokti atsikratyti įtampos ir atsisakyti impulsyvaus valgymo. Kodėl? Streso hormono kortizolio veikiami, reikalams pasisukus bloga linkme, neretai pamaloniname save kaloringu skanėstu. Be to, kortizolis taip pat didina organizmo atsparumą insulinui, todėl jaučiame alkį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Iššūkis: mėnuo be cukraus. Ar žinote, kodėl turite save išbandyti būtent taip?

Kodėl nereikia atsisakyti riebalų?

Dabar vis dažniau puolami anksčiau įprasti mitybos patarimai. Vienas jų – valgyti mažiau riebalų. Jį griauna daugybė tyrimų, teigiančių, kad mažai riebalų turinčio maisto dieta retai būna veiksminga ir žmonėms nesiseka jos laikytis dėl nuolat kamuojamo alkio jausmo. Be to, tokiu atveju imami kramsnoti pigūs ir saldūs angliavandeniai – viena didžiausių mūsų laikų nelaimių. Nes šie, ypač greitai pasisavinami, pavyzdžiui, sausi pusryčiai, duona, makaronai, žarnyne skyla į cukrų. Tada kasa pradeda gaminti insuliną, kurio viena iš funkcijų – sumažinti hiperglikemiją ir padėti energijos reikalaujančioms ląstelėms pasisavinti cukrų. Deja, nesveika mityba ir mažas judėjimas ilgainiui priverčia organizmą priešintis insulinui, todėl jis tampa vis mažiau jautrus insulino poveikiui. Taigi cukraus kiekis kraujyje pamažu didėja. Kai valgome riebų maistą, ilgiau jaučiamės sotesni, nesinori užkandžiauti.

Kaip ir kada pradėti laikytis dietos?

Svarbias rekomendacijas ir patarimus bei daugybę receptų rasite knygoje, tačiau žmones neretai kamuoja ir daugiau klausimų, pavyzdžiui, kada ir kaip pradėti laikytis dietos? Išties pasiruošimas tam yra didelis darbas, o jei sergate II tipo diabetu, jums reikės ne tik ryžto ir tinkamo nusiteikimo, bet ir pasikonsultuoti su savo gydytoju bei atlikti detalius tyrimus, kad laikui bėgant žinotumėte, koks jūsų progresas. Taip pat svarbu padaryti generalinę virtuvės tvarką, o tai reiškia – išvalyti lentynas nuo nereikalingų maisto produktų ir įvairių skanėstų. Nėra pagundos, nėra ir problemos! Taip pat vertėtų susirašyti savo tikslus ir susirasti bendramintį. Juk tada, kai jaučiamės esą grupės dalimi, sėkmės tikimybė labai padidėja. Sėkmės jums!

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!