Kaip išsaugoti dailų vasaros įdegį?

Įdegis / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Vasaros atostogas neretai primena ne tik patirti įspūdžiai, bet ir dailiai įdegęs kūnas. Ir nors norėtume atostogų įdegiu puikuotis iki pat vėlyvo rudens, kartais šis išblunka vos per kelias savaites. Vis tik išsaugoti dailų vasaros įdegį ne taip ir sunku – tereikia žinoti, kaip tinkamai rūpintis oda.

„Mūsų odai būdingas nuolatinis regeneracijos procesas. Taip, pašalindama  odos paviršiuje susikaupusias nebegyvas odos ląsteles, ji atsinaujina iš vidaus. Šis procesas vyksta vidutiniškai kas 28–30 dienų, todėl laikui bėgant ima blukti ir vasariškas odos atspalvis. Taigi, joks įdegis nėra amžinas. Vis tik, tinkamai rūpinantis odos sveikata ir grožiu, juo galima džiaugtis kur kas ilgiau“, – aiškina „Dove“ prekės ženklo vadovė Julija Kravčenko.

Kodėl prieš atostogas naudinga nušveisti odą?

Pasak J. Kravčenko, vykstant regeneracijos procesams nebegyvos ir suragėjusios epidermio ląstelės kaupiasi odos paviršiuje. Šis suragėjusių ląstelių sluoksnis ne tik trukdo tolygiai įdegti, bet ir apsunkina odai naudingų medžiagų bei drėgmės įsisavinimą. Dėl to dar rengiantis atostogoms patariama odą nušveisti šveitikliu – taip ne tik greičiau įdegsite, bet ir džiaugsitės tolygesniu įdegiu.

„Iš tiesų, patariama reguliariai atlikti švelnų odos šveitimą taip padedant odai lengviau ir greičiau atsinaujinti. Jei vengiate šiurkštesnių šveitiklių, kurie gali sudirginti jautrią odą – juos galima pakeisti ir švelniais grūdeliais papildyta dušo želė, kuri švelniai nušveičia nebegyvas odos ląsteles kasdienio prausimosi metu“, – pataria J. Kravčenko ir primena, kad deginantis saulėje taip pat  svarbu kruopščiai nuvalyti makiažą.

Svarbu nepamiršti apsaugos nuo saulės

„Norint ilgai išliekančio įdegio, nereikia pamiršti apsaugos nuo kenksmingų UV spindulių“, – perspėja J. Kravčenko. „Kitu atveju rizikuojama nudegti saulėje ir taip rimtai pažeisti odą“. Dėl to leidžiant laiką tiesioginėje saulės atokaitoje svarbu naudoti apsauginį kremą su UVA ir UVB spindulių filtru.

Taip pat skaitykite: Kaip mus mato saulė? Šis vaizdo įrašas jus nustebins

Jei oda itin šviesi ir jautri, patariama rinktis intensyvią apsaugą, jei oda natūraliai rusva, ne taip jautriai reaguoja į saulės spindulius, jai gali pakakti ir vidutinio intensyvumo apsaugos. Tiesa, pirmosiomis atostogų dienomis rekomenduojama rinktis kremą su didesniu SPF filtru, vėliau jį galima pakeisti ir mažesniu – taip oda palaipsniui prisitaikys prie karštos kurorto saulės ir išvengsite skausmingo paraudimo. Vis tik, svarbiausia saulės spinduliais mėgautis saikingai.

Būtina drėkinti

Odos drėkinimas yra svarbiausias veiksnys norint palaikyti gražų įdegį, mat karštis ir saulės spinduliai negailestingai sausina odą ir ši ima šerpetoti ar net luptis. Kaip to išvengti?

„Svarbu užtikrinti odos drėgmės pusiausvyrą. Dėl to karštuoju metų laiku, kai dažniau mėgaujamės saulės atokaita, patariama reguliariai naudoti giliai drėkinantį kūno losjoną ar kremą“, – sako J. Kravčenko.

Ji atkreipia dėmesį, kad odos grožiui ir sveikatai nemažiau svarbu ir pakankamas vandens kiekis – būtent vanduo padeda atsinaujinti odos ląstelėms taip sulėtindamas ir jos senėjimo procesus. Taigi, odą drėkinti svarbu ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Tam geriausiai tinka negazuotas geriamas vanduo.

Kad įdegis neišbluktų

„Nors įdegis nėra amžinas, pakankamai drėkinant ir rūpinantis odą jis išlieka ilgiau. Beje, vasarišką įdegį galima išsaugoti iki pat rudens, net jei neturite galimybės pakartotinai lepintis saulės spinduliais. Tam puikiai tinka kūno priežiūros priemonės, turinčios savaiminio įdegio efektą“, – sako J. Kravčenko.

Pasak jos, palaipsniui atspalvį suteikiančios priemonės padeda ilgiau palaikyti natūraliai rusvą atspalvį, taip leisdamos ilgiau mėgautis vasarišku įdegiu. Be to, jos suteikia galimybę pasipuošti natūraliai atrodančiu įdegiu net ir įpusėjus žiemai, nevarginant odos dirbtiniais UV spinduliais.

Skaitykite daugiau