Kaip išmokti priimti komplimentus

Dovana / Fotolia nuotr.
Dovana / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-11-27 13:13
AA

Kaip reaguojate, kai jus kas nors pagiria, tarkime, pasako, kad esate nuostabiai graži moteris, išmintingai suvaldėte situaciją darbe, dieviškai atrodote, spindite erudicija?

Labai dažnai mes nuleidžiame galvą, nuraustame ir nerišliai pradedame murmėti po nosimi „na, ką jūs, tai ne tiesa, aš visiškai nevykusi, netikėlė, man pasisekė tik per stebuklą“... Sutikite, tokiu elgesiu jūs ne tik pažeminate save, nes nubraukiate jums išsakytus gražius žodžius, bet ir priverčiate komplimentus sakiusį žmogų jaustis nejaukiai.

Esmė ta, kad komplimentai turėtų padėti pasijusti geriau abiem pusės, tad mokykimės į juos reaguoti tinkamai ir priimti atitinkamai.

Kodėl moterys taip užsispyrusiai vengia komplimentų? Kad ir kaip pasitikėtų savimi, būtų patenkintos pasiekimais, kažkodėl menkiausias komplimentas daugelį mūsų priverčia sulįsti į pelės urvelį ir nuolat mekenti, „oi ne ne ne...“

Psichologai sako, kad tai susiję su tuo, kad moterų kultūroje tarsi įprasta jaustis ir būti kuo kuklesnei, mat tik priėmusios komplimentą ir už jį padėkojusios tampame egoistėmis, pasipuošusiomis narcizų vainiku.

Taigi, kaip reikėtų elgtis moteriai, norinčiai priimti pelnytus komplimentus ir tuo pačiu neatrodyti pasipūtusiai? Kodėl nemokame jų priimti?

Pirmoji priežastis: taip daro visos moterys

Tikinama, kad mes išmokome kalbėti taip, kaip aplink mus kalba kiti, todėl daugelis damų patiria problemų priimdamos komplimentus dėl to, kad į tai atitinkamai reaguoja aplink jas esančios moterys. Mes norime būti tokie, kokie yra mūsų draugai, ir tam tikro elgesio imitacija yra geriausias būdas to pasiekti. O kodėl negalite paprasčiausiai pasakyti „AČIŪ“?

Antroji priežastis: mus taip išauklėjo

Daug kas priklauso nuo mūsų tėvų – jeigu mama nemokėjo priimti komplimentų, tai gali perduoti ir savo dukrai. Pavyzdžiui, būna, mergaitei aplinkiniai kartoja, kad ji labai graži, protinga ir miela, o štai mama gali pasakyti, kad nereikėtų tuo didžiuotis, kad reikia būti kukliai. Kaip elgtis vaikui? Jis pasimeta pamokymų liūne ir to rezultatas dažniausiai vienas – nepasitikėjimas ir netikėjimas savimi.

Taip pat skaitykite: Santuoka be sekso: atvejai, kai neverta panikuoti

Arba sugrįžkime į darželio laikus, kada dažniausiai mėgstama girtis arba džiaugtis kitų pagyromis. Tas gyrimasis tampa „puolimo“ priežastimi, pavyzdžiui, mergaitės nusprendžia nedraugauti, nepriimti į žaidimus ir tarsi supranti, kad jeigu girsiesi, atsakysi į komplimentus, tave išstums. Vėliau tai atsikartoja ir suaugusiųjų gyvenime.

Trečioji priežastis: aršus vidinio kritiko balsas

Daugelio mūsų galvose tūno vidinis kritikas, kuris tik ir laukia, kad galėtų gerai išsirėkti: „Tu nepakankamai liekna“, „Ši suknelė tau visai netinka“, „Kas čia per šukuosena“, „O jau kiek raukšlių!”… Tose kalbose, kurias mes sau nepelnytai sakome, nepelnytai pasimeta ir komplimentai, kurių esame iš tikrųjų vertos. Tuomet į bet kokį gražų žodį mes atsakome neigimu, esą, ir negražios, ir kvailos, ir be skonio esame. Kodėl gi visų pirma nepamilus savęs, kad tokie žodžiai niekada neskambėtų jūsų galvose?

Kaip sau leisti džiaugtis komplimentais?

1. Atkreipkite dėmesį, ką darote, kai jums pasako komplimentą. Išsisukinėjate nuo dėmesio? Atmetate bet kokius pagyrimus? Sumenkinate save? „Jūs turite suvokti savo reakciją į komplimentą, jeigu norite ją pakeisti“, – tikina specialistai.

2. Prisiminkite, kad kiekviename komplimente yra dalis tiesos. Kai moteris moteriai sako komplimentą, ji nori tapti su ja artimesnė, pastebi psichologai. Jeigu gira jūsų išvaizdą, plaukus, drabužius, kitus išorinius dalykus, supraskite, tai noras susidraugauti. Moteris savo komplimentu pabrėžia, kad ji jūsų neįskaudins, jūs jai patinkate ir ji nori su jums bendrauti. Tad jeigu į komplimentą žvelgsite per šią prizmę, tuomet jums bus kur kas lengviau atsiverti, o ne pasislėpti nuo bendravimo.

Taip pat skaitykite: Efektyvūs patarimai, padėsiantys išsaugoti tvirtą ir laimingą santuoką

3. Prieš priimdamos komplimentą, padarykite pauzę ir mintyse sau pasakykite tai, ką išgirdote. Gal kažkas pasakė, kad atrodote nuostabiai? Žvilgtelėkite, kaip toji frazė jus paveiks ir galbūt ta savijauta nutildys jūsų vidinį kritiką? Tegu tai būna tik akimirka, tačiau viskas ir prasideda nuo akimirkos ir pasiekiama tik kasdienių treniruočių dėka. Leiskite sau žibėti.