Kaip išmokti būti su savimi

Moteris / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-05 21:06
Nesvarbu, ar po ilgos draugystės išsiskyrėte su mylimu žmogumi, ar atsikraustėte gyventi į kitą miestą, kur nieko nepažįstate, o gal kambariokė nusprendė gyventi atskirai, faktas toks: teks išmokti būti vienai, tiksliau – su savimi.

Vienoms tai didelių problemų nesukelia – pavyzdžiui, introvertės energijos pasisemia iš buvimo vienumoje. Ir vis tik didesnei daliai vienatvė kelia baimę, skatina nesaugumo jausmą. Tačiau esmė yra tokia: net jei užpildysite savo vienišumą kitais žmonėmis, o galbūt karštligiškai griebsite pirmą pasitaikiusį vyrą, kad tik nebūti vienai, turite mokėti gyventi su savimi.

Tik pažinusios save, susidraugavusios su savimi, mes galime būti laimingos su kitais žmonėmis. Žmonės yra skirti ne mūsų vidinei tuštumai užpildyti, o mus papildyti.

Mažais žingsneliais į nevienišą vienatvę

  • Išeikite pasivaikščioti – į parką, mišką ar aplink savo rajoną.
  • Aplankykite savo miesto eglę, apžiūrėkite, kaip atrodo žiemiškos gatvės. Galbūt pasitaikys kalėdinė mugė – neskubėdama apeikite ir parsineškite namo gerų emocijų.
  • Pasirinkite įdomaus siužeto filmą ir nueikite jo pasižiūrėti į kino teatrą. Taip, viena.
  • Užsirašykite į sporto klubą – sportuodama viena, labiau susikaupsite, susikoncentruosite į kūną, ne į savo mintis, tačiau kartu būsite ir tarp žmonių. Be to, sportuojant gaminasi laimės hormonas serotoninas, todėl po treniruotės išeisite pakylėta.
  • Eidama pagulėti karštoje vonioje, nesineškite su savimi telefono. Jei norisi ką nors panaršyti, naršykite knygą ar žurnalą.
  • Jeigu niekada nesate gėrusi kavos ar vakarieniavusi kavinėje viena – pats laikas. Pamatysite, ne taip ir baisu! Ir aplinkiniai, matydami jus vieną, tikrai nebus užsiėmę galvojimu: kokia vargšė, turbūt neturi draugų...
  • Jei turite galimybę, pamėginkite keliauti viena. Pradžiai tiks trijų keturių dienų kelionė į kokį nors Europos miestą, kur galėsite veikti, ką tik panorėjusi, ir su niekuo nereikės derinti, ar eiti į prekybos centrus, kur vyksta išpardavimai, ar – į muziejų. Arba rinkitės ekskursiją į užsienį autobusu. Ten tikrai susipažinsite su kitais keleiviais, o iš gido sužinosite įdomybių apie lankomą kraštą.
  • Nebijokite gyventi viena – taip galite daug sužinoti apie save, o ir taikytis prie nieko nereiks. Galėsite ilgai vakaroti ir žiūrėti mėgstamą filmą, susitvarkyti namus taip, kaip jums norisi, ir kada norite pasikviesti svečių.
  • Jei mėgstate naminius gyvūnus, įsigykite šuniuką, kačiuką ar papūgėlę. Žinoma, prieš tai pasvarsčiusi, ar galėsite skirti pakankamai dėmesio jų priežiūrai ir ar turėsite, kam palikti, kai vyksite atostogauti. Jei taip – pirmyn! Augintiniai atneša į mūsų gyvenimus daug džiaugsmo.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai