Kaip išlikti žvaliems be kofeino – 6 lengvi būdai

Avokado griežinėliai gali sumažinti paakių patinimus / Vida Press nuotr.
Avokado griežinėliai gali sumažinti paakių patinimus / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-09-22 09:20
AA

Kad kofeinas, kurio yra kavoje, arbatoje ar energiniuose ir kai kuriuose gazuotuose gėrimuose, stimuliuoja, žino visi. Tik ne visi iš išvardytų gėrimų sveiki, o ir kiek puodelių kavos ar arbatos per dieną reikėtų išgerti, kad išliktum žvalus, kai dienos trumpėja, ir pamažu atslenka nuovargis bei apatija? Paieškokime kitų būdų, kaip būti energingesniems.

1. Daugiau šviesos

Šviesos terapija padeda ne tik nuo depresijos, bet ir būti žvaliems. Ar jums pažįstamas jausmas, kai vos atsikėlus jau jaučiamasi pavargus? Nors tai gali būti sveikatos negalavimų pasekmė, išsibudinti ir visą dieną būti žvalesni galite, jei daugiau laiko praleisite natūralioje šviesoje. Tai reiškia, kad vos išlipę iš lovos turėtumėte plačiai atidengti užuolaidas ir įleisti saulės spindulius vidun. Būdami darbe, jei saulė netvieskia tiesiai į jūsų kompiuterio ekraną, taip pat aklinai neuždenkite langų žaliuzėmis ar romanetėmis.

Jei turite galimybę, daugiau pabūkite lauke. Šviesa ir grynas oras suteikia žvalumo.

Laiminga moteris / Vida Press nuotr.

2. Kramtykite gumą

Tyrimais nustatyta, kad kramtantieji gumą yra greitesnės reakcijos, geba geriau koncentruoti dėmesį, yra geresnės nuotaikos.

Gal pasirodys netikėta, bet gumos kramtymas padidina budrumą. Tam nebūtina gerti dar vieną puodelį kavos ar valgyti šokoladinį batonėlį, kuris suteiktų greitos, bet trumpalaikės energijos.

Tyrimais nustatyta, kad kramtantieji gumą yra greitesnės reakcijos, geba geriau koncentruoti dėmesį. Ir yra geresnės nuotaikos. Mat šis veiksmas pagerina kraujo cirkuliaciją smegenyse, ir jos gauna daugiau deguonies.

Rinkitės becukrę gumą ir kramtykite 10–15 min.

3. Šaltas dušas

Šaltas ar bent jau kontrastingas dušas labai gerai stangrina kūną ir yra viena iš celiulito naikinimo priemonių. Kartu tai – itin geras būdas pabusti, atsigauti, pasijusti pakrautam energijos. Pasistenkite visą kūną ir veidą aplieti šalto vandens srove.

Poveikiui sustiprinti galite rinktis dušo želę su citrusų aromatu – jie irgi pasižymi energizuojančiomis savybėmis.

Laiminga moteris / Vida Press nuotr.

4. Tinkamas maistas

Ilgalaikės energijos gauti galite iš kalorijų.

Ne paslaptis, kad likus kelioms valandoms iki ėjimo gulti kavos ir žaliosios arbatos derėtų negerti, nes tai gali sutrikdyti miegą. Tačiau žvalumo į pavakarę mums dar reikia. Ilgalaikės energijos gauti galite iš kalorijų. Sotumo suteikia baltymai ir sveiki riebalai, o cukraus kiekį kraujyje stabilizuoja gerieji angliavandeniai ir ląsteliena.

Avokadai, skrebutis, riešutai (ypač migdolai), lęšiai, batatai, kiaušiniai, kriaušės (jei nuo jų jums nepučia pilvo) – tai, kas padės pasisotinti ir būti žvalesniems.

5. Viens, du, trys... mankšta!

Ryte vietoj kavos žvalumo suteikti gali mankšta. Nesvarbu, ji bus aktyvi, ar tik šiek tiek apšilsite ir pratempsite raumenis, pakaks dešimties minučių, kad pajustumėte energijos antplūdį.

Fizinį aktyvumą kaip žvalumo stimuliatorių galite pasitelkti visos dienos metu – jei jaučiatės apsnūdę, pasivaikščiokite, pajudinkite kojas ir rankas. Iš darbo grįžkite pėsčiomis arba parėję namo ir pavalgę ne griūkite prie televizoriaus, o išeikite pavažinėti dviračiu ar pabėgioti.

Laiminga moteris / Vida Press nuotr.

6. Išgerkite stiklinę vandens

Visi kaip mantrą žino, jog suaugusiam žmogui per dieną reikėtų išgerti aštuonias stiklines vandens. Sportuojantiems, geriantiems daug kavos, taip pat nėščiosioms – dar daugiau. Tik ar visi paiso šių nurodymų?

Jeigu poreikį gerti pripažįstate tik tada, kai jaučiate troškulį, žinokite, kad jau prasidėjo lengva organizmo dehidratacija. Ir kartais nepakankamas skysčių kiekis yra nuovargio ir apatijos priežastis. Tai, kiek vandens išgeriate, lemia, kaip kraujas teka ir perneša maistines medžiagas į jūsų smegenis.

Taigi kartais pakanka išgerti stiklinę vandens, kad pasijustumėte atsigavę.