Kaip „išjungti“ tukimo geną?

Svoris ir mityba / Fotolia nuotr.
Svoris ir mityba / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-08-06 09:00
AA

Medžiagų apykaita priklauso nuo genų, mūsų gyvenimo būdo, maisto, kurį valgome. Gera žinia ta, kad pagreitinti medžiagų apykaitą galima ir lengvesniais būdais nei intensyvios treniruotės ir griežtos dietos.

Anot specialistų, daugelis sulieknėti norinčių merginų daro tą pačią klaidą: valgo nereguliariai, retai ir po mažai.

Anot specialistų, daugelis sulieknėti norinčių merginų daro tą pačią klaidą: valgo nereguliariai, retai ir po mažai.

Tokia mityba lėtina medžiagų apykaitą ir gerųjų bakterijų dauginimąsi žarnyne. Be to, gali trikti kasos veikla, padidėti kraujospūdis, pūsti vidurius, atsirasti juosmens skausmų. Nereguliariai maitinantis ir gyvenant pusbadžiu, ypač jei gaunama mažai skaidulinio maisto, lėtėja kepenų ir inkstų veikla, prasčiau pasisavinami vitaminai it mineralai.

Anot mitybos specialistų, medžiagų apykaitą lemia ir genai. Vienų žmonių ji būna greitesnė, kitų lėtesnė, o sulaukus trisdešimties, visų pradeda lėtėti. Jei nesumažinamas gaunamų kalorijų kiekis, ima augti svoris. Dažnai svoris sunkiau krinta sutrikus hormonų veiklai, sergant skydliaukės, kasos ligomis, po kiaušidžių operacijos ir t. t. Pastebėję, kad medžiagų apykaita sulėtėjo, turėtumėte pasikonsultuoti ne tik su dietologu, bet ir su šeimos gydytoju.

TAIP PAT SKAITYKITE: Draugystė su buvusiuoju: kokių pavojų kyla?

Mergina su svarstyklėmis / „Fotolia“ nuotr.

Ką daryti?

Sportuokite. Rinkitės ištvermę didinančius pratimus – medžiagų apykaita greitesnė, kai organizmas gauna tolygų krūvį.

Nemėgstate sporto? Apgaukite save: įsigykite žingsniamatį ir stenkitės kasdien nueiti 10 tūkst. žingsnių (eikite ilgesniu keliu į darbą, iš autobuso išlipkite keliomis stotelėmis anksčiau nei reikia, apsipirkdami apeikite visus parduotuvės skyrius, net tuos, į kuriuos niekada neužsukate ir pan.), pamirškite liftą ir lipkite laiptais, o kartą per valandą atsistokite ir pasirąžykite, atlikite 10 pritūpimų.

Nemėgstate sporto? Apgaukite save: įsigykite žingsniamatį ir stenkitės kasdien nueiti 10 tūkst. žingsnių.

Nesilaikykite labai mažo kaloringumo dietos. Gaudamas minimalų skaičių kalorijų (700–1000 kcal), organizmas aptingsta.

Valgykite pusryčius. Medžiagų apykaitą pagreitins subalansuoti ir sveiki pusryčiai. Tyrimai rodo, kad žmonės, kuriems pavyko numesti bent 10 kg ir jų nepriaugti, kasdien valgė pusryčius. Pavalgę pusryčius su tinkamomis angliavandenių ir baltymų proporcijomis, jūs pagreitinate savo medžiagų apykaitą, nes kūnas degina kalorijas virškindamas maistą, pusryčiai suteikia energijos, o būdami aktyvesni sudeginate daugiau kalorijų.

Valgykite dažnai, bet po mažai. Organizmas nuolat „turės darbo“, aktyvės visų organų veikla.

Gerkite daug skysčių. Per dieną išgerkite ne mažiau nei 2 litrus vandens. Be jo nevyktų medžiagų apykaitos procesai. Vanduo spartina virškinimą ir riebalų deginimą – padeda organizmui be jokių pastangų sudeginti daugiau kalorijų. Geriant daug vandens, išsiskiria virškinimo sulčių ir veiksmingai šalinami toksinai ir šlakai, mažėja alkio pojūtis.

Valgykite daugiau ląstelienos turinčių produktų. Maistinė skaidulos gerina žarnyno veiklą, šalina kenksmingąsias medžiagas ir ilgam suteikia sotumo jausmą. Jos taip pat palaiko normalų cukraus kiekį kraujyje, todėl nekamuoja alkio priepuoliai.

Kokie produktai spartina medžiagų apykaitą?

  • Morkos neleidžia kauptis riebalams, nes turi daug virškinimą spartinančios ląstelienos.
  • Greipfrutuose yra riebalų deginimą greitinančių medžiagų ir riebalus tirpdančių skaidulų.
  • Obuoliuose yra riebalų deginimą greitinančių medžiagų ir riebalus tirpdančių skaidulų.
  • Ananasai greitai malšina alkį, o fruktozė teikia energijos ir žvalina. Taip pat spartina riebalų deginimą ir saugo nuo vidurių užkietėjimo.
  • Brokoliai yra labai naudinga daržovė – tai natūralus antibiotikas, kuris gelbsti mus nuo skrandžio problemų, be to, greitina medžiagų apykaitą.
  • Natūralus jogurtas su bifidobakterijomis gerina žarnyno veiklą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vyrų nuomonė. Ar gražaus moters kūno turi būti daug?

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!