Interjeras, kuris gydo: ką reikia žinoti, norint namie jaustis gerai

Svarbiausia namuose gerai jaustis.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Būstas, kuriame gyvename, nėra tik vieta apsistoti. Tai erdvė, kurioje turėtume jaustis ramūs, saugūs, kur galėtume pasislėpti nuo negandų. Be to, apgalvotas interjeras – tinkamas kambarių išdėstymas, spalvos, augalai – gali netgi gydyti.

Svarbu parinkti tinkamas kambarių vietas

Prieš įsigydami ar patys statydami būstą, turėtumėte atkreipti dėmesį, kaip išdėstyti ar planuojami kambariai, į kokias pasaulio puses bus nukreipti langai. Šviesa labai svarbi žmogui, tai žinojo dar senovės egiptiečiai. Kuriant interjerą svarbu, kad aplinka padėtų jaustis sveikiems, laimingiems, harmoningiems. Geriausiai kambarių vietas rinktis pagal saulę ar pasaulio kryptis.

Kuriant interjerą svarbu, kad aplinka padėtų jaustis sveikiems, laimingiems, harmoningiems. Geriausiai kambarių vietas rinktis pagal saulę ar pasaulio kryptis.

Pavyzdžiui, miegamasis turėtų būti įrengtas šiaurės arba šiaurės vakarų, o idealiausias variantas – šiaurės rytų pusė. Jei miegamąjį įrengsite šiose pusėse, jausitės ramiai, gerai išsimiegosite ir pailsėsite.

Tiesa, jei laisvadieniais mėgstate ilgiau pagulėti lovoje, geriausia, kad šis kambarys būtų šiaurės rytų pusėje. Tik būtina pasirūpinti, kas rytinė saulė neįkaitintų kambario, todėl reikėtų gerai dengiančių užuolaidų. Jei vakare daugiausiai laiko praleidžiama miegamajame, jam tiktų vakarų ar šiaurės vakarų pusė.

Svetainę, virtuvę, valgomąjį reikėtų įrengti ten, kur šilčiausia – pietinėje, pietvakarių ar vakarų pusėse. Taip pat šios pusės tinka ir balkonui ar terasai – vietai, kur dažniausiai susiburiama su šeima ir draugais. Juk ne paslaptis, kad šiose erdvėse žmonės praleidžia daugiausia laiko, tad šiose vietose norisi daugiau energijos, šilumos. Šiaurinė pusė per daug ramintų.

Vaikų kambariui geriausiai vieta – pietryčių pusėje. Toje pusėje geriausiai mokytis, žaisti ir leisti laisvalaikį. Be to, svarbu ir natūrali šviesa, kurios šioje pusėje yra bene daugiausiai.

Vonios kambarį geriausiai įrengti šiaurės vakarų pusėje. Juk vonia – kambarys, skirtas poilsiui po dienos darbų, švarinimosi procedūroms atlikti, todėl norisi, kad joje vyrautų ramuma, būtų galima atsipalaiduoti, o ryte neskubant ruoštis dienos pradžiai. O štai sandėliuką, garažą ir kitas patalpas, kurios skirtos daiktams laikyti, geriausiai įrengti šiaurinėje pusėje.

Spalvos interjere gali gydyti

Kiekviena spalva turi savo energiją, kuri veikia tiek mūsų savijautą, tiek emocinę būklę. Be to, spalvų terapija yra taikoma ir šiuolaikinėje medicinoje, vadinasi, spalvos gali ir gydyti. Todėl rinkdamiesi sienų spalvas ir detales atkreipkite dėmesį, kokią energiją jos skleidžia.

Geltona, oranžinės spalvos nuteikia pozityviai, suteikia žaismingumo, įkvepia daugiau veikti ir pasiekti. Geltona skatina virškinimą, gerina atmintį, saugo nuo vidurių užkietėjimo, gydo odos ligas, nervinį išsekimą. Oranžinė suteikia energijos, gerina maistingųjų medžiagų pasisavinimą, gydo skrandžio spazmus, lengvina astmos priepuolius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jūsų namų energija – ką reikėtų žinoti?

Miegamasis / „Fotolia“ nuotr.

Raudona spalva laikoma viena šilčiausių spalvų. Ji stimuliuoja nervų sistemą, gerina kraujotaką, didina raudonųjų kūnelių kiekį kraujyje. Gydo žemą kraujospūdį, anemiją, peršalimo ligas.

Žalia siejama su širdimi. Ši spalva saugo nuo širdies ligų, plaučių ligų, gripo. Jei dažnai išgyvenate įvairias nuoskaudas, interjere laikykite daugiau žalios spalvos detalių arba daugiau laiko praleisti gamtoje.

Mėlyna – proto spalva. Ji tinka žmonėms, kuriems svarbus vidinis pasaulis. Žydra atpalaiduoja, slopina uždegimus. Tinka žmonėms, kurių padidėjęs kraujospūdis, susirgus laringitu, prasidėjus migrenos priepuoliams, malšina įvairius skausmus, padeda susirgus angina, reumatu. Jūros mėlio spalva skatina žaizdų, nudegimų gijimą, be to, stiprina imunitetą, padeda lengviau įveikti peršalimo ligas. Violetinė spalva interjere padeda patyrus smegenų sukrėtimą.

Juoda apsaugo, kai norisi atsiriboti nuo aplinkos ir jaučiatės vieniši. Ruda leidžia pajusti po kojomis stabilumą, pasitikėti savimi. Pilka atpalaiduoja, nuramina, puikiai nuteikia miegui. Balta, be abejo, sukelia švaros, tyrumo pojūtį, ramina ir atpalaiduoja.

TAIP PAT SKAITYKITE: Spalvinimas – ne tik vaikų žaidimas

Augalai namuose valo orą ir suteikia sveikatos

Dauguma augalų gerina namų orą, tačiau yra tokių, kurie namuose itin pageidaujami: valo orą, ramina, o kiti suteikia energijos. Tad rinkdamiesi savo interjerui gėles, atkreipkite dėmesį į tai, kad jos dar skleistų tinkamą energiją.

Dracena – gėlė, kuri puikiai valo orą. Ji padeda iš oro pašalinti apie 60 proc. teršalų. Tad jei norite švarios aplinkos, puoškite namus dracenomis. Be to, kaip galima nepaminėti augalo, kuris tituluojamas švaraus oro karaliumi. Jei norite tokio, įsigykite fikusą.

Namuose jaučiatės pavargę ir nedarbingi? Įsigykite augalą, kuris kelia darbingumą, padeda įveikti stresą. Aglaonema – populiari dekoratyvinė gėlė, kuri dar ir labai naudinga jūsų interjere, pasijausite įgavę daugiau energijos ir jėgų.

Jei jūsų balkonėlį puošia pelargonijos, turite puikią priemonę nuo streso. Tik nedaugelis žino, kad ši gėlė gali sumažinti įtampą ir stresą. Jei jaučiatės įsitempę, užplikykite saują pelargonijų lapų ir šviežių ūglių. Maždaug po 10 min. nukoškite ir nuovirą supilkite į vonią. Tokia vonia padės atsipalaiduoti, nuramins, pastebėsite, kaip pagerės nuotaika.

Miegamasis / „Fotolia“ nuotr.

Namuose – tik jums mieli daiktai

Interjero detalės turi būti parinktos taip, kad puoštų erdvę, keltų teigiamas emocijas. Tad jei daiktas jums trukdo, yra nemalonus, paprasčiausiai nelaikyti jo savo namuose, kitaip jis kels daug neigiamų emocijų. O, kaip žinia, blogos emocijos gali susargdinti.

Kai kurie žmonės laiko senus daiktus, nes jiems gaila juos išmesti, o galbūt jie yra paveldėti ir turi savo seną istoriją. Tačiau seniai žinoma, kad taip elgtis nederėtų, jei konkretus daiktus jums nėra mielas. Jums nemalonūs rakandai namuose sukelia tik nepasitenkinimo jausmą. Tad apšvarinę savo interjerą, atsikratę daiktų, kurie kelia blogas emocijas, tikėtina, kad pasijusite ir laimingesni, ir sveikesni.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Apšvietimas interjerui, kaip makiažas moteriai“, – sako specialistas

Skaitykite daugiau