Kaip greitai suplanuoti kelionę, jeigu išvyksti jau šiandien?

Aistė Simėnaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Aistė Simėnaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-01-31 11:16
AA

Įprasta, kad kelionės yra planuojamos prieš mėnesį ar dar ilgesnį laikotarpį. Juk reikia apgalvoti viską: klimatą, lankytinas vietas, geriausius restoranus romantiškai vakarienei. Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet žmonės kelionės detales pasilieka suplanuoti paskutinę dieną, nors bilietus būna įsigiję iš anksčiau. Kas lemia šiuos spontaniškus pasirinkimus ir kaip suplanuoti atostogas per trumpą laiką, pasakoja kelionių tinklaraščio „Veidrodėli, veidrodėli“ autorė Aistė Simėnaitė.

Tarptautinio maršrutų operatoriaus „Lux Express Lietuva“ duomenimis, 42,7% lietuvių kelionės bilietus perka įprastai – prieš 14 ir daugiau dienų. Tačiau pasitaiko atvejų, jog detaliam kelionės planui paruošti pristinga laiko, ir tai žmonės imasi daryti paskutinę akimirką. Tokius įpročius pastebi ir tinklaraštininkė Aistė Simėnaitė.

„Faktas, kad planuodamas kelionę į kitą pasaulio kraštą, greičiausiai, pirmuosius žingsnius pradėsi dėlioti dar likus metams. Vis dėlto, jei kalbame apie trumpą savaitgalio pabėgimą iš rutinos, juk užtenka rasti porą laisvų dienų. Tokios kelionės labai neretai tampa spontanišku ir emociniu apsisprendimu. Kartais planavimas būtinai susitikti su seniai nematytu draugu ar vėl nueiti į tą nuostabų restoraną netolimos šalies sostinėje gali užsitęsti iki begalybės, o paskutinės dienos sindromas viską tarsi sudėlioja į vietas“, – teigia A. Simėnaitė.

Anot tinklaraštininkės, trumpos išvykos į kaimynines šalis turi savų privalumų: nereikia derintis prie profesinių atsakomybių, galvoti, kam palikti namuose laikomus augintinius. Dažniausiai tokių kelionių metu, Aistė teigia pasiduodanti avantiūrai.

„Jei kalbame apie trumpas keliones, kurioms nebūtina priderinti visos krūvos darbų ir projektų, mąstyti, kam palikti katės priežiūrą ir iš anksto raudonai žymėtis visuose kalendoriuose, tuomet ir pačią kelionės eigą dažnai palieku staigmenai. Žinoma, pirmą kartą vykdamas į vieną ar kitą miestą, truputį apie jį pasiskaitai, bet, pavyzdžiui, lėkdama į Rygą ar Taliną, tik rezervuoju staliuką mylimiausiame restorane, o visa kita – mano laisvė ir spontaniški pasirinkimai!” – pasakoja A. Simėnaitė.

Praktiniai patarimai: ką pasiimti ir kaip suplanuoti veiklas

Tam, kad trumpos kelionės būtų įsimintinos ir jų neapkartintų pamirštas telefono įkroviklis, svarbu apgalvotai ir operatyviai susiplanuoti kelionės bagažą. Neapkraukite savęs dideliais lagaminais ar tūkstančiu skirtingų rūbų derinių, nes trumpai kelionei jų tiesiog neprireiks. Svarbu atsižvelgti į šalies, į kurią vykstate klimatą ir tuo metu esantį sezoną – tam, kad jūsų lagaminuose nebūtų nereikalingų ir apsunkinančių kelionę daiktų.

„Įgūdis greitai susipakuoti, matyt, atsiranda iš patirties, bet aš visuomet laikausi keleto taisyklių. Turiu kelioninę kosmetinę, kurioje visada guli dantų priežiūros, higienos priemonės, nedideli šampūno ir kondicionieriaus buteliukai ir esminiai vaistai. Su drabužiais vis dar kovoju, bet jau įsitikinau, kad užtenka pasiimti patogius batus, apatinių, džinsus, porą marškinėlių ir šiltesnį megztinį ar džemperį. Be to, visuomet būtina pasidomėti, ar šalyje, į kurią vyksti, įprasti standartiniai elektros lizdai. Jei jie kitokie – ieškokite adapterio, o jei viskas gerai, tuomet būtina nepamiršti mobiliojo įkroviklio, nes telefonas visada išsikrauna tuomet, kai reikia fotografuoti gražiausius vaizdus“, – patarimais dalinasi tinklaraštininkė.

Kuomet bagažas yra paruoštas kitos dienos kelionei, būtina pasirūpinti gyvenamosios vietos klausimais. Anot Aistės, šiuo atveju užteks užsukti į tris populiariausias apgyvendinimo vietas telkiančias svetaines: booking.com, airbnb.com ar couchsurfing.org, bei išsirinkti labiausiai patikusią gyvenamąją vietą. Tačiau aptardama lankytinų vietų paieškas, tinklaraštininkė rekomenduoja neapsirikti ir aklai nepasitikėti nacionaliniais šalių sudarytais objektų sąrašais.

„Kadangi ne kartą esu patikėjusi gražiomis nuotraukomis, aprašymais ir labai daug laiko sugaišusi važiuodama į baisiai nuobodžias vietas, visuomet ieškau tikrų keliautojų atsiliepimų apie restoranus ar lankytinus objektus. Dar nė karto nenusivyliau nuėjusi į geriausiai keliautojų vertinamą restoraną, ar aplankiusi jų rekomenduojamą vietos objektą. Be to, puikus būdas rasti tobulą vakarienės vietą mieste – pastebėti, prie kurio restorano rikiuojasi didžiausios vietinių eilės, juk jos ten atsiranda tikrai ne be reikalo! O ir kaina dažnai maloniai nustebina – juk vietinis niekada nebus linkęs permokėti, kai puikiai žino, kur rasti geriau. Taip pat būtinai pasiieškau lietuvaičių tinklaraštininkų ar keliautojų atsiliepimų. Neretai, kadangi turime panašias kultūrines patirtis, iš aprašymų lengva suprasti, ko gali tikėtis vienoje ar kitoje vietoje“, – spontaniškų kelionių ypatumus pasakoja A. Simėnaitė.