Kaip greitai išblizginti langus? Patarimai

Langų valymas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-09-14 11:02
Saulėtas rugsėjis – puiki proga susitvarkyti namus, nusivalyti dulkes, atsikratyti nereikalingų daiktų ir nusiblizginti langus. Pastarasis darbas daugeliui nėra pats maloniausias, tačiau tam tikros gudrybės jį gali gerokai palengvinti.

Pirmoji taisyklė – geriausia langus šveisti apniukusią dieną, nes jeigu labai saulėta, tuomet valomosios priemonės ant stiklo labai greitai nudžiūsta, ir dėl šios priežasties lieka žymės, kurias sunku pašalinti.

Nuo ko pradėti? Visų pirma, jums reikės valomosios priemonės – galite rinktis pirktinę, arba pasidaryti pačios. Pavyzdžiui, vanduo su actu yra viena kokybiškiausių naminių valomųjų priemonių, kuri dar ir palyginti nebrangi.

Reikia sumaišyti actą ir šiltą vandenį santykiu 1:8, įlašinti kelis lašus mėgstamo eterinio aliejaus, gautą tirpalą perpilti į butelį su purkštuvu ir imtis darbo.

Beje, šis būdas idealiai tinka matiniams stiklams valyti, tik vanduo turėtų būtų šiltas. Verta atminti, kad karštas vanduo – prastas pagalbininkas, mat nuo jo lieka akį rėžiančios žymės. Tad plaukite šiltu, o vėliau praskalaukite šaltu vandeniu.

Kad stiklas švytėtų, šveisdamos jį, įberkite į vandenį kelis šaukštus krakmolo: 1 l šalto vandens reikia 1 valg. š. krakmolo.

Kadangi šaltasis sezonas ne už kalnų, o langai gali žiemą užšalti arba aprasoti, valydamos stiklus, į vandenį įpilkite lašelį glicerino.

Dar šis tas apie žiemą. Druskos tirpalas (1 l vandens reikia 2 valg. š. druskos) puikus pagalbininkas šaltuoju metu: jis padės ne tik greitai atsikratyti apledijusių langų, bet ir suteiks švytėjimo ir blizgesio stiklams, veidrodžiams.

Kaip išvalyti langų rėmus?

Kai atidarote langą, jo rėmuose aptinkate dulkių, nešvarumų ir net pelėsio? Išmėginkite štai tokį būdą: įberkite ten valgomosios sodos, užpilkite šiek tiek acto ir palikite 10–15 minučių. Tada gerai nušveiskite dantų šepetėliu ir nuvalykite mikropluošto šluoste.

Apskritai mikropluošto šluostės yra neblogas pasirinkimas, kadangi nuo jų nelieka erzinančių ir vaizdą gadinančių plaušelių ant stiklo.

Beje, kai kurios šeimininkės plastikinius langų rėmus valo ir melamino kempinėlėmis, kurios, sakoma, puikiai susidoroja su skirtingo pobūdžio nešvarumais.

TAIP PAT SKAITYKITE: Patarimai, padėsiantys idealiai išblizginti langus

Kuo valyti?

Galite valyti skudurėliu, kempine, laikraščiais, tačiau sutikite, kad vienas smagiausių langų valymo būdų – tai guminis langų valytuvas. Juo lengvai nubrauksite valomąsias priemones, vandenį, purvą, tad langai spindės nuo švaros, neliks dryžių.

Iš pradžių galite langus nuvalyti ir šluoste, o paskui panaudoti langų valytuvą. Dabar gamintojai siūlo pačių įvairiausių variantų, kuriuos pritaikysite pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, langų valytuvai gali būti su išsukama ilga rankena, kad pasiektumėte ankščiausius kampus, akumuliatoriniai siurbliukai ir pan.

Todėl valydamos langus turėtumėte rinktis kompleksinį variantą, kad darbas vyktų greitai ir sklandžiai – svarbu net tik gera valomoji priemonė, bet ir tai, kuo valote – šluoste, langų valytuvu ir pan. Tik išmėginę įvairiausius variantus atrasite sau tinkamiausią.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai