Kaip gimsta žaidimų ir kino muzikos koncertas „GameOn Live“

Kaip gimsta žaidimų ir kino muzikos koncertas „GameOn Live“/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-20 15:58
Viena laukiamiausių „GameOn“ renginio dalių – koncertas „GameOn Live“ – sugrįžta ir šiemet lankytojus pasitinka renginio atidarymo akimirką, lapkričio 15 dieną, „Litexpo“. Šia proga susitikome su projekto organizatoriais – Rita Bieliauskaite bei Ridu Bušmanu – ir pasidomėjome, kaip jau trečius metus iš eilės organizuojamas šis šimtus muzikos atlikėjų suburiantis koncertas.

Pasiruošimas koncertui, žinoma, prasideda nuo programos sudarymo. „Su Ridu susitinkame turėdami apie 40-50 kūrinių, o tuomet jau kimbame į darbą atrinkti menine prasme įdomiausius kūrinius. Kai kuriems žaidimams garso takelius atlieka profesionaliausi pasaulio simfoniniai orkestrai, tad dažnai rinktis reikia ir pagal mūsų orkestro sudėtį – dydį bei instrumentų kiekį.“ – pasakoja Rita. Į programą stengiamasi įtraukti populiarių vaizdo žaidimų garso takelių bei išties aukštos meninės vertės muzikos kūrinių. Rita teigia, jog šiandien dalis žaidimų garso takelių savo menine verte prilygsta žinomiems simfoninės muzikos kūriniams, nes kūrėjai daug investuoja į muzikos sukūrimą ir atlikimą.

Vienas didžiausių šio projekto iššūkių – jo masiškumas. „Koncerte groja atlikėjai ir iš Kauno, ir iš Vilniaus. Visi mes turime skirtingas dienotvarkes, o bendra mūsų grupė – labai didelė. Surinkti virš 100 žmonių į vieną vietą tam tikru laiku yra išties sudėtinga, tad visi kartu repetuojame vos porą kartų.“ – pasakoja Rita. Vis dėlto, visi koncerto atlikėjai yra tikri profesionalai ir, nors atskirai ar per trumpą laiką, koncertui visuomet pasiruošia nepriekaištingai.

Kaip gimsta žaidimų ir kino muzikos koncertas „GameOn Live“/Organizatorių nuotr.
Kaip gimsta žaidimų ir kino muzikos koncertas „GameOn Live“/Organizatorių nuotr.
Kaip gimsta žaidimų ir kino muzikos koncertas „GameOn Live“/Organizatorių nuotr.
Kaip gimsta žaidimų ir kino muzikos koncertas „GameOn Live“/Organizatorių nuotr.

Šio unikalaus koncerto laukia ne tik žiūrovai, bet ir atlikėjai. Rita pasakoja, jog artėjant renginio planavimo pradžiai, dalis jos pažįstamų muzikantų jau klausinėja – ar šiemet vyks „GameOn Live“? Ar pakviesite mus groti? „Mes dažnai grojame klasikinius muzikos kūrinius, tačiau vieno tokio, kitokio, koncerto per metus tikrai visiems reikia. Ypač susidomėję būna mūsų choristai – juk dalis jų būtent ir žaidžia šiuos žaidimus, tai jiems artima muzika. Žaidžiantieji choristai mielai savo draugams padeda įsijausti į muziką, pasakoja apie žaidimus, kurių garso takelius atliekame.“

Šių metų „GameOn Live“ koncertas žiūrovams pateikia naujieną – ant scenos šalia vaizdo žaidimų takelių skamba ir kino filmų garso takeliai. „Kiekvienais metais projektas turi siekiamybę augti ir tobulėti. Šiemet nusprendėme praplėsti savo repertuarą – į programą įtraukiame kino filmų takelius. Žinoma, toli nuo žaidimų nepabėgsime. Dauguma pasirinktų kino filmų takelių turi ir savo žaidimų atitikmenis ar yra tos pačios populiarios auditorijos mėgstami filmai“, – teigia Ridas. Ant scenos bus galima išgirsti tokių filmų kaip „Lion King“ bei „Avengers“ garso takelius. Na, o iš vaizdo žaidimų orkestras atliks „Witcher 3“, „Destiny 2“, „Fortnite“ bei daugelio kitų žaidimų muzikos kūrinius. Renginio organizatoriai taip pat džiaugiasi, jog pirmą kartą ant scenos bus atliekamas neseniai išėjusio žaidimo „Trine 4“ garso takelis.

„GameOn Live“ yra vienintelis vaizdo žaidimų muzikos koncertas Baltijos regione. „Ne kartą svarstėme apie koncerto pakartojimą po keleto mėnesių ar apie turą po Europą. Tikime, kad vieną dieną projektas tikrai gali išaugti iki to, o kol kas esame laimingi galėdami džiuginti „GameOn“ auditoriją tuo, kas mums patiems labai artima ir miela.“ – teigia Ridas.

Šiais metais, lydimi dirigento Martyno Staškaus, muzikos kūrinius ant „GameOn Live“ scenos atliks VDU kamerinis orkestras, KTU akademinis choras „Jaunystė“, KTU ir Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos estradinio dainavimo grupė „Dangi&D4“ (vadovė Danguolė Beinarytė) bei solistai.

Temos:

Muzika

Naujausi straipsniai