Kaip derinsime neutralias spalvas 2018-aisiais?

Drabužių derinimas / Vida Press ir Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-27 08:21
Spalvos – ne jūsų sritis? Anokia netektis. Ten, kur nėra spalvų, išlieka faktūros, „printai“ ir raštai. Atminties atgaivinimui, neutraliomis laikomos: achromatinės – juodos, baltos, pilkos; tamsiai mėlyna, mėlynas denimas, alyvuogių (ir kamufliažas), smėlinė, natūralios odos spalvos; minėtų spalvų raštai – dryžiai, tvidai, langeliai, taškai bei „printai“, įskaitant laukinių padarų – gyvatės ir leopardo, kurie gali tapti reikalingu akcentu. Metalo spindesiai – aukso, sidabro, vario.

Tad neutralūs deriniai gali tapti ne mažiau įspūdingais nei spalvotieji.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Norint išvengti neutralių spalvų gresiančio nuobodumo, du dalykai yra gyvybiškai svarbūs: proporcijos ir faktūriški paviršiai, tokie, kuriuos norisi liesti – kailiai, rupūs mezginiai, tvidai, lakinės odos, kutai.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Achromatiniai deriniai

Achromatiniai dažniau atrodo ryškūs nei neutralūs – ypač kai balta ir juoda yra šalia. Problema – juodai balti deriniai suskaido figūrą, o jei spalvų susidūrimo taškas atsiranda ant probleminės teritorijos, sakykim, pilvo – dėmesys jam užtikrintas.

Minkštesni ir harmoningesni deriniai sukuriami derinant juodą ir baltą su pilka, minėtų spalvų tvidais, langeliais, dryžiais arba pasirenkant vieną spalvą, pavyzdžiui – baltą, pagrindine, o juodą – kaip akcentą. Vertikaliai derindamos juodą ir baltą sukursime ilgesnės ir grakštesnės figūros įspūdį: atsegtas baltas paltas ant juodos suknelės vietoj horizontalaus derinio – baltų marškinių su juodu sijonu.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Ne pilkos pelės

Katiniškai jaukūs ir elegantiški pilki deriniai yra ne pilkų pelių reikalas. Įspūdingai atrodo skirtingų faktūrų pilki daugiasluoksniai deriniai – moherio vilnos, pilkų tvidų, merinosų ir grubaus mezgimo megztinių, lakinės odos ir šilkų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Neutralių spalvų deriniai

Taikios neutralios spalvos nesipeša ne tik su achromatinėmis – jos draugauja su visu spalvų ratu. Šiuolaikine miestietiška klasika tapęs smėlinio lietpalčio ant tvido kostiumo / švarko / kelnių, baltų / melsvų marškinių ir džinsų komplektas yra idealus neutralių spalvų derinio pavyzdys.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Atidarykite vasaros sezoną Varėnoje / Projekto partnerio nuotr.

Reklama

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama