Kaip derinsime neutralias spalvas 2018-aisiais?

Drabužių derinimas / Vida Press ir Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Spalvos – ne jūsų sritis? Anokia netektis. Ten, kur nėra spalvų, išlieka faktūros, „printai“ ir raštai. Atminties atgaivinimui, neutraliomis laikomos: achromatinės – juodos, baltos, pilkos; tamsiai mėlyna, mėlynas denimas, alyvuogių (ir kamufliažas), smėlinė, natūralios odos spalvos; minėtų spalvų raštai – dryžiai, tvidai, langeliai, taškai bei „printai“, įskaitant laukinių padarų – gyvatės ir leopardo, kurie gali tapti reikalingu akcentu. Metalo spindesiai – aukso, sidabro, vario.

Tad neutralūs deriniai gali tapti ne mažiau įspūdingais nei spalvotieji.

Nausheen Shah / Vida Press nuotr.

Norint išvengti neutralių spalvų gresiančio nuobodumo, du dalykai yra gyvybiškai svarbūs: proporcijos ir faktūriški paviršiai, tokie, kuriuos norisi liesti – kailiai, rupūs mezginiai, tvidai, lakinės odos, kutai.

Tina Leung / Vida Press nuotr.

Achromatiniai deriniai

Achromatiniai dažniau atrodo ryškūs nei neutralūs – ypač kai balta ir juoda yra šalia. Problema – juodai balti deriniai suskaido figūrą, o jei spalvų susidūrimo taškas atsiranda ant probleminės teritorijos, sakykim, pilvo – dėmesys jam užtikrintas.

Minkštesni ir harmoningesni deriniai sukuriami derinant juodą ir baltą su pilka, minėtų spalvų tvidais, langeliais, dryžiais arba pasirenkant vieną spalvą, pavyzdžiui – baltą, pagrindine, o juodą – kaip akcentą. Vertikaliai derindamos juodą ir baltą sukursime ilgesnės ir grakštesnės figūros įspūdį: atsegtas baltas paltas ant juodos suknelės vietoj horizontalaus derinio – baltų marškinių su juodu sijonu.

Caroline Daur / Vida Press nuotr.

Ne pilkos pelės

Katiniškai jaukūs ir elegantiški pilki deriniai yra ne pilkų pelių reikalas. Įspūdingai atrodo skirtingų faktūrų pilki daugiasluoksniai deriniai – moherio vilnos, pilkų tvidų, merinosų ir grubaus mezgimo megztinių, lakinės odos ir šilkų.

Niujorko gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Neutralių spalvų deriniai

Taikios neutralios spalvos nesipeša ne tik su achromatinėmis – jos draugauja su visu spalvų ratu. Šiuolaikine miestietiška klasika tapęs smėlinio lietpalčio ant tvido kostiumo / švarko / kelnių, baltų / melsvų marškinių ir džinsų komplektas yra idealus neutralių spalvų derinio pavyzdys.

Niujorko gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Neutralių spalvų derinimo idėjos (45 nuotr.)
+39
Skaitykite daugiau