Kaip bučiniai gerina jūsų sveikatą

Pora / Fotolia nuotr.
Pora / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-01-18 15:00
AA

Na, kam nepatinka bučiuotis? Intymiu ir jaudinančiu prisilietimu mes išreiškiame ir aistrą, ir meilę. Tačiau tai ne viskas – bučiniai dar ir gerina mūsų sveikatą, turi teigiamą įtaką nuotaikai, mūsų jaučiamoms emocijoms…

Taigi, kada verta suglausti (arba praversti) lūpas šiam nuostabiam potyriui?

Bučiniai teigiamai veikia dantų būklę

Bučinio metu mes apsikeičiame nesuskaičiuojamu kiekiu bakterijų. Bučiniai skatina seilių išsiskyrimą, o tai itin naudinga, mat pašalina kenksmingas bakterijas nuo dantų. Taip pat galime pasidžiaugti, kad dėl šios aistringos priežasties dantų akmenimis tikrai riesta. Bučiuojantis išskiriamos biologinės ir cheminės medžiagos burnoje padeda išvengti ėduonies, tad svarbu nepamiršti ir burnos gaivumo.

Deginame kalorijas

Na, tikėtis kažin kokio rezultato gal ir neverta, tačiau žinoti, jog per vieną bučiavimosi minutę sudeginama nuo 2 iki 6 kcal, visai smagu, ar ne?

Bučiniai stiprina imuninę sistemą

Žinoma, tikrai ne tada, kai vienas iš jūsų serga, tarkime, skundžiasi perštinčia gerkle ar kamuojasi užkluptas aukštos temperatūros. Tačiau, kaip jau minėjome, milijonais bakterijų apsikeisdami bučinio metu, mes galime sustiprėti ir tapti atsparesni įvairioms infekcijoms ir virusams.

Taip pat skaitykite: Seksologas Viktoras Šapurovas – apie naujas sekso tendencijas ir vyrų neištikimybę: „Ji užprogramuota“

Bučiavimasis sumažina stresą

Tuo lengva patikėti, žinoma, jeigu bučiuojatės su savo partneriu ar partnere. 2009-aisiais metais atliktame tyrime buvo matuojamas streso hormono kortizolio ir laimės bei meilės hormono oksitocino kiekis, kai žmonės tiesiog laikėsi už rankų, ir tada, kai bučiavosi. Rezultatas? Tų, kurie bučiavosi, streso hormonas kaip reikiant kristelėjo žemyn palyginti su tais, kurie tik laikėsi už rankų.

Bučiniai mažina alergijos simptomus

Nedidelis japonų tyrimas atskleidė, jog poros, kurios bučiavosi 30 minučių, turėjo mažesnius alergenui specifinius IgE kiekius, kurie provokuoja tokius simptomus, kaip čiaudulį ir slogą.