Kaip bananai veikia mūsų organizmą?

Bananai / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-11-18 07:00
Mokslininkai sako, kad pakanka vos kelių bananų, jog galėtume sportuoti net pusantros valandos! Tad nieko keista, kad šiuos vaisius taip vertina žaliavalgiai ir atletai. Tačiau tai toli gražu ne visos nuostabios bananų ypatybės. Pasidomėkime!
  • Depresija ir priešmenstruacinis sindromas. Mokslininkai įrodė, kad bananai itin teigiamai veikia nervų sistemą, todėl žmonės, valgydami juos, pasijunta laimingesni, džiugesni, labiau atsipalaidavę. Kodėl? Nes šiuose vaisiuose aptinkama baltymo triptofano, kurį organizmas paverčia seratoninu – laimės hormonu.
  • PMS bėdų taip pat padės išvengti bananai, nes juose yra vitamino B6, kuris reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje ir skatina mus dažniau šypsotis.
  • Anemija ir kraujospūdis. Dėl didelio geležies kiekio bananuose didėja hemoglobino kiekis, o tai gali padėti išvengti arba kontroliuoti mažakraujystę. Kalbant apie kraujospūdį, bananai žinomi kaip kalio karaliai – šio mikroelemento apskritai gausu geltonspalviuose vaisiuose. Kalis ypač reikalingas širdžiai ir kraujagyslių sistemai. 
  • Maistas smegenims. Vienoje Anglijos mokykloje moksleiviai į mitybos valgiaraštį įtraukė bananus, kuriuos valgė per pusryčius, pietus ar pertraukas. Paaiškėjo, kad šie vaisiai ne tik skatino smegenų veiklą, bet ir padėjo mokiniams išlikti budresniems ir žvalesniems. PLAČIAU APIE MAISTĄ SMEGENIMS IR KOKIE PRODUKTAI DIDINA IQ, SKAITYKITE ČIA.
  • Vidurių užkietėjimas. Bananuose gausu skaidulų, kurios užtikrina normalią žarnyno veiklą ir padeda išvengti tokios nemalonios bėdos kaip vidurių užkietėjimas. Bent keli šie vaisiai per dieną, ir problemos kaip nebūta!
  • Pagirios. Pasirodo, itin tinkamas būdas atsigauti po vakarėlio – tai bananų, pieno ir medaus kokteilis. Atgaunamos prarastos jėgos, nuraminamas sudirgintas skrandis, organizmui sugrąžinama skysčių ir prarasto cukraus pusiausvyra.
  • Rėmuo ir opos. Susidūrusieji su šiuo sveikatos sutrikimu puikiai žino, kaip tai apkartina gyvenimą. Tačiau bananai, pasak specialistų, savo sudėtyje turi rūgštis neutralizuojančių medžiagų ir gali palengvinti negalavimų simptomus. O turintieji skrandžio opas irgi gali skanauti bananų, mat jie teigiamai veikia skrandžio gleivinę.
  • Rytinis pykinimas. Besilaukiančios moterys, valgydamos bananus, ne tik išsaugos cukraus kiekį kraujyje, bet ir išvengs ar sušvelnins rytinį pykinimą. Beje, kai kuriose kultūrose bananas laikomas „vėsinamuoju vaisiu“, tad juo mėgaujasi nėščiosios, norėdamos sureguliuoti fizinę ir emocinę kūno temperatūrą. Ir dar – bananai padeda išsaugoti figūrą, nepriaugti per daug svorio.
  • Vabzdžių įgėlimas. Prieš naudodamos cheminius preparatus, pabandykite patrinti įgėlimus paprasčiausia vidine banano žievės puse. Daugumai žmonių tai padeda akimirksniu, t. y. sumažina paraudimus, patinimus, numalšina niežulį.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai