Kaip atskirti žiniuonį nuo šarlatano? Arba kaip, sunkumams užklupus, neįklimpti į dar didesnes bėdas

Žiniuonė / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Kuri gi moteris atsispyrė pagundai nors kartą gyvenime apsilankyti pas būrėją, žiniuonę, gyduolę ar užkalbėtoją? Tai ypač vilioja tada, kai gyvenime iškyla kokių nors sunkumų, su kuriais nemokame susitvarkyti. Ir nors sveiko proto balsu šiais atvejais retai pasikliaujame, vis dėlto pasvarstykime, kas padėtų išvengti dar didesnių problemų?..

Turite bėdų, o gal labai norite sužinoti, kas jūsų laukia kitais metais? Paliko draugas, o gal neapsisprendžiate, ar jums ne laikas skirtis su savuoju?.. Draugė patarė kreiptis į gerą bobulę, kuri neva pasako visą tiesą ir dar naudingų patarimų duoda. Bėdų prispaustas žmogus griebiasi net šiaudo, smalsumo skatinamas ryžtasi net didžiausioms avantiūroms. O tikėjimas iš tiesų kartais padaro didelius stebuklus. Sakoma, viskas gerai, kas gerai baigiasi, nes ne vienas neatsakytų klausimų kamuojamas žmogus, apsilankęs pas tokią žiniuonę, išeina su dar labiau skaudama galva ir prislėgtas didesnių rūpesčių, kuriuos sukėlė išsakytos mintys.

Bėdų prispaustas žmogus griebiasi net šiaudo, smalsumo skatinamas ryžtasi net didžiausioms avantiūroms. O tikėjimas iš tiesų kartais padaro didelius stebuklus.

Taigi prieš kreipdamiesi dvasinės pagalbos į žmones, kurie save pristato viską matančiais, girdinčiais ir nuspėjančiais, akimirką stabtelėkite ir pasvarstykite apie kai kuriuos dalykus.

Kaip gavote informaciją apie žiniuonį? Atsitiktinai radote internete ar perskaitėte skelbimą laikraštyje? Vargu ar verta gaišti laiką pas tokį lankantis ir, žinoma, leisti pinigus. Internete galima rasti ko tik susigalvosi, o magų, žiniuonių, būrėjų ir kitokių apsimetėlių aiškiaregių skelbimų dabar begalės. Svarbiausias jų tikslas – uždirbti nieko nedarant.

Daugelis šarlatanų savo paslaugas siūlo tik nuotoliniu būdu, geriausia internetu. Tai labai patogu, nes nereikia su žmogumi susitikti akis į akį, taigi galima drąsiai manipuliuoti tais, kurie ieško pagalbos, ir neprisiimti jokios atsakomybės. Neužkibkite už pirmo kabliuko – neva žiniuonis daug tiesos apie jus pasakė vos pirmą kartą su juo susisiekus. Išties tokie žmonės neretai labai gerai išmano psichologiją, o susidaryti aiškų įspūdį vien pamačius informacijos ieškantį žmogų tikrai nesunku. O jei dar pasakėte savo gimimo datą ar nejučiom atskleidėte nors minimalią informaciją, pastabus ir oratorinių sugebėjimų turintis žmogus iš to sukurs visą istoriją, kurios keli nukrypimai nuo tiesos jums gali nepadaryti didelio įspūdžio.

Burtininkas / Fotolia nuotr.

Dėl sėkmės paplušėti turite patys

  • Išmintingų ir dvasingų žmonių išties yra, tačiau yra ir tokių, kurie tiesiog nemoka pasinaudoti savo galiomis. Pagrindinė mago galia yra jo žinios ir gebėjimas tinkamai jomis pasinaudoti. Taigi akivaizdu, kad tokių gamtos apdovanotų ir dar daug žinių sugebėjusių per gyvenimą sukaupti žmonių negali būti daug, o garsas apie juos sklinda pats, jiems nereikia dėti skelbimų į laikraščius ar internetą. Žmonės pas juos plūsta, nes jie nuoširdžiai nori padėti. Be to, iš jų nesužinosite nei savo mirties datos, nei kitų baisybių, kurios neleis užmigti naktį. Greičiau sulauksite patarimų ir įžvalgų, ką turėtumėte savyje pakeisti, kad jums pradėtų sektis ir pasiektumėte to, ko norite.
  • Atkreipkite dėmesį į jums norinčio padėti žmogaus kūno kalbą. Ar jis pasitiki savimi? O gal jo žvilgsnis laksto? Ar jis žvelgia jums tiesiai į akis ir jo žvilgsnis byloja apie didžiulę dvasios ramybę ir gilią išmintį? Tik toks gali jums padėti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tinkamai parinktas papuošalas – talismanas ir apsauga

  • Pinigai – visada slidžiausias tokių paslaugų reikalas. Jei žmogus sakosi turįs gamtos dovaną ar esąs Dievo apdovanotas aiškiaregyste, jis niekada jums neįvardys tikslios sumos už paslaugas. Paklaustas apie atlygį, greičiausiai pasakys, jog tai priklauso nuo jūsų. Be to, tai gali būti nebūtinai pinigai. O šarlatanas įvardys tikslią sumą ir paminės, kad vizitų reikės tikrai ne vieno, kas gerokai privers papurtyti jus piniginę.
  • Visi norėtume sužinoti, kaip elgtis, kad būtume laimingi, sveiki, kad turėtume gerą darbą ir puikiai sutartume su aplinkiniais. Jei kas nors jums galėtų tiksliai pasakyti, kas bus rytoj, po savaitės ar mėnesio, garsas apie tokius gebėjimus sklistų labai toli. Ne veltui yra posakis: „Žmonės planuoja, o Dievas juokiasi.“ Ne mūsų valioje žinoti, kas ir kaip bus, tačiau paslaptis vilioja, gundo, žavi. Tad visada atsiranda ir žmonių, kurie tuo pasinaudoja savo tikslams pasiekti. Išties labai daug dėl savo gerovės galėtume padaryti ir patys – juk visa priklauso nuo mūsų požiūrio, nusiteikimo, įdedamų pastangų, bet jei kreiptumėtės į profesionalų psichologą, kuris jums išties galėtų daugiausia padėti, kai negalite apsispręsti, jis nė vieno sprendimo už jus nepriimtų. Dėl savo sėkmės paplušėti reikia patiems.
Skaitykite daugiau