Kaip atsispirti cukrui?

Rausvos lūpos / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-02-23 09:45
Ech, tie saldumynai. Siaubingai sunku jiems iš tarti „ne“, tačiau jei norime būti sveikesni, gražesni ir lieknesni – privalome. Atskleisime jums keletą gudrybių, kaip lengviau įveikti potraukį saldėsiams.

Pakeiskite vieną įprotį

Jei kas rytą pradeda saldžiais pusryčių dribsniais, saldinta kava ar arbata ir šokoladu, vieną rytą per savaitę rinkitės visai kitokį maistą.

Jei kas rytą pradeda saldžiais pusryčių dribsniais, saldinta kava ar arbata ir šokoladu, vieną rytą per savaitę rinkitės visai kitokį maistą.

Pavyzdžiui, omletą su daržovėmis, grikių košę ar natūralų jogurtą su vaisiais. Kitą savaitę bandykite du rytus valgyti ne saldžiai, dar kitą jau tris ir t. t., kol galiausiai šešis kartus per savaitę valgysite pusryčiams ne saldėsius. Vieną rytą per savaitę ir toliau leiskite sau pasilepinti pamėgtais dribsniais, saldžiais blyneliais ar kt.

Įsivaizduokite save sveikesnį

Užmerkite akis ir susikurkite mintyse sveikesnio savęs vaizdą – lieknesnį, tvirtesnį, laimingesnį. Pasigrožėkite kelias minutes šiuo paveikslu, pajuskite, kaip malonu būtų jau dabar džiaugtis rezultatu. Kelias minutes pabūkite susikoncentravę į geras emocijas, tada atsimerkite ir garsiai sau pasakykite: „Jei nevalgysiu saldumyno jau šiandien, susikurtas gražus paveikslas greičiau taps realybe.“ Kaskart, kai norėsite čiupti kokį skanėstą, prisiminkite, kokie laimingi jautėtės matydami save sveikesnį.

Rašykite maisto dienoraštį

Iš pradžių surašykite kiekvieną saldų kąsnelį, kurį suvalgote kasdien. Nepamirškite ir cukraus gėrimuose, lyžteltų vaiko ledų ar pusės sausainio pasidalinto su kolege. Kai matysite juodu ant balto surašyta, kiek kasdien suvartojate saldumynų, patys norėsite kuo greičiau sumažinti šį kiekį. Antras etapas – surašyti kiekvieną pasiekimą atsisakant saldumynų. Didžiuokitės kiekvienu mažu žingsneliu ir viską fiksuokite – bus lengviau judėti tinkama linkme, nes patys save motyvuosite.

123rf.com
123rf.com

Negerkite vaisių sulčių

Vaisų sultys tėra saldus vanduo su šiek tiek vitaminų ir daugybe cukraus – fruktozės. Jei sultys ne šviežiai spaustos ir be tirštimo, jos kone bevertės, nes yra be naudingųjų skaidulų. Atminkite, geriausias gėrimas yra vanduo. Jei norite jį paskaninti, įmeskite griežinėlį apelsino, mėtų lapelį ar kt. Na, o apelsiną ar kitą sultingą vaisių daug sveikiau sukrimsti vietoj užkandžio.

Būkite įtarūs

Cukraus gali būti bene visuose maisto produktuose – net duonoje ir mėsos pusgaminiuose, majoneze, pomidorų padaže ir t. t. Būkite budrūs ir atidžiai skaitykite etiketes, maistą ruoškite namuose iš kuo grynesnių produktų.

Atskirkite tikrą alkį

Saldumynų, kitaip tariant greitųjų angliavandenių, norime ne tik kai būname tikrai alkani, bet ir tada, kai neišsimiegame, esame prastos nuotaikos ar nuobodžiaujame. Prieš skubėdami prikimšti burną šokolado, stabtelkite ir pagalvokite, ar jums tikrai reikia tokio staigaus energijos kiekio, ar spėsite jį išnaudoti. Gal verčiau išgerti vandens ir luktelti dar valandėlę iki vakarienės ar pramankštinti kojas, kad organizmas išsibudintų. Galite išgerti ir nesaldintos žaliosios arbatos, kad šiek tiek padidėtų organizmo tonusas.

Ieškokite pasitenkinimo kitur

Tokią pat malonumo dozę, kaip saldumynai, gali suteikti ir kiti kur kas naudingesni dalykai. Pavyzdžiui sportas, bendravimas su draugais, kinas muzika, knygos ir, žinoma, seksas.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai