Kaip atsikratyti rūkalų kvapo?

Cigaretė / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-10-21 14:55
Nekalbėsime apie cigarečių žalą sveikatai – apie tai žino visi rūkantieji. Tačiau jie susiduria ir su daugybe kitų nemalonių problemų.

Rūkalų dūmai įsiskverbia į odą, plaukus, drabužius ir dvelkia tikrai nemaloniai... Beje, ši problema paliečia ne tik pačius rūkalius, bet ir visus, kurie drauge su jais būna prirūkytoje patalpoje. Ką daryti? Juk ne visus drabužius galima skalbti skalbyklėje... Štai keli patarimai, kaip apsaugoti savo drabužius nuo bjauraus cigarečių kvapo.
 

Puikus pasirinkimas: actas

Ko reikės: 4 puodelių acto, vonios ir vandens.

Ką daryti:

1. Paruoškite karštą vonią, supilkite keturis puodelius acto ir būtinai uždarykite vonios duris, kad nesklistų jokie kvapai į kitus kambarius.

2. Virš garuojančios vonios pakabinkite drabužius ir palikite juos. Acto garai kaipmat ištrauks prastus ir nemalonius kvapus. O vandenį vėliau galėsite panaudoti skalbiniams užmerkti.


Kavos kerai

Mėgstate kavą? Tikriausiai žinote, kad naudoti ją galite ir įvairioms buitinėms reikmėms. Rūkalais įsigėrusius drabužius įdėkite į plastikinį maišą, įmeskite ten gerą saują kavos pupelių (jeigu neturite jų, tuomet galite įdėti medvilninį maišelį su šviežia malta kava). Kruopščiai užriškite maišą su apranga  ir palikite kelioms valandoms. Kur kas geriau kvepėti kava nei cigaretėmis, ar ne? O jei rūkalų kvapas įsigėręs namuose, galite skirtinguose kambariuose palikti atvirus indus su kava, kuri turėtų padėti sugerti nemalonų aromatą. Panašų poveikį daro ir namuose išdėlioti dubenėliai su actu.

 

Drėgnas rankšluostis

Jei turite balkoną, drabužius galite pakabinti jame, kad greičiau išsivėdintų. Idealus variantas būtų šalia pakabinti  drėgną rankšluostį. Jis sugers cigarečių kvapą. Be to, išplauti rankšluostį daug lengviau nei, tarkime, storą pūkinę striukę.

 

Eteriniai aliejai

Nors dabar parduotuvėse galite įsigyti ir specialių purškalų, kurie turėtų išgelbėti jus nuo nemalonaus rūkalų kvapo namuose, kur kas geriau naudoti natūralias priemones. Kambaryje, kuriame laikote drabužius, galite į aromatinę lempą ar ant vatos užlašinti eterinio aliejaus ir padėti šalia drabužių. Nemalonūs kvapai turėtų išgaruoti. Puikiai tinka citrusinių vaisių, pipirmėčių, mėtų aromatai. Taip pat galite naudoti ir apelsinų ar citrinų žieveles: padėkite į spintą, kur laikote drabužius, ar į indus ir pastatykite norimose namų vietose.

Ji24.lt
Temos:
Actas Kvapas Namai

Naujausi straipsniai