Kaip atgaivinti santykius: dalykai, apie kuriuos nepagalvojote

Pora / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Dauguma porų santykius su antrąją puse laiko savaime suprantamu dalyku, dėl kurio stengtis nebereikia. Deja, toks mąstymas tik kenkia. Jei norite atgaivinti jausmus, juos turite nuolat puoselėti. Psichologai sako, kad atrasti vienas kitą iš naujo įmanoma ir netgi būtina tai padaryti.

Indijoje daugelį santuokų vis dar suplanuoja tėvai. Tačiau šioje šalyje skyrybų yra mažiau nei bet kur kitur pasaulyje.

Kartais būna momentų, kai santykiai mums atrodo toks natūralus dalykas, jog nustojame sutuoktiniui dėkoti ar pamirštame pasakyti gražesnį žodį.

Kodėl taip yra? Tuokdamiesi nei vyras, nei moteris vienas kito nepažįsta, todėl jiems tenka gyventi nuolat stengiantis pažinti, suprasti ir pamilti savo sutuoktinį, o tai yra nuolatinis darbas. Tuo metu europiečiai jaučiasi laimingi santuokos pradžioje, bet ilgainiui pasitenkinimas santykiais mąžta ir, deja, neretai santuoka baigiasi skyrybomis. Tačiau yra būdas išgelbėti santykius. Svarbiausia – noras praskaidrinti kasdienybę, rodyti dėmesį, išsikalbėti, pastebėti gerąsias antrosios pusės savybes, nes santykius būtina nuolat kurstyti.

Dėkingumo galia

Kartais būna momentų, kai santykiai mums atrodo toks natūralus dalykas, jog nustojame sutuoktiniui dėkoti ar pasakyti gražesnį žodį. Tačiau būtina pastebėti ir vertinti net mažiausias sutuoktinio pastangas. Prisiminkite, kiek daug smulkmenos (kava į lovą ar netikėtas bučinys) reiškė santykių pradžioje. Taigi pradėkite daugiau dėkoti net ir už visišką smulkmeną. Beje, reikia mokėti padėkoti taip, kad žmogus išties tai pajustų, kitaip tariant, suasmeninti padėką. Todėl pasakymas „Ačiū už vakarienę. Buvau labai išalkęs“ visai netiks, nors jums ir atrodo padėkota iš širdies. Dėkokite taip, kad žmogus pajustų asmeninį ryšį, pavyzdžiui: „Tu fantastiškas virėjas, vakarienė buvo nuostabi.“

Vietoj magnetukų – meilės rašteliai

Kada paskutinį kartą vienas kitam rašėte meilės raštelį? Galbūt net sunku prisiminti? Jei taip, laikas atgaivinti šiuos prisiminimus. Vieną įprasčiausių daiktų namuose – šaldytuvą – paverskite daiktu, ant kurio klijuosite palinkėjimus, meilės prisipažinimus ar padėkas. Pavyzdžiui, jei jūs keliatės vėliau už sutuoktinį, iš vakaro priklijuokite raštelį „Labas rytas, geros dienos! Bučiuoju.“ Tikriausiai vėliau rasite ir atsakymą. Galbūt šie rašteliai galėtų išaugti į ilgesnius meilės laiškus?.. Tai priklauso tik nuo jūsų!

TAIP PAT SKAITYKITE: Skiriasi kas antra pora. Kaip išsaugoti santykius?

shutterstock Ratų magnetukai

Kartu auginamos gėlės terapija

Galbūt skambės keistai, bet jei santykiai atšalę arba jūs visai nesutariate, gali padėti visai netikėtas metodas. Kai kurie psichologai siūlo kartu auginti kokį nors augalą. Tai turėtų būti meilės, santykių simbolis. Turėtumėte kartu ja rūpintis, laistyti, apkarpyti apdžiūvusius lapelius, patręšti, nuvalyti nuo jos dulkes. Geriausiai, kad tai darytumėte kartu, na, o jei nepavyksta, galite ir atskirai. Toks, atrodytų, paprastas dalykas turėtų jus suartinti, suvienyti, nes tai bendros veiklos, ryšio simbolis. Kitaip tariant, gėlė taps tarsi jūsų santykių išraiška: jūs ja rūpinsitės, puoselėsite, matysite, kaip ji auga, žydi, gražėja, todėl iš lėto pastebėsite, kad gerėja ir jūsų santykiai.

Nebūtina į tai žiūrėti labai rimtai, priimkite tai kaip linksmą žaidimą ir žiūrėkite, kas bus. O jei nutiktų taip, kad gėlė nuvystų, nepulkite sutuoktinio kaltinti. Geriau susėskite ir pakalbėkite, kodėl taip nutiko. Per pokalbį gali išryškėti ir jūsų santykių problemos, kurias verta aptarti (gal kuris nors dažnai neturi laiko, nebekreipia dėmesio, nerodo meilės, turi kitus prioritetus ir pan.). Galbūt dėl šių priežasčių nepavyko išlaikyti ir gražiai žydinčios gėlės?

Pyktį paverskite juoku

Liūdna, jei į gyvenimą žiūrima pro tamsius akinius. O štai juokas kaip tik gerina ir ilgina jį. Partneriai, kurie per konfliktus vienas kitą švelniai paerzina, patraukia per dantį, yra kur kas artimesni nei tie, kurie itin rimtai žiūri į konfliktus. Pavyzdžiui, jei jus erzina, kad sutuoktinis nuolat išmėto daiktus ir nesudeda jų vietas, galite jį juokais vadinti pamestų daiktų magnatu. Taip neįžeisite, nesukelsite konflikto, bet leisite suprasti, kad jums nepatinka toks elgesys, kad namuose norite daugiau tvarkos. Aišku, parinkite ir savo toną: jis turi neskambėti priekaištaujamai, piktai (nes taip galite įžeisti), bet švelniai, tarsi prašytumėte.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dalykai, kurių vyrai nepasako moterims

Mažos staigmenėlės

Dauguma porų po sunkios darbo dienos stengiasi įvairiais būdais palepinti antrąją pusę. Vieni paruošia vakarienę, kiti sutvarko namus, kad būtų jaukiau. Tačiau kartais atsitinka taip, kad taip jūs darote meškos paslaugą, nes partneris gali pasijusti neprisidėjęs ir kaltas, kad jums teko šitiek vargti. Norite nudžiuginti? Geriausiai atraskite subtilų, mielą, tik jums žinomą būdą, kaip praskaidrinti antrosios pusės popietę. Pavyzdžiui, galite nupirkti mėgstamą skanumyną, pamerkti gėlių ar kitaip nustebinti. Beje, mažos staigmenėlės stiprina ryšį, svarbu to nepamiršti.

shutterstock Ratų magnetukai

Ar tyla – gera byla?

Kad ir kiek ilgai truktų jūsų santykiai, negalite sakyti, kad visiškai vienas kitą pažįstate ir suprantate. Sutuoktiniai dažnai bijo atskleisti tikruosius savo jausmus ir mintis, kad neįskaudintų kito. Jei norite stipraus, artimo ryšio, turite rasti laiko nuoširdiems pokalbiams. Ar žinote vienas kito poreikius? Ar išsakote savo nuoskaudas, viltis, svajones, fantazijas? Kalbėtis reikia, nes jūsų antroji pusė gali nė nenumanyti, kas dedasi jūsų viduje. Norite, kad partneris dažniau jums dovanotų gėlių? Pasakykite. Norite daugiau praleisti laiko kartu? Išsakykite savo norus! Kartais išsikalbėjus paaiškėja, kad tereikėjo susėsti ir vienas kitą išklausyti.

Keiskite ne partnerį, o veiklas

Psichologai pastebi, kad partneriai jaučiasi kur kas artimesni ir laimingesni, kai išbando ką nors naujo. Ir nemanykite, kad reikia kažko ypatingo. Visai ne. Tai gali būti vakarienė naujame restorane, neilga savaitgalinė kelionė į nelankytas vietas, o ypač šaunu, jei sumanysite kartu ko nors išmokti, pavyzdžiui, užsirašysite į kulinarinius ar kitokius kursus. Nauji dalykai suteikia daug naujų emocijų ir potyrių, o taip atgaivinsite jausmus. Beje, tyrimai rodo, kad veikla, kuri skatina adrenalino išsiskyrimą, taip pat suartina sutuoktinius. Galbūt seniai svajojate šokti su parašiutu, tik niekaip nesiryžtate? Galbūt pats metas išbandyti tai su savo antrąja puse?

Meilės mankšta

Kai kurie psichologai įsitikinę, kad gyvenimas be žaismės visai nieko vertas. Sutuoktiniams siūloma žaisti žaidimus, po kurių jie jaučiasi artimesni ir laimingesni. Štai keletas jų, išbandykite.

  • Kartu su partneriu popieriaus lapuose užrašykite po trumputę istoriją, kurios niekada nepasakojote. Tada apsikeiskite lapais ir perskaitykite bei aptarkite istorijas. Tai turėtų suartinti, padėti išsikalbėti ir atsiverti. Nesmerkite ir nepriekaištaukite, jei suvoksite, kad tai dalykas, kurį jums būtinai turėjo pasakyti seniau.
  • Įsiklausykite į partnerio kvėpavimą ir pabandykite jį suvienodinti su savuoju. Po keleto minučių pajausite, kad kvėpuojate vienu ritmu. Argi nemalonus jausmas? Kai kurioms poroms tai kelia šypseną, kitoms po šio žaidimo norisi pasikalbėti, tačiau nauda akivaizdi – tai suartinantis pratimas, leidžiantis pasijausti tarsi vienu kūnu.
  • Ramiai atsisėsite ir žiūrėkite vienas kitam į akis bent keletą minučių. Kai kuriems tai gali sukelti juoką, tačiau po šio trumpo pratimo sutuoktiniai jaučiasi kur kas artimesni, tarsi kažką įžvelgę vienas kito akyse.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ko nebeturėtų būti jūsų vestuvėse

Skaitykite daugiau