Kai svajonės lieka svajonėmis: mokytojos altygio neužteko net duonai

Įsitempusi moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

iandien man tobulybė yra tai, kad žinau, kad tobulybės nėra ir negali būti. Kai buvau maža, norėjau užaugti, kad nereikėtų savaitgaliais važiuoti į kaimą, galėčiau eiti su draugėmis pašlifuoti šaligatvius ir susirasti svajonių vaikiną. Pabėgti nuo tėvų kontrolės. Baigus vidurinę įstoti į „moterišką“ specialybę – lietuvių kalbą. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, kas gali gražiau skambėti?

Vėliau, kad svajonių vaikinas taptų svajonių vyru, gimtų porelė, na, ir kelios pamokos mokykloje.

Ką gavau? Kaimo nebėra, o apie jį svajoju – jei laimėčiau milijoną, nusipirkčiau tą sklypą, senus trobesius ir atstatyčiau buvusį gyvenimą. Buvo svajonių vaikinas, kuris tapo vyru, o jis tapo vaiko tėvu, kurio mano vaikas nėra matęs. Buvo svajonių darbas mokykloje, tada dar besikuriančioje, svajonių kolektyvas, bet kadangi krūviai maži, mokėjo tiek, jog mudviem net duonai neužteko. Taigi jau dvidešimt metų dirbu, kad užsidirbčiau.

Kai liga paguldė mano pačią geriausią draugę, bendramintę, bendražygę, kompanionę – mamą, kuri iki tol buvo labai stipri ir energinga, pradėjau svajoti apie tai, kas prieš kelis mėnesius atrodė pilka kasdienybė: skambutis telefonu,pasivaikščiojimai, kava, „Žmonių“ viršelio aptarimas, kaimiška vakarienė – virtos bulvės su spirgučių ir grietinės padažu…

Ratas apsisuko. Dabar nebesvajoju, o mokausi mėgautis (buvau parašiusi mėgaujuosi, ir kokia būčiau buvus melagė).

Kaip siekti tobulybės? Pastebėti... Judėti... Bendrauti... Priimti... Dirbti. Tiesiog. Nelaukti, kol tave įvertins, netgi negalvojant, patinka tau tai, ar ne. Na gerai, susirask patinkantį darbą ir tau niekada nereikės dirbti. O jeigu man apie penkiasdešimt, nemoku jokios užsienio kalbos, negebu savęs parduoti, pristatyti… Ir nenoriu. Jei man gerai į darbą eiti ne kaip į šventę, o kaip į darbą. Nes juk jei darbas šventė, savaitgalis šventė, tai kada visgi šventė?

Man labai patinka dilgėlių kvapas (tikrai, kada nors pauostykit, ypač po lietaus), kai už lango lyja rudenį, o tu kambary, kai vasarą lyja, o tu lauke, kai bumbteli į žemę obuolys, alyvinis, didelis, ir nuo smūgio įtrūksta šonas.

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.

Skaitykite daugiau