Kai rytai tamsūs: planas, kaip įprasti keltis anksčiau

Moters rytas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Trumpėjant dienai ir ilgėjant tamsiam paros metui, vis sunkiau tampa keltis iš šilto jaukaus patalo. Organizmui sunkiau nei vasarą nubusti, o rytais pasnausti patinka kiekvienam, nebent esate užkietėjęs vyturys. Vis tik mokslininkai tvirtina, kad organizmui naudingiau keltis anksčiau, o ir daugelio darbo grafikas, kaip ir gyvenimo tempas, to reikalauja. Tad kaip išmokti noriai keltis anksčiau?

Kaip ir kiekvienam dalykui, taip ir šiam pradžioje teks save paspausti, kad vėliau tai taptų įpročiu.

Eikite anksčiau miegoti

Logiškas ir svarbus žingsnis – eiti anksčiau miegoti. Jei ilgai vakarojate, natūralu, kad trūksta miego ir ryte mėginate išnaudoti kiekvieną minutę, paaukodami rytinę kavą, makiažo potėpius ar mankštą.

Kuo anksčiau nueisite miegoti (pradžiai tai gali būti ir 15 min.), tuo greičiau organizmas pradės rimti, o ryte anksčiau bus pasiruošęs nubusti. Taip pat svarbu, kad miegui skirtumėte 7–8 valandas, antraip jokie patarimai nepadės.

Raskite priežastį

...kodėl turėtumėte tai daryti. Tarkime, norite ryte spėti ramiai išgerti puodelį kavos ir paskaityti žurnalą ar naujienas internete. Pabūti su vaikais. O gal pradėti rytais lankyti sporto klubą ar daryti mankštą. O gal nuolat vėluojate į darbą ar paskaitas, ir pats laikas būtų susiimti.

Tempimas / Vida Press nuotr.

Pratinkitės pamažu

Nepulkite iškart keltis anksčiau valanda, nes sutrikdysite savo paros ritmą, būsite pavargę ir blogos nuotaikos. Pratinkitės keltis po 10–15 min. anksčiau kas pora dienų. Pageidaujamą tikslą pasiekite per savaitę ar dvi.

Neperjunginėkite žadintuvo

Jei atsikelti iškart sunku, leiskite sau suskambus žadintuvui pasivartyti 5 min. lovoje, bet be žadintuvo nustatinėjimo iš naujo. Tiesiog ramiai pagulėkite, tuomet pasirąžykite ir kelkitės.

Nuolatinis žadintuvo perjunginėjimas aiškiai parodo, kad žmogui nepakanka miego.

Beje, mokslininkai teigia, kad nuolatinis žadintuvo perjunginėjimas aiškiai parodo, kad taip darančiam žmogui nepakanka miego. Ir tai rodo sveikatos problemą. Tad jei taip nuolat elgiatės, pasistenkite taip susidėlioti dienos grafiką, kad vakare nueitumėte anksčiau gulti ir skirtumėte miegui daugiau laiko. Net ir pusvalandis papildomo miego kasdien gali daryti stebuklus.

Tempimas / Vida Press nuotr.

Iškart pasiklokite lovą

Antraip šiltas ir jaukus migis, ypač kai net atidengus užuolaidas dar būna tamsu, taip ir vilios griūti atgal.

Atsigerkite vandens su citrinos skiltele

Tai iškart paskatins dirbti medžiagų apykaitą, padės atkurti per naktį prarastą skysčių pusiausvyrą organizme ir šiek tiek apgaus skrandį. Prieš pradedant valgyti pusryčius atrodys, kad esate šiek tiek sotesni.

Palįskite po kontrastingu dušu

Iš pradžių apsiprauskite šiltu vandeniu, tuomet, kai apšilsite, – šaltu. Šaltas vanduo suteiks žvalumo, iškart nubudins. Apsiprauskite juo ir veidą. Tai bus nedidelis šokas organizmui, susitrauks kraujagyslės, tad ir veido ar paakių patinimas po nakties atslūgs.

Tempimas / Vida Press nuotr.

Ir – pirmyn pusryčiauti!

Skaitykite daugiau