Kai juokas nutyla: tikras ir nesuvaidintas Jimo Carrey gyvenimas

Jimas Carrey / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-06 13:00
Išgirdę klausimą, koks Holivudo aktorius pats juokingiausias, daugelis nemirktelėdami ištartų Jimo Carrey (53 m.) vardą. Priversti žiūrovą juoktis net susiėmus už pilvų ir įtikinamai atlikti net kvailiausi vaidmenys kanadietį išgarsino visame pasaulyje. Tačiau šmaikščiojo aktoriaus gyvenime ne visą laiką būna linksma.

Pradėti turbūt reikėtų nuo to, kad J. Carrey negali pasigirti nerūpestinga vaikyste. Jauniausias iš keturių saksofonininko Percy’o ir namų šeimininkės Kathleen Carrey vaikų visuomet mėgo dėmesį, nuolat visiems vaidindavo, jei tik atsirasdavo kam tuos spektaklius stebėti.

Būdamas vos dešimties, Jimas pateko į Kanados televizijos kanalą ir nusifilmavo viename šou, tačiau žvaigžde tuomet netapo, tad teko sugrįžti į kasdienybę.

Kitaip tariant, prie veidrodžio, į kurį žvelgdamas tobulindavo savo unikalias grimasas, anuomet juokinusias jo klasės draugus ir šeimos narius, o dabar – kino ir televizijos žiūrovus visame pasaulyje.

Paauglystėje būsimo komiko šeimoje juokas pritilo. Tėtis metė ne itin pelningą muzikavimą ir susirado žemiškesnį darbą, tačiau po kurio laiko ir jo neteko. Šeima atsidūrė finansinėje duobėje. Teko persikraustyti į priemiestį ir visa šeima, net penkiolikametis Jimas, įsidarbino padangų gamykloje. Negana to, smarkiai pasiligojo mama.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Teko mesti mokyklą ir padėti savo artimiesiems. Dirbau valytoju ir taip niršau ant viso pasaulio, kad savo spintelėje persirengimo kambaryje laikiau beisbolo lazdą. Ketinau vieną dieną ja kaip reikiant pasišvaistyti savo darbovietėje...“ – viename interviu atviravo J. Carrey.

Laimė, po aštuonias valandas kasdien trunkantis darbas nepalaužė būsimo aktoriaus, ir įsiūčio persmelkti ketinimai taip ir liko neįgyvendinti. Jimas ir toliau stengėsi visus juokinti, nes svajojo apie komiko karjerą.

Kelias į šlovę

Nors šeima stokojo pinigų įgyvendinti jaunėlio svajonę, tačiau muzikuojantis tėtis turėjo pažinčių. Sykį jis susitarė su Toronte esančio komedijų klubo „Yuk Yuk’s“ savininku, kad Jimas Carrey čia atliktų savo pasirodymą. Deja, žiūrovai neliko sužavėti jaunuoju komiku. Aktorius neslepia, kad tuomet ilgai dvejojo, ar pasirinko teisingą gyvenimo kelią.

Po kurio laiko Carrey šeimos finansinė padėtis pagerėjo. Šeima persikraustė į erdvesnius namus, Jimas galėjo skirti pakankamai laiko naujiems pasirodymams. Po keletą mėnesių rengtų atsitiktinių, tačiau sėkmingų pasirodymų, J. Carrey pradėjo gauti vis didesnius honorarus.

„Kelerius metus kentėjau nuo depresijos, vartojau prozaką. Laiku susigriebiau, kad klimpstu į labai rimtą bėdą, todėl mečiau visus vaistus bei stimuliantus. Atsisakiau net kasdienio kavos puodelio“, – neslepia J. Carrey.

Kaip jau būna istorijose su laiminga pabaiga, talentingas jaunuolis buvo pastebėtas. Jį atrado komikas veteranas Rodney Dangerfieldas. Scenos vilkas jaunąjį talentą pasikvietė kartu vykti į turą ir apšildyti jo publiką. Taip komikas atidūrė Las Vegase, o iš čia laimės ieškoti patraukė į Los Andželą.

Nors J. Carrey gana greitai tapo puikiai žinomu estrados komiku (angl. stand-up comic), kurio pasirodymus rodė ne vienas JAV televizijos kanalas, jį vis labiau ėmė traukti aktorystė.

Suvaidinęs keliuose mažo biudžeto televizijos serialuose, ne viename prastame kino filme, komikas pateko į aktorių atranką filmui „Eisas Ventura: gyvūnėlių detektyvas“. Jis taip sužavėjo kūrybinę grupę, kad šie ne tik pasiūlė pagrindinį vaidmenį, bet leido pakeisti scenarijų taip, kad personažas būtų perdėtai komiškas, kaip norėjosi pradedančiajam aktoriui.

Nors toks pagrindinis komedijos herojus kino kritikų nesužavėjo, bet po šio filmo visas pasaulis sužinojo apie unikalų komedijų meistrą Jimą Carrey.

O tada pasirodė kiti šlovę ir turtus pelnę filmai: „Kaukė“, „Bukas ir bukesnis“, „Kablys“, „Melagi, melagi“. Pastaroji kino juosta, kaip ir atliktas žaliaveidžio vaidmuo „Kaukėje“, pelnė jam „Auksinio gaublio“ apdovanojimą.

Gyvenimas už kadro

Ekrane įprasta matyti puikiai nusiteikusį, iš savęs ir kitų besišaipantį, šiek tiek kvanktelėjusį juokdarį Jimą Carrey. Nors jis nusifilmavo ir keliose itin jautriose juostose („Trumeno šou“, „Jausmų galia“, „23“), labai keista jį matyti ne kaip komedijų aktorių. Kaip prisipažįsta pats J. Carrey, jam ir pačiam nelengva sugyventi su savimi tokiu, koks yra iš tiesų, kai nevaidina.

„Kelerius metus kentėjau nuo depresijos, vartojau prozaką. Laiku susigriebiau, kad klimpstu į labai rimtą bėdą, todėl mečiau visus vaistus bei stimuliantus. Atsisakiau net kasdienio kavos puodelio“, – neslepia J. Carrey.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Likti linksmam gyvenime nesisekė ir dėl nesiklostančių santykių. Komikas anksti vedė vieno baro, kuriame rengė pasirodymus, padavėją ir drauge susilaukė dukters Jane Erin.

Šeima iširo tuomet, kai J. Carrey aplankė pasaulinė šlovė, vos praėjus metams po komedijos „Eisas Ventura: gyvūnėlių detektyvas“ premjeros. Dukrelė liko gyventi kartu su mama, o aktorius kas mėnesį mokėjo alimentus – po 10 tūkst. JAV dolerių. Ilgainiui tokie pinigai buvusiai padavėjai pasirodė per maži, ir ji padavė komiką į teismą dėl sumos padidinimo, nes aktorius honorarus jau skaičiavo milijonais.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Komikas buvo vedęs ir antrą kartą. Filmuojant „Buką ir bukesnį“ pamilo aktorę Lauren Holly. Deja, santuoka tetruko vienus metus. Vėliau buvo ne viena ryškiau ir ne taip ryškiai spindinti Holivudo žvaigždutė, kuriai J. Carrey lengvai apsukdavo galvą. Jo kerams neatsispyrė ir Renée Zellweger. Pora buvo net susižadėjusi. 

Keletas įdomybių

Nors J. Carrey gyvenimas ne rožėmis klotas, tačiau komikas stengiasi neprarasti geros nuotaikos ir kasdienybę sau bei kitiems paįvairina netikėtais pokštais. Štai kadaise nusipirko „Harley-Davidson“ motociklą ir įsigijo jam specialius numerius „NO TAG“ (liet. „Be numerio“).

Taigi kaskart, kai Los Andželo policininkai rasdavo ne vietoje pastatytą bet kokį kitą numerių neturintį motociklą, jie baudos kvito laukelyje „numeris“ pažymėdavo „NO TAG“. Kadangi motociklo tokiais „numeriais“ savininkas buvo Jimas Carrey, jam suplaukdavo daugybė baudos kvitų...

2013 m. AIDS fondo rengtame „Oskarų“ vakarėlyje aktorius pasirodė su juodu kostiumu ir... didžiulėms hobito pėdomis bei mažučiais angelo sparneliais.

Bet įdomiausia, ką pavyko sužinoti apie Jimą Carrey, yra tai, kad jis praktikavo vizualizaciją. Tai yra tokia technika, kai įsivaizduojama, jog tam tikras tikslas jau yra pasiektas, svajonė įgyvendinta ir ilgainiui taip iš tiesų įvyksta.

Oprah Winfrey laidoje komikas atskleidė, kad tuo metu, kai dar buvo nesėkmingas aktorius, jis kasdien įsivaizduodavo, kaip rankose laiko už darbą gautą 10 mln. JAV dolerių čekį ir įsideda jį į kišenę. Už septynerių metų tikrą tokį pat čekį jis įsidėjo į kišenę už vaidmenį „Bukas ir Bukesnis“.

Ar žinote, kad...

  • Jamesas Eugene’as Redmondas Carrey gimė 1962 m. sausio 17 d.
  • Yra vegetaras.
  • Turi motociklą ir asmeninį lėktuvą.
  • Nemano, kad santykiai su vienu žmogumi gali trukti ilgiau kaip dešimt metų.
  • Būdamas 48 metų tapo seneliu.
  • Kenčia nuo aktyvumo ir dėmesio sutrikimo (angl. ADHD).

Tekstas L. Samulės.

Naujausi straipsniai