Kai amžius – tik skaičius: 77-erių amerikietė stebina sportišku kūnu ir įkvepia sportuoti kitus

Ernestine Shepherd / Stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-03-29 13:00
Amerikietei Ernestine Shepherd – jau 77-eri, bet ji yra gyvas įrodymas, kad amžius – tik skaičius, rašo „Huffington Post“.

Garbaus amžiaus moteris gali pasigirti plokščiu pilvu, raumeningomis rankomis ir, svarbiausia, puikia sveikata. Dar labiau stebina tai, kad Ernestine jaunystėje nebuvo profesionali sportininkė ir apskritai nesportavo – sportas jos gyvenime atsirado tik kai jai buvo 56-eri.

Moteris pažintį su sportu pradėjo kartu su seserimi Mildred – jos nusprendė sporto imtis rimtai ir netgi pasiryžo tapti seniausiomis kultūristėmis pasaulyje. Deja, planai liko įgyvendinti, nes Mildred mirė nuo smegenų aneurizmos. Ernestine taip sunkiai išgyveno sesers netektį, kad ją net pradėjo kamuoti padidėjęs kraujospūdis, panikos priepuoliai ir depresija, ji nustojo sportuoti. Tačiau vieną naktį Ernestine susapnavo savo seserį – ši sapne paragino ją įgyvendinti jųdviejų svajonę. Ir tai Ernestine galiausiai pavyko – 2010-aisiais, būdama 74-erių, ji pateko į Guinnesso rekordų knygą kaip seniausia moteris kultūristė.

Nuo tada, kai Ernestine pradėjo aktyviai sportuoti, jos sveikata labai smarkiai pagerėjo. „Darau tą patį diena iš dienos, – sakė ji. – Jokių vaistų nuo padidėjusio kraujospūdžio, jokių vaistų nuo panikos priepuolių. Pradėjus bėgioti ir vaikščioti, depresija ir nerimas mane paprasčiausiai paliko.“

Moteris veda užsiėmimus sporto klube, o jos pamokų metu salė dažniausiai būna sausakimša. Savo mokinius ji skatina užsiimti bet kokia sporto forma, surasti sau priimtiniausią sporto rūšį.

„Ne kiekvienas nori būti kultūristu ir ne kiekvienas nori bėgioti. Tačiau suraskite tai, kas jums patinka. Savo mokiniams sakau: nepamirškite – amžius yra tik skaičius ir jūs galite būti geros formos“, – sako Ernestine.

Stop kadras
Stop kadras
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai