„Kadagio“ premjera: tautinių šokių kovos, įspūdingi kostiumai ir garsūs generolai

Vitalijus Cololo / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-21 20:14
Sekmadienio vakarą Kauno sporto halę drebino premjera – tautinių šokių projektas „Kadagys“. Čia rungėsi dešimt talentingų ansamblių su žymiais generolais priešakyje. Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus, laidos pabaigoje paaiškėjo, kad projektą turėjo palikti KTU „Nemunas“ ir Liudas Mikalauskas. Vis dėlto projekto organizatoriai jiems buvo gailestingi ir leido tęsti kovą kitose laidose.

„Kadagio“ premjerą pradėjo ansamblio „Lietuva“ pasirodymas, duodamas toną visam projektui: muzika, pagal kurią šoko tautinių šokių profesionalai, visai nepriminė įprastų liaudiškų ritmų.

Savo šokėjų „kariaunas“ generolai pristatė skambant išskirtiniams muzikos kūriniams.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dileta Meškaitė nukrito nuo laiptų: tiesioginiame eteryje pasirodė su parišta ranka

Dainininkas Deividas Norvilas-Deivis su Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansambliu, muzikos grupė „4 Roses“ ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos ansamblis „Sietuva“ bei dainininkas Vytautas Šiškauskas su Vilniaus Gedimino technikos universiteto tautinių šokių ansambliu „Vingis“ demonstravo liaudies šokius pagal jų pačių atliekamas dainas.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Kadagio“ vedėja Indrė Kavaliauskaitė: „Besilaukiančiai moteriai vesti tautinį projektą tikrai tinka“

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Dainininkas Juozas Butnorius ir Akmenės rajono kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Alsa“ pastiprinimui pasikvietė ansamblį „Jonis“.

Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblis „Nemunas“ pasirodė su grupe „Thundertale“. Specialiai šiam projektui naujai aranžavę žinomą kūrinį metalistai pavadavo dėl vaidmens teatre išvykusį „Nemuno“ generolą Liudą Mikalauską

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Latvijos liaudies šokių ansamblį „Dailrade“ į pergalę vesiantis generolas – muzikos grupės „The Citizen Lv“ vokalistas, bei šio ansamblio šokėjas  Janis Petersons – nusprendė premjeroje šokti kartu su kolektyvu. Jiems pritarė Latvijoje itin populiari muzikos grupė „Raxtu Raxti“.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Tuo tarpu dainininkas Martynas Kavaliauskas savo kolektyvą pristatė įsiliedamas į bendrą šokį. Jis su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ansamblioAve Vita“ choreografe Silverija Gusaite atliko solo partiją pagal labai neįprastai skambančią, moderniai interpretuotą lietuvių liaudies dainą.

Dainininkė Agnieška Olševska su lenkų liaudiškų šokių kolektyvu „Perla“ taip pat šoko: jai teko prisiminti tai, ko buvo kadaise išmokusi Varšuvos tautinių šokių ansamblyje.

Vitalijaus Cololo bene visi tikėjosi humoro. To žinomo vyro pasirodymuose su Kirtimų kultūros centro tautinių šokių ansambliu „Vilniaus pynimėlis“ buvo sočiai. Generolas šiam pasirodymui mokėsi įvaldyti pakankamai didelį instrumentą: kol vieni generolai šoko, kiti dainavo, V.Cololo – grojo.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

O skrabalų virtuozas Regimantas Šilinskas su Panevėžio dainų ir šokių ansambliu „Pynimėlis“ nustebino, įrodydamas, kad ir skrabalai gali skambėti naujoviškai.

 
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Teisėjų kėdėse – tautos numylėtinis, dainininkas Marijus Mikutavičius, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro režisierė, choreografė Jūratė Sodytė-Bradauskienė ir režisierius, choreografas Alfredas Kondratavičius.

TV3 televizijos projekto „Kadagys“ vedėjai Indrei Kavaliauskaitei-Morkūnienei premjerinei laidai specialų kostiumą sukūrė dizainerė Viktorija Jakučinskaitė. 

 
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai