Kada metas pradėti gyventi kartu: ženklai, rodantys, kad jums pakeliui

Pora kraustosi į naują būstą / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Priimti iššūkį apsigyventi kartu yra jaudinanti mintis, tačiau kartu ir kelia šiokią tokią baimę. Abu suprantate, kad tai nebus lengvas žingsnis: turėsite nuspręsti, kaip tvarkyti buitį, finansus, spręsti konfliktus. Visgi yra ženklų, kurie rodo, kad jums jau pats metas apsigyventi kartu su mylimuoju.

Jei jūsų nenervina ne vietoje numestos kojinės, neišplautas puodelis, tada tikriausiai priimate ne tik antrosios puses gerąsias, bet blogąsias savybes bei įpročius.

Jums jau pabodo važinėti vienas pas kitą

Jeigu jums patinka leisti laiką drauge ir niekada nenuobodžiaujate, o jūsų draugystė tęsiasi jau keletą metų, iškelkite klausimą, ar nepabodo važinėti vienas pas kitą? Juk dažnai tai yra tuščias laiko švaistymas – kelionė pirmyn ir atgal, per trumpas laiko tarpas, kurį praleidžiate kartu ir pan. Kai reikia skirtis, tikriausiai vis pagalvojate, kad dar norėtumėte šiek tiek ilgiau būti, kaip būtų gerai, jei nereikėtų važiuoti namo. Tad jei aplanko tokios mintys, žinokite – tai ženklas, kad jums laikas apsigyventi kartu.

Pažįstate vienas kitą kaip nuluptus

Nors sakoma, kad suprasti ir pažinti kitą žmogų galima mokytis visą gyvenimą, tačiau jei jūsų draugystė trunka keletą metų, tikriausiai žinote vienas kito trūkumus, esate pasirengę su jais susitaikyti ir gyventi. Jei jūsų nenervina ne vietoje numestos kojinės, neišplautas puodelis, tada tikriausiai priimate ne tik antrosios puses gerąsias, bet blogąsias savybes bei įpročius. Jei manote, kad galite gyventi su šiuo žmogumi, tuomet vertėtų pabandyti gyventi kartu.

Jūs nesvyruojate dėl sprendimo

Jei jūs jau kurį laiką svajojate apie gyvenimą kartu – šnekate, kokioje vietoje norėtumėte gyventi, kaip tvarkytumėte buitį, spręstumėte problemas – jūs tikrai norite žengti šį žingsnį. Jei žmogumi, kuris yra su jumis, visiškai pasitikite ir jaučiate saugumą, galbūt nuo kalbų reikėtų prieiti prie darbų? Juk kaip sakoma, niekas neduos per galvą, jei pabandysite.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip atgaivinti santykius: dalykai, apie kuriuos nepagalvojote

Naujakuriai / Vida Press nuotr.

Jūsų ateities vizija sutampa

Psichologai tikina, kad porai geriausia apsigyventi kartu, jei to nori, tada, kai turi bendrą tikslą. Tarkim, ketinate susituokti, vyras pasipiršo, jūs jau renkatės gyvenamąjį plotą. Kitaip tariant, labai svarbu žiūrėti viena kryptimi ir bendradarbiauti dėl abiejų gerovės.

Turite gyvenamąją vietą

Pripažinkime, gyvenamąją vietą, jei jos nepaveldite ar kas nors nepadovanoja, savarankiškai įsigyti sunku. Tačiau, jei jums taip pasisekė, kad turite kur gyventi, šis faktas kur kas palengvins jūsų apsisprendimą. Tuomet tikrai verta išmėginti gyvenimą kartu, ypač dėl to, kad niekuo nerizikuojate.

Prieš kraustydamiesi gyventi kartu, atsakykite į keletą klausimų

Kad ir kaip būtumėte užsidegę pradėti naują gyvenimo etapą, nedarykite to karštakošiškai, visiškai nepasvėrę tam tikrų dalykų. Prieš priimdami sprendimą, susėskite ir pakalbėti bei atsakykite į keletą klausimų, kurie gali padėti suvokti, tinkate vienas kitam, ar ne.

  • Kodėl norite apsigyventi kartu? Atsakykite, kodėl esame su šiuo žmogumi. Ar jums kartu gera, smagu, ar jūsų tikslai sutampa. Ir svarbiausia – ar mylite vienas kitą? Jei apsigyventi norite tik dėl to, kad bus pigesnė nuoma, ar svajojate pabėgti iš tėvų namų, vargu ar tai esminė priežastis.
  • Kaip spręsite konfliktus? Nors jums dabar atrodo, kad viskas bus rožėmis klota, tačiau pasitaikys ir konfliktinių situacijų, kurias reikės mokėti išspręsti protingai. Pakalbėkite, kas bus, jei kuris nors namuose niekada nesitvarkys, kaip spręsite elementarų indų plovimo klausimą, o jei kuris nors užsimanys pašėlioti su draugais ir pan. Prieš apsigyvendami kartu turėtumėte išsiaiškinti, ar jums pavyksta rasti kompromisus. Atminkite – gyvenimas kartu nėra tiesiog smagus žaidimas.
  • Kokią jūs įsivaizduojate savo ateitį? Skirtingi žmonės – tarsi du atskiri pasaulio. Tačiau jei esate kartu, vadinasi, turite norėti panašių dalykų. Pakalbėkite, kaip įsivaizduojate savo ateitį. Ar norite santuokos, vaikų, augintinių, apie kokį būstą svajojate ir pan.
  • Kaip tvarkysite finansus? Apie finansus kalbėti tarsi nepatogu, nemalonu, tačiau šį kartą apie juos kaip tik reikėtų labai atvirai ir nuoširdžiai pakalbėti. Išsiaiškinkite, kas už ką mokės – būsto nuoma, maistas, komunaliniai patarnavimai, transportas, pramogos ir pan. Aptarkite, ar pinigus dėsite į vieną krūvelę, ar atskirai, kiek skirsite savo asmeninėms išlaidoms, o kas bus, jei vienas iš jūsų laikinai praras pajamas. Apsvarstykite, kiek įmanoma daugiau galimų scenarijų. Jei jau norite įžengti į savarankiškų žmonių pasaulį, turite į tai pasižiūrėti rimtai ir atsakingai.

TAIP PAT SKAITYKITE: 2-2-2 taisyklė, gerinanti santykius: ją išbandžiusi pora dalijasi patirtimi

Skaitykite daugiau