Kad vakarai terasoje būtų jaukūs

Terasa
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-08-14 12:41
Turint nuosavą namą, sodą ar žemės sklypą, lauko terasos įrengimas tampa neatsiejama šiuolaikinio būsto dalimi. Terasoje malonu vakaroti šiltais vasaros vakarais, o funþkcionali, patogi ir jauki terasa neabejotinai suteikia džiaugsmo namų gyventojams bei svečiams.

Prieš įrengiant lauko terasą, rekomenduojama atsižvelgti į tam tikrus aspektus ir būti pasiruošus investuoti pinigų sumą į jos įrengimą. Sudarius tikslų projektą yra nesunkiai paskaičiuojama, kiek išlaidų pareikalaus gamybos medžiagos, baldai, apšvietimas, reikalingi lauko terasos įrengimui. Neturint reikiamo finansų kiekio, paskola gali padėti įgyvendinti sprendimus, susijusius su būstų ar terasų įrengimu, remontu, o specializuotas bankas suteikia išsamią informaciją apie vartojimo kreditų bei paskolų sąlygas.
Vienas svarbiausių aspektų prieš įrengiant lauko terasą – jos paskirties nustatymas.

Vienas svarbiausių aspektų prieš įrengiant lauko terasą – jos paskirties nustatymas.

Nuo to priklausys terasos dydis ir reikiamas nupirkti baldų kiekis. Jeigu terasoje norima rengti vakarėlius, kviesti svečius, kolegas, draugus į pasisėdėjimą po atviru dangumi – rekomenduojama erdvesnė terasa su daugiau sėdimų vietų. Tačiau jei planuojama terasoje ramiai leisti laiką, skaityti ar vakarieniauti kartu su šeimos nariais, terasai skirtas plotas gali būti mažesnis. Taip pat rekomenduojama apgalvoti, ar esant vėsesniems orams, taip pat bus norima laiką leisti lauke. Tokiu atveju terasa gali būti įrengiama didesnė su specialia vieta židiniui.

Simetria nuotr.
Simetria nuotr.


Medinė terasa vis dar išlieka populiariausiu sprendimu, kurį renkasi nuosavų sklypų savininkai, tačiau priklausomai nuo pasirinktos medienos tipo, tokia terasa su reguliaria priežiūra gali tarnauti nuo 6 iki 60 metų. Specialistai rekomenduoja pasirinkti kokybišką medieną tam, kad lauko terasa netaptų kasmetiniu galvos skausmu dėl jos atnaujinimo darbų ir papildomų investicijų. Kai kurios medienos rūšys gali pilkėti, todėl ilgainiui praranda savo išvaizdą, o atnaujinimo darbai pareikalauja papildomų ir nemažų investicijų. Specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį ne tik į pasirenkamą medienos rūšį, bet ir tvirtinimo sistemą. Jeigu nesate tikri, kokia sistemos rūšis yra tinkamiausia terasai, visuomet galite pasikonsultuoti ties terasų įrengimu dirbančiomis įmonėmis ar fiziniais asmenimis, kurie pateiks geriausią sprendimą. Taip pat specialistai rekomenduoja lauko terasą įrengti šalia įėjimo į virtuvės kambarį, jeigu planuojama čia pusryčiauti, pietauti ar vakaroti su draugais. Tokiu atveju tampa daug patogiau vaikščioti iš virtuvės į terasą, norint pasigaminti maisto ir jį kepti lauke, naudojant grilį.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.


Kadangi terasa įrengiama lauke, ji turi būti atspari aplinkos veiksniams kaip karštis, šaltis, vėjas, lietus ar sniegas. Vienas iš ilgaamžiškiausių lauko terasos elementų – plytelės. Dauguma plytelių rūšių yra atsparios minėtiems klimato veiksniams, todėl jos tarnauja ne vieną dešimtmetį. Taip pat plytelės yra nesunkiai priderinamos prie norimų įsigyti baldų, nes gamintojų siūlomuose asortimentuose yra ypač platus spalvų, formų pasirinkimas. Dažniausiai pasirenkamos – akmens masės plytelės. Jei norima sukurti vizualiai didesnės terasos įspūdį, rekomenduojama rinktis didesnę jų formą.


Kai lauko terasa yra išklota plytelėmis, joje galima statyti baldus. Atsižvelgiant į lauko terasos paskirtį ir planuojamą čia lankytis žmonių skaičių, rekomenduojama įsigyti stalą, kėdes, supamą lauko fotelį, sofą ar sėdmaišius. Sėdmaišiai – modernių ir stilingų namų elementai, kuriuose patogu ne tik sėdėti, bet ir prigulti. Ryškiaspalviai sėdmaišiai gali tapti išskirtiniu lauko terasos akcentu. Jaukumo kiekvienai lauko terasai suteikia apšvietimo sistema, todėl pasitarus su specialistais ir apsvarsčius galimus jų variantus, nesunkiai priimamas apšvietimo sprendimas, kurį įrengus poilsis lauke tampa kur kas malonesnis. Dar vienas estetinio grožio terasai suteikiantis akcentas – gėlės. Jos gali būti tiek pakabinamos, tiek statomos vazonuose, kurias esant vėsiam sezonui nesunkiai galima perkelti ir prižiūrėti namuose.

 Edvardo Volgino nuotr.
Edvardo Volgino nuotr.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai