Dėl daugelio augintinių ligų kalti šeimininkai?

Valgantys augintiniai / Shutterstock nuotr.
Valgantys augintiniai / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-28 09:00
AA

Kaip ir žmonėms, taip gyvūnams reikia gerai maitintis, kad gautų visų reikalingų medžiagų, vitaminų ir skysčių. Tik tada jie galės būti sveiki ir laimingi bei džiuginti jus savo buvimu. Tačiau šeimininkai dažnai nori palepinti augintinius, duoda per daug ir netinkamo maisto.

Atminkite, kad jūsų augintinis privalo valgyti tik savo maistą, tad nepratinkite jo valgyti nuo stalo.

Svarbu atkreipti dėmesį, ar maitindami augintinį, laikotės visų taisyklių: nepermaitinate, duodate jam visavertį maistą ir pakankamai skysčių. Jei augintinis maitinamas ne pagal veterinaro nurodymus, jis gali pradėti sirgti įvairiomis ligomis.

Svarbiausia – maisto kiekis. Tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė veterinarijos klinikose tirtų šunų turi antsvorio, todėl nutukimas yra pagrindinis šunų mitybos sutrikimas. Padedami veterinaro sudarykite savo augintinio sveiką mitybos planą ir jo laikykitės.

Kiekvieną sykį duodami augintiniui pasverkite ar išmatuokite maisto kiekį. Kruopštus maisto matavimas neleis augintiniui suvartoti didesnio kalorijų kiekio, nei jam reikia, ir neleis priaugti svorio.

Jokių nuolaidžiavimų. Kiekvienas šeimininkas supranta, kaip sunku žvelgti į augintinio akis, kurios prašo maisto. Tačiau jei šuo jau gavo savo vakarienės porciją, nebedarykite jokių nuolaidžiavimų ir neduokite papildomai. Tegul jis pripranta ir supranta, kad porcijos norma yra tokia ir ne kitokia, o jus ne taip lengva palaužti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar šunų ir kačių šeimininkai – skirtingi?

Sausas šuns maistas / „Fotolia“ nuotr.

Jokio maisto nuo stalo. Dažnas šeimininkas „suskysta“, kai pietų ar vakarienės metu šuo pažvelgia į jus graudžiomis akimis tarsi prašydamas kažko skanaus, ką valgote jūs. Staiga suprantate, kad jau tiesiate ranką, norėdami duoti jam maisto nuo stalo. Tačiau tai viena didžiausių klaidų, kurias daro šeimininkai.

Atminkite, kad jūsų augintinis privalo valgyti tik savo maistą, tad nepratinkite jo valgyti nuo stalo. Ir šiukštu, nesusigundykite duoti jam žuvies, paukštienos kaulų, svogūnų, česnakų, brokolių, šokolado, kitokių saldumynų, prieskonių. Pasitelkite discipliną kiekviename žingsnyje.

Šunys ir katės seniai nebėra laukiniai gyvūnai, kokie buvo jų protėviai. Tie, kurie mano, kad šuniui ar katei visada reikia duoti tai, ko šie nori ir kiek nori, nes gyvūnai jaučia, ko jiems reikia, daro didelę klaidą. Gyvūnams galimybė iki soties prisiėsti mėsos seniau pasitaikydavo ne kasdien, todėl prisiėsdavo daug iškart, jei tik būdavo proga. Tas instinktas liko iki dabar. Tačiau dabar naminiai gyvūnai nuolat gauna maisto, todėl negalima jiems leisti valgyti tiek, kiek jie nori.

Žinokite, kaip maitinti sausu maistu. Dauguma šunų ir kačių visą savo gyvenimą minta pirktiniu sausu maistu. Anksčiau jo kokybė būdavo prasta, tačiau dabar gero ėdalo galima rasti ne tik specializuotose gyvūnų parduotuvėse, bet ir kiekviename prekybos centre. Jei šeriate sausu maistu, atminkite: gyvūnui visada turi užtekti šviežio vandens, kitaip gali prasidėti problemos dėl inkstų.

Nekeiskite gyvūno mitybos įpročių staiga. Jie veterinaras rekomendavo keisti gyvūno mitybos įpročius, būtinai išsiaiškinkite, kokiais intervalais tai daryti. Visgi jei keičiate gyvūno mitybą, svarbu to staiga, per vieną dieną, antraip gyvūnui gali prasidėti sveikatos problemos.

Svarbu, kad prie naujo maisto augintinis pratintųsi po truputį. Staiga pakeitus racioną organizmo pusiausvyra sutrinka, gali prasidėti viduriavimas. Pereinamasis laikotarpis turėtų trukti 1–2 sav. Kaskart maitindami vis didesnę maisto dalį keiskite nauju. Seną ir naują maistą sumaišykite ir sutrinkite – taip gyvūnas neturės galimybės rinktis, kokią maisto dalį valgyti, o kokią palikti dubenyje.

Vitaminų gauna su visaverčiu maistu. Jei gyvūnas gauna visavertį, subalansuotą maistą, jokių vitaminų ir mineralinių medžiagų jam papildomai nereikia. Jei pridėsite savo nuožiūra duoti kokių nors vitaminų, galite padaryti meškos paslaugą – galite sutrikdyti organizmo balansą. O tai kai kada gali lemti įvairias ligas. Todėl norėdami duoti vitaminų, būtinai pasitarkite su veterinaru.

Leiskite daugiau judėti. Kaip ir žmonės, taip ir gyvūnams, ypač šunims reikia judėti. Jie judrūs gyvūnai, o jei neturi pakankamai galimybių išsibėgioti, gali priaugti svorio, kuris gali lemti ir kitas sveikatos problemas. Kasryt ir vakarais išveskite šunį pavedžioti, o savaitgaliais tam skirkite daugiau dėmesio: nuvykite ten, kur šuo turės galimybių daugiau pabėgioti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Stilingieji augintiniai renka tūkstančius susižavėjimo šūksnių