Kačių veislės, labiausiai tinkančios šeimai

Mergaitė su kačiukais / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-26 09:00
Nežinote, kokį augintinį išsirinkti? Šiandien siūlome pasidomėti, kokios katės meiliausiai murkia, yra žaismingiausios ir geriausios mažųjų ir suaugusiųjų draugės.

Meino meškėnai

Tai mieli, švelnūs padarėliai, kurie idealiai tinka šeimai, kadangi jie puikiai sutaria ne tik su žmonėmis, bet ir su kitais gyvūnais. Šios stambios ilgaplaukės katės nėra kaprizingos, mėgsta būti šalia, su malonumu įsitraukia į žaidimus, mėgsta džiuginti savo šeimininkus.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Mankso katės

Didžiausias Mankso kačių išskirtinumas – jos dažniausiai būna be uodegos arba su labai trumpute. Tačiau keistoka išvaizda neturėtų atbaidyti jūsų nuo noro jas paversti savo šeimos nariu! Jos itin žaismingos, mėgsta žaislus, puikiai sutaria su mažais vaikais. Be to, Mankso katės dar ir ištikimos bei labai myli savo šeimą, yra prieraišios ir greitai prisitaikančios.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

„Ragdoll“ veislės katės (vadinamos ragdolais)

Jų išvaizda užburia – mėlynos akys, įspūdinga kailio spalva, pūsta uodega... Beje, užkietėjusiems švaruoliams reikėtų pasakyti, kad šių kačių kailis beveik nesivelia. Mielos ir protingos, jos nemoka apsiginti, todėl gyvena tik namuose. Tiesiog dievina savo šeimininkus, yra labai lanksčios ir savo elgesiu kiek primena šunis, t. y. būna labai draugiškos. Taip pat jos ne iš tų, kurios karstosi užuolaidomis ar mėgsta šokinėti ant stalo.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Birmos katės

Dar vienas meilumo ir grožio įsikūnijimas, dievinantis šilumą ir rūpestį. Jos gali sėdėti savo šeimininkams ant kelių tol, kol šie leis, kadangi dėmesio šioms katėms niekada negana. Tai ramios, su kitais gyvūnais puikiai sutariančios gudrios katės, idealiai tinkančios laikyti poroms, kurios turi mažų vaikų.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Rusų melsvosios (mėlynosios) katės

Iš pirmo žvilgsnio jos drovios ir santūrios, tačiau turi praeiti laiko, kad jų charakteris atsiskleistų visu gražumu. Šios mielos gražuolės su malonumu dovanoja savo dėmesį ir tuo pačiu jo laukia atgalios. Gali netgi supykti, jeigu į jas nereaguojama. Žaismingos, aktyvios ir draugiškos katės labai mėgsta miegoti su savo šeimininkais, kadangi taip išreiškia savo meilę.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Abisinijos katės

Tai labai aktyvūs gyvūnai, niekada neatsisakantys pažaisti, pabendrauti su kitais žmonėmis, todėl nieko keisto, kad su vaikais jie sutaria tikrai puikiai. Taip pat šios katės yra labai protingos, inteligentiškos, ištikimos. Joms labai patinka būti šeimoje, kadangi prieraišumas – tai dar vienas puikus jų būdo bruožas. Nemėgsta vienatvės.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Korato katės (koratai)

Labiau mėgsta ramybę ir tylą nei triukšmą, tačiau jos šeimai – puikus pasirinkimas. Jų asmenybė itin dinamiška, turi daug energijos, mėgsta žaisti ir būti glostomos. Trumpai tariant – prisitaikyti joms tikrai ne bėda. Švelnios, mielos ir labai protingos katės puikiai sutaria ir su mažais vaikais.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai