Ką žinome apie grožio procedūras – kirpimą karštomis žirklėmis ar odos atnaujinimą Kangalo žuvelėmis

Šypsena. / Fotolia nuotr.
Šypsena. / Fotolia nuotr.
2016-06-26 11:00
AA

Spartėjanti technologijų pažanga neaplenkia ir grožio srities, joje šiandien – daugybė naujovių. Inovatyvios procedūros Lietuvoje dar nėra itin paplitusios, tačiau kiekvienai savimi besirūpinančiai moteriai vertėtų jas išmėginti.

Kirpimas karštomis žirklėmis

Plaukų kirpimą karštomis žirklėmis, arba termokirpimą, galima vadinti inovatyviu plaukų priežiūros būdu. Tiesa, naujumo aspektas svarstytinas, mat yra žinoma, kad panašia grožio procedūra moterys lepinosi dar Kleopatros laikais. Vis dėlto išskirtinumo kriterijų ji atitinka.

Plaukų kirpimas / „Fotolia“ nuotr.

Technologija yra gana paprasta, tačiau, pasak grožio specialistų, neįtikėtinai vertinga, o kai kuriais atvejais net laikoma gydomąja. Karštos žirklės su šilumą izoliuojančia medžiaga yra maitinamos nedidelės įtampos (7–12 V) elektros srove. Kerpamas plaukas yra užlydomas, tad po procedūros galiukai linkę mažiau skilinėti, lūžinėti. Be to, plaukai atrodo sveikesni ir elastingesni nei kerpant paprastomis žirklėmis.

Šis kirpimo būdas itin aktualus auginančioms ilgas kasas, mat galiukus reikia trumpinti gerokai rečiau (kas 3–4 mėnesius). Naująją technologiją išbandžiusios moterys pastebi, jog plaukus lengviau šukuoti, formuoti, jie tampa blizgesni, stipresni ir atrodo daug sveikiau.

Grožio specialistai tvirtina, jog, norint pastebimo rezultato, pirmiausia karštomis žirklėmis kirptis reikėtų tris kartus, darant bent vieno mėnesio pertrauką, vėliau pakanka ir karto per keturis ar penkis mėnesius.

Nereikėtų nusivilti toms, kurios po pirmojo kirpimo nepamatė didelių pokyčių. Taip yra dėl išorės veiksnių (saulės, plaukų garbanojimo ar tiesinimo žnyplėmis ir pan.), neigiamai veikiančių plauko struktūrą.

Grožio specialistai tvirtina, jog, norint pastebimo rezultato, pirmiausia karštomis žirklėmis kirptis reikėtų tris kartus, darant bent vieno mėnesio pertrauką, vėliau pakanka ir karto per keturis ar penkis mėnesius. Žinoma, tai kainuoja kiek brangiau ir kirpimas trunka kiek ilgiau nei įprastomis žirklėmis, tačiau rezultatai daugelį moterų džiugina.

Visgi profesionalai siūlo būti budrioms, mat netinkamai atliekama procedūra gali neatitikti kokybiškos paslaugos kriterijų.

Verta žinoti keletą dalykų: kirpimas karštomis žirklėmis trunka ne trumpiau nei valandą; kiekvienos sruogos galiukai truputį pasukami ir tik tada kerpami; kirpimas ne tik pradedamas, bet ir užbaigiamas karštomis žirklėmis. Tad jei kirpėjas pasiūlo plaukus padailinti paprastomis žirklėmis, galite įtarti, kad procedūra atliekama neprofesionaliai.

Kangalo žuvelių procedūra

Plaukų kirpimas / „Fotolia“ nuotr.

Kojoms, atlaikančioms visą mūsų kūno svorį, kenčiančioms nuo prakaito, šalčio ir kitų neigiamų veiksnių, kartais tikrai reikia rūpesčio. Pas įprasčiausias ir daugelio pamėgtas jų palepinimo būdas – pėdų masažas, o štai Kangalo žuvelių procedūra vis dar daugelį stebina.

Kangalo (lot. Garra Rufa) žuvelės lyg gydytojos švelniai masažuodamos, šalina mirusias ląsteles. Gana egzotiška ir netradicinė procedūra prilygsta odos šveitimui: kojos tampa lygios ir švelnios, suaktyvinami odos kraujo apytakos ir aprūpinimo deguonimi procesai. Žuvelių darbas labai veiksmingas, nes pasiekia gilesnius odos sluoksnius, o jų seilių fermentai skatina odos ląstelių regeneraciją. Taip pat nyksta odos dėmės, mažėja matomi randai, be to, šalinama daugeliui didelį diskomfortą kelianti šiurkšti pėdų oda.

Kadangi procedūrą atlieka žuvelės, ši paslauga turi tam tikrų apribojimų: ji neteikiama turint atvirų žaizdų, sergant cukriniu diabetu ar kito pobūdžio imuninėmis, infekcinėmis ir grybelinėmis ligomis.

Svarbu žinoti, kad žuvelės netoleruoja kosmetinių priemonių (muilo, kremų, losjonų), aitrių ir stipraus aromato produktų (pvz., česnakų). Nereikia baimintis, kad jums gali įkasti, ši procedūra – visiškai neskausminga. Vos įmerkus kojas į vandenį atplaukiančios Kangalo žuvelės neturi dantų, tad joms liečiantis prie odos jaučiamas švelnus dilgčiojimas ir kutenimas. Tokia procedūra – ne kiekvienam, tačiau įsimintini potyriai vilioja net skeptikus.

Beadatė mezoterapija

Plaukų kirpimas / „Fotolia“ nuotr.

Veido oda turbūt labiausiai reaguoja į stresą, nemalonius pokyčius, nemigą, nuovargį ir pan. Jai reikia itin kruopščios priežiūros, nes, laiku nepriėmus tinkamų sprendimų, gali stipriai sulėtėti odos regeneracija. Viena naujausių pagalbos priemonių veido odai – beadatė mezoterapija.

Jos esmė – neskausmingas, bet efektyvus odos atjauninimo ir atnaujinimo procesas, nenaudojant injekcijų. Tai puikus sprendimas bijančioms skausmo, nepakenčiančioms adatų dūrių ir nusistačiusioms prieš invazines procedūras, tačiau norinčioms itin greito rezultato.

Beadatė mezoterapija odą veikia radijo dažniais, lemiančiais didesnį jos pralaidumą ir padedančiais procedūros metu naudojamoms medžiagoms pasiekti reikiamus odos sluoksnius. Šie dažniai naudingi ir tuo, kad kelia kūno temperatūrą: taip skatinami elastino ir kolageno gamybos procesai, todėl oda tampa stangresnė.

Procedūra taikoma pagal individualius poreikius – atsižvelgiant į odos tipą ir problemas, parenkamos skirtingos veikliosios medžiagos. Naudojant skirtingus jų mišinius (vadinamuosius kokteilius) ne tik šalinamos konkrečios odos problemos, bet ir atliekamos įvairios mezoterapijos programos: stangrinamoji, jauninamoji, skaistinamoji ar drėkinamoji, skirta mimikos raukšlėms naikinti, pigmentacijai mažinti ir pan. Beadatė mezoterapija – saugi, neskausminga, efektyvi, ilgai rezultatus išlaikanti, šalutinio poveikio nesukelianti (pvz., paraudimų), visų tipų odai tinkama veido grožio procedūra.

Limfodrenažas – kovai su celiulitu

Plaukų kirpimas / „Fotolia“ nuotr.

Celiulitas – poodiniame riebaliniame sluoksnyje atsiradę struktūriniai pakitimai, trikdantys limfos cirkuliaciją. Dėl šios priežasties kaupiasi ne tik skysčiai, bet ir įvairios nuodingosios medžiagos. Dažniausiai į apelsino žievelę panašūs dariniai pažeidžia sėdmenų ir šlaunų sritis, tačiau celiulitas gali rastis bet kur, kur yra riebalinio audinio sluoksnis. Tai didelė daugelį moterų kankinanti problema ir jos specialūs kremai dažniausiai nėra pajėgūs išspręsti.

Limfodrenažas spartina limfos tekėjimą, gerina ląstelių medžiagų apykaitą, padeda mažinti riebalų sankaupas ir šalinti šlakus, toksinus, nereikalingus audiniuose susikaupusius skysčius.

Šiandien siūloma efektyvi naujovė, padėsianti kovoti su celiulitu, – limfodrenažas. Per procedūrą naudojamas kompresijos terapijos aparatas, ant probleminių kūno vietų (pvz., kojų) užmaunamos specialios movos, kuriose sukeliamas tam tikras slėgis. Taip imituojamas pulsavimu paremtas masažas. Šio proceso metu gerėja limfos ir kraujo nutekėjimas poodiniuose sluoksniuose, be to, efektyviai šalinami skysčiai ir šlakai.

Prieš procedūrą probleminės kūno vietos tepamos limfos apytaką skatinančiomis medžiagomis, stangrinamaisiais kremais. Būtinas procedūros akcentas – kūno dalių, ant kurių matomas celiulitas, apvyniojimas specialia plėvele.

Ne tik grožio, bet ir sveikatos specialistai tvirtina, kad limfodrenažas spartina limfos tekėjimą, gerina ląstelių medžiagų apykaitą, padeda mažinti riebalų sankaupas ir šalinti šlakus, toksinus, nereikalingus audiniuose susikaupusius skysčius. Šis metodas taikomas ir sprendžiant sudėtingesnes problemas: gydant limfedemą (paskutinė jos stadija dramblialigė) ar esant išsiplėtusioms venos ir kapiliarams.