Ką verta žinoti vykstantiems į festivalį „Granatos Live 2018“

„Granatos Live“ / Manto Repečkos nuotr.
„Granatos Live“ / Manto Repečkos nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-07-31 10:56
AA

Iki didžiausio Lietuvoje muzikos festivalio „Granatos Live“ likus kelioms dienoms jo organizatoriai dalinasi patarimais visiems atvykstantiems. Rugpjūčio 2–5 d. Rumšiškėse vyksiančiame festivalyje, kuriame pasirodys šešios dešimtys užsienio ir Lietuvos atlikėjų bei grupių, laukiama apie 20 000 žmonių, tad norint sklandžiai mėgautis festivaliu, verta žinoti ką rekomenduoja jo organizatoriai.

Atvykimas. Rugpjūčio 2–5 d. visi keliai ves į Rumšiškes, bet kuris jų patogesnis? Susiruošusieji į „Granatos Live“, festivalį gali pasiekti ne tik automobiliu: „Lietuvos geležinkeliai“ pasirinkusiems maršrutą iki Pravieniškių stoties ir pateikusiems festivalio bilietą suteiks 50 proc. nuolaidą kelionės bilietams, o vilniečius, kauniečius ir klaipėdiečius atvykti į festivalį specialiais autobusais kviečia „Kautra“. Jei vis tik nuspręsite į Lietuvos liaudies buities muziejų vykti savo automobiliu – nevažiuokite pustuščiais, priimkite kitus festivaliautojus ir mažinkite išmetamųjų dujų kiekį ore – gamta ir pakeleiviai jums padėkos. Automobilius galėsite palikti specialiose aikštelėse, o nuo pagrindinių festivalio vartų iki festivalio centro kursuos nemokami autobusai.

Nakvynė. Jei esate pasirinkę nakvynę „ToiCamp“ ar žaliajame „Granatos Live“ palapinių miestelyje, festivalio organizatoriai rekomenduoja rinktis Lietuvos liaudies buities muziejaus įėjimą, o jei planuojate nakvoti mėlynajame ar geltonajame palapinių miestelyje – rinkitės pagrindinį festivalio įėjimą. Taip sutaupysite laiko ir sumažinsite atstumą iki reikiamos vietos. Beje, palapines bus galima statyti tik palapinių miesteliuose, o patekimas į juos bus kontroliuojamas. Palapinių statymo tvarką kontroliuos savanoriai – prašome klausyti jų nurodymų ir taupyti vietą. Tie, kurie sugalvos pasilikti nakvoti festivalyje neplanuotai ir nebus pasirūpinę nakvynės bilietais, galės įsikurti nemokamame palapinių miestelyje.

Saugumas. Bet kokios narkotinės ar psichotropinės medžiagos, ginklai, alkoholiniai gėrimai ir agresyviai nusiteikę asmenys liks už festivalio vartų – „Granatos Live“ organizatoriai visam tam taria griežtą „Ne“. Atvira ugnis Lietuvos liaudies buities muziejaus, o tuo pačiu ir festivalio teritorijoje, draudžiama, tad pasiimdami su savimi gerą nuotaiką ir sąmoningumą, grilius, kepsnines, fejerverkus ir dujinius katiliukus palikite namie.

Maitinimas. Namie galima palikti ir visus gėrimus bei maisto produktus, kurie yra supakuoti stiklinėje taroje, o taip pat sumuštinius – išalkusiais festivalyje „Granatos Live“ pasirūpins kelios dešimtys kavinių ir barų. Nuo krosnyje keptos picos, burgerių iki pastos ar veganiškų patiekalų – kuo pasisotinti ras kiekvienas. Atsigaivinti nuo karščio padės „Pols“ ledai, „Coca Cola“ ir „Borjomi“ vanduo, o kovoje su snauduliu pagelbės „RedBull“ bei „NESCAFÉ“ ir kitų kavinių baristos.

Bilietų kontrolė. Tradiciškai, nekantriausieji į festivalį galės patekti dar prieš jam oficialiai prasidedant – „Granatos Live“ vartai visiems, turintiems 3 dienų bilietą, atsivers rugpjūčio 2 d. 18 val. ir bus atviri iki 1 val. nakties. Penktadienį, rugpjūčio 3 d., ir šeštadienį, rugpjūčio 4 d., patekti į „Granatos Live“ per pagrindinį festivalio įėjimą bus galima nuo 9 val. iki 24 val., o patikros punktas ties Lietuvos liaudies buities muziejaus įėjimu be sustojimo veiks nuo rugpjūčio 2 d. 18 val. iki rugpjūčio 5 d. 1 val. Festivalyje „Granatos Live“ laukiamos ir šeimos su vaikais – įėjimas vaikams iki 10 metų į festivalį nemokamas. Tiesa, nepilnamečiai festivalyje gali dalyvauti tik lydimi pilnamečių, kurie jais pasirūpins viso renginio metu

Pilną rugpjūčio 2-5 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje vykstančio festivalio „Granatos Live“ programą ir taisykles galima rasti www.granatos.lt.