Ką verta žinoti ieškant estetiškos ir funkcionalios spintos?

Spinta svetainėje / Projekto partnerio nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Įsikuriant naujuose namuose ar atnaujinant pabodusį būsto interjerą, be abejo, visada norisi sukurti ne tik jaukią ir visiems šeimos nariams draugišką, bet ir funkcionalią erdvę. Vienas geriausių ir praktiškiausių sprendimų namams yra talpios spintos, kuriose dažniausiai laikomi visos šeimos drabužiai, avalynė, galanterija ir kiti daiktai. Siekiant išsirinkti funkcionalią, estetiškai atrodančią spintą, verta atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų, kurie padės užtikrinti, kad naujas baldas puikiai pritaps naujai suplanuotame interjere.

Tiesa, dabar spintą galite pirkti visiškai neišeidami iš namų – patogiose elektroninėse parduotuvėse rasite išsamius aprašymus, kurie padės nuspręsti, kokio tipo baldą įkurdinti namuose verta labiausiai. 

Įvertinkite spintos talpumą

Vienas svarbiausių kriterijų, kurį privalote įvertinti rinkdamiesi spintą, yra jos talpumas. Ieškodami funkcionalaus ir talpaus baldo, pirmiausia turėtumėte peržiūrėti turimų drabužių bei avalynės ir galanterijos asortimentą. Jei jau kuris laikas turimos spintos lentynos tiesiog lūžta nuo rūbų gausybės, verta pasižvalgyti talpesnės spintos modelio. Rinkitės keturių durų arba dvidurę stumdomų durų spintą, kurioje pakaks vietos tiek lankstomiems, tiek kabinamiems drabužiams, o apatiniuose skyriuose galėsite sutalpinti ir batus.

Tikėtina, kad tarp sukauptų daiktų nemažai jų bus nenešiojami ar visai nereikalingi. Tokių rūbų bei batų verčiau išsyk atsisakyti – galite juos paaukoti nepasiturinčioms šeimoms ar parduoti patogiose platformose.

Atlikę tokį spintos valymą galite pastebėti, kad vietos joje tikrai užtenka – tokiu atveju patartina rinktis naujo dizaino panašaus dydžio baldą. Toks sprendimas pasiteisins ir tiems, kurie nemėgsta kaupti daiktų namuose ar nori atsikratyti šio įpročio – sumažinus vietos kils kur kas mažiau pagundų nuolatos papildyti turimą asortimentą. 

Patogumui ir estetikai

Kitas svarbus aspektas, kurį turėtumėte apžvelgti rinkdamiesi naują spintą, yra jos vidaus mechanizmai. Pagal turimų drabužių bei avalynės kiekį bus nesunku įvertinti, kiek ir kokios rūšies įtaisų jums reikia: kabyklos, lentynos, stalčiai ar metaliniai krepšeliai apatiniam trikotažui bei kojinėms padės užtikrinti nepriekaištingą tvarką spintoje ir estetiką kambaryje.

Turintiems daug drabužių patartina rinktis ilgas kabyklas turinčias spintas – taip visada matysite, kiek ir kokių rūbų turite bei nereikės gaišti laiko kasdien ruošiantis į darbą. Sukabinus drabužius taip pat užtikrinsite nepriekaištingą jų išvaizdą ir pasiruošę naujam sezonui lengvai pastebėsite, ko trūksta jūsų garderobe.

Tiesa, atminkite, kad kai kuriuos drabužius, pavyzdžiui, šiltus vilnos megztinius  tam, kad šie neištįstų, patariama laikyti lentynose, tad bet kokiu atveju pravartu rinktis kombinuotų mechanizmų spintas. Rinkdamiesi spintos modelį kartu galite apžiūrėti ir derančių komodų variantus, kurie padės išpildyti kambario erdvę bei sukurs tobulos tvarkos jausmą jūsų poilsio zonoje.

Spinta svetainėje / Projekto partnerio nuotr.

Išnaudokite kambario erdves

Tam, kad naujas baldas visiškai atitiktų jūsų lūkesčius bei būtų idealiai įsilietų į kambario interjerą, taip pat svarbu dar prieš perkant spintą parinkti vietą, kurioje ji stovės.

Visų pirma turėtumėte kruopščiai išmatuoti erdvę, kurioje norėtumėte įkurti drabužinę. Turėkite omenyje, kad patys svarbiausi yra trys matmenys: sienos, prie kurios spinta stovės, plotas, kambario lubų aukštis ir grindų plotas.

Tiesa, jei svetainėje ketinate statyti spintą varstomomis durimis, būtinai įvertinkite atstumus tarp kitų baldų bei kambaryje esančių daiktų. Mažesnėje ar gausiai daiktais apkrautoje svetainėje tikrai nebus patogu naudotis varstoma spinta, jei jos durys remsis į sofą, fotelius ar šalia stovintį toršerą. Tokiu atveju kambaryje verčiau statykite spintą slankiojančiomis durimis. Taip sutaupysite vietos ir išvengsite greito nusidėvėjimo, kuomet durelės trankosi į šalia esančius baldus.

Jei kambaryje yra neišnaudota erdvė kampe, galite rinktis kampinę spintą, kuri puikiai pasiteisins šioje kambario vietoje.

Skaitykite daugiau