Ką svarbu žinoti apie prasidedančias Pjongčango žiemos olimpines žaidynes

Pjongčango žiemos olimpines žaidynės / Pyeongchang 2018
Autorius: Živilė Karevaitė
Publikuota: 2018-02-09 11:22
Pietų Korėjos Tėbėko kalnų regione esančioje Pjongčango apskrityje prasidėjo XXIII-osios žiemos olimpinės ir parolimpinės žaidynės, vyksiančios vasario 9-25 dienomis. Į Pjongčango olimpiniame stadione vyksiančią ceremoniją susirinks 35 tūkst. žmonių. Žaidynėse dalyvaus apie 3000 sportininkų iš 95 šalių.

Lietuvos vėliavą iškilmingos ceremonijos metu neš antrą kartą olimpinėse žaidynėse startuosiantis biatlonininkas T. Kaukėnas.

Į Pietų Korėją iš Lietuvos vyksta devyni sportininkai, kurie varžysis trijose sporto šakose. Du mūsų sportininkus išvysime kalnų slalomo ir slalomo giganto varžybose (Ievą Januškevičiūtę bei Andrejų Drukarovą), trys sportininkai startuos slidinėjimo rungtyse (Mantas Strolia, Modestas Vaičiulis, ir Marija Kaznačenko), o gausiausiai Lietuvai atstovaus biatlonininkai (Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia, Natalija Kočergina bei Diana Rasimovičiūtė).

Pyeongchang2018
Pyeongchang2018

Organizatorius neramina noro virusas ir šaltis

Organizacinis komitetas dar antradienį pranešė, jog 41 Pjongčango dirbusiam privačios saugos bendrovės darbuotojui diagnozuota norovirusinė infekcija, pasireiškianti viduriavimu ir vėmimu. Saugumo sumetimais buvo nuspręsta 1 200 apsaugininkų pakeisti Pietų Korėjos armijos kariais, o susirgusius apsaugininkus perkelti už olimpinio kaimelio ribų.

Nepaisant oro lašeliniu būdu ir per maistą užkrečiamos infekcijos organizatoriams ramybės neduoda iki -20 laipsnių šalčio nukritusi temperatūra. Stadionas, kuriame vyks atidarymo ceremonija, atviras, tad sportininkas patariama nuolat judėti, o širdies problemų turintiems ar diabetu sergantiems žiūrovams išvis rekomenduojama likti šiltoje patalpoje.

Tuo tarpu organizatoriai imasi visų įmanomų priemonių, jog nuo šalčio apsaugotų už bilietus dideles sumas paklojusius žiūrovus ir atletus: instaliuojamos nuo vėjo apsaugančios sistemos, rengiamas sušilimo zonos, vežami mobilūs šildytuvai. Visiems svečiams tai ppat bus dalijamos šildančios antklodės ir pagalvėlės.

Pyeongchang 2018
Pyeongchang 2018

Nepalankus sprendimas Rusijai

Praėjusių metų pabaigoje Tarptautinis olimpinis komitetas oficialiai paskelbė suspenduojantis Rusijos olimpinį komitetą dėl dopingo skandalų šalyje. Žaidynėse Pjongčange galės dalyvauti tik tie Rusijos atstovai, kurie niekad nėra turėję nuobaudų už dopingo vartojimą ir gali įrodyti, jog reguliariai iki šiol buvo tikrinami dopingo kontrolės.

Rusijos atletai rungtyse varžysis po olimpine vėliava, o laimėjus medalius ceremonijų metu nebus grojamas Rusijos himnas.

Pjongčango žiemos olimpines žaidynės
Pjongčango žiemos olimpines žaidynės

Didėja dalyvaujančių šalių bei rungčių skaičius

Pirmą kartą startuoti žiemos olimpinėse žaidynėse teisę gavo Ekvadoras, Eritrėja, Malaizija, Singapūras, Nigerija ir Kosovas.

Iš šiųmetinės žiemos olimpiados pašalinta sniegliečių paralelinio slalomo rungtis, tačiau pridėtos keturios naujos rungtys: snieglenčių „big air“ rungtis, greitojo čiuožimo masinio starto lenktynės, mišrios komandos kalnų slidinėjimo įskaita ir mišrių porų akmenslydis.

Šiose olimpinėse žaidynėse iš viso bus išdalyti 102 medalių komplektai.

Olimpinę programą sudarys penkiolika sporto šakų: kalnų slidinėjimas, akmenslydis, rogučių sportas, šuoliai su slidėmis, biatlonas, dailusis čiuožimas, šiaurės dvikovė, snieglienčių sportas, bobslėjus, akrobatinis slidinėjimas, greitasis čiuožimas trumpuoju taku, greitasis čiuožimas, slidinėjimo lenktynės, ledo ritulys ir skeletonas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai