Ką reiškia raidės BB, CC, DD ir PP ant kremo indelio?

Makiažo pagrindas / 123RF.com nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-21 09:00
Pirmieji BB kremai parduotuvių lentynose pasirodė vos prieš kelis metus, tačiau juos greitai pamėgo moterys. BB kremą sukūrė vokiečių dermatologas, jis buvo skirtas padėti odai susitvarkyti su mažais pažeidimais po gilių šveitimų ir dermatologinių procedūrų.

Šios priemonės maskuoja ir drėkina. Kosmetikos gamintojai suskubo tobulinti šį gaminį. Dabar jau yra CC, DD, PP ir net EE kremų. Jų apžvalgą pristato tinklapis vajnoe.com

BB kremas

Šios dvi raidės – tai žodžių junginio „beauty balm“ ar „blemish balm“ (grožio balzamas arba maskuojantis balzamas) trumpinys. Šis maskuojantis kremas gerai dengia ir tinka naudoti visais metų laikais. Drėkina ne prasčiau nei geras drėkinamasis kremas, todėl juo pasitepus pojūtis primena tą, kuris būna pasitepus geru kremu, o ne pasitepus maskuojančia kremine pudra.

BB kremas puikiai slepia išbėrimus, džiovina uždegimines vietas, gali išlyginti odos atspalvį ir paslėpti pigmentaciją. Jis yra puikus makiažo pagrindas, nes maskuoja defektus ir saugo nuo saulės spindulių. Nerekomenduojama visiškai atsisakyti kremo ir kitų odos priežiūros priemonių pasiliekant tik BB kremą. Jis gali drėkinti odą, pašalinti jos susierzinimą, tačiau pakeisti kitas priežiūros priemones nėra pajėgus. BB kremas tinkamas visiems odos tipams.

CC kremas

Po BB kremų sėkmės prekyboje pasirodė CC kremai – „color control“ (spalvos kontrolė). Jų užduotis siauresnė – kontroliuoti odos spalvą. Jie buvo sukurti, kad padėtų maskuoti geltonas odos zonas ir paraudusias vietas. Todėl CC kremų tekstūra gerokai skiriasi nuo BB kremų. Pastarieji yra labiau lengvesni ir juos paprasta naudoti. CC kremų sudėtyje yra šviesą atspindinčių ir skaidančių dalelių, šie produktai šviesina odą, tuo pačiu suteikdami jai gaivumo ir lygią tekstūrą. Jie lengvi ir besvoriai. Jų sudėtyje yra SPF filtrų ir antioksidantų, tačiau tai neapsunkina produkto. Tačiau CC kremai netinka riebiai ir probleminei odai.

DD kremas

Dar vienu žingsniu abėcėlinių kremų evoliucijoje tapo DD formulė. Šie kremai skirti saugoti ir tausoti odą. DD šifruojama kaip „daily defense“ ar „dynamic do-all“ („kasdienė apsauga“ arba „visų galų meistras“). Šie kremai pasižymi stipria apsauga nuo saulės ir laisvųjų radikalų poveikio. Tai puiki priemonė didmiesčių gyventojoms. Tačiau piktnaudžiauti juo nevertėtų, nes jis kemša poras. DD kremas labiausiai tinka vyresnio amžiaus moterų odai.

PP kremas

„Pink perfect“ (rožinė tobulybė) arba PP kremai – tai makiažo bazė. Silikoninės kremo dalelės užpildo visus odos nelygumus, pagerindamos reljefą, sumažindamos raukšles, randus ir sumažindamos poras. Oda tampa lygi ir švelni.

Neišsigąskite pamačiusios rožinį kremą, patekęs ant odos jis tampa peršviečiamu ir nematomu. Prieš tepant šią priemonę reikia odą nuvalyti ir sudrėkinti. Padengus veidą PP kremu galima drąsiai ant odos tepti įprastą kreminę pudrą.

PP kremas tinka visų tipų odai, tačiau jis nenaudojamas vienas, jį reikia derinti su kitais produktais.

EE kremas

„Extra exfoliation“ (ekstra nusluoksniavimas), arba EE kremai, atjaunina odą pašalindami negyvas odos ląsteles, apsaugo nuo saulės poveikio, drėkina, suteikia spindesio ir lengvą atspalvį. Kai kuriuose dar būna apsauga nuo UV spindulių ir net kovos su spuogais sudedamųjų dalių.

EE kremai netinka dažnam naudojimui, nerekomenduojami plonos odos savininkėms ir turinčioms jautrią odą. Ši priemonė buvo kurta toms, kurios kenčia dėl pilkos odos ir turi gausybę juodų taškelių. Kai kurie EE kremai turi šviesinamąjį efektą, jie turėtų patikti mėgstančioms degintis, nes iš dalies paslepia pigmentines dėmes.

Visų šių kremų privalumas – neįmanoma apsirikti renkantis atspalvį, nes jie puikiai prisitaiko prie kiekvieno veido spalvos. Šių kremų nuvalymui vertėtų rinktis priemones su aliejine baze.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai