Ką reikėtų išsiaiškinti prieš pradedant gyventi kartu?

Naujakuriai / Vida Press nuotr.
Naujakuriai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-06-30 20:48
AA

Ruošiatės vedyboms? Psichologė Andrea Bonior siūlo abiem partneriams išsiaiškinti požiūrį į esminius klausimus: kartais tai gelbsti nuo nusivylimų ir kasdienių ginčų.

Jei planuojate sujungti savo gyvenimą su kitu žmogumi, perskaitykite šiuos klausimus ir juos apmąstykite. Nenusivilkite, jei suprasite, kad jūsų požiūriai skiriasi, – meilė yra geriausia motyvacija rasti kompromisų ir išspręsti problemas. Kuo anksčiau tai padarysite, tuo bus geriau.

Kokie jo įpročiai jus galėtų pradėti erzinti po penkerių metų?

Kai esi įsimylėjęs, žavi viskas – net ir kito žmogaus įpročiai, visiškai priešingi jūsiškiams. (Jūs įpratusi gyventi pagal planą, o jis – spontaniškas ir tai taip žavu! Jūs einate į darbą net sirgdama, o jis nuo menkos slogos jau gulasi į lovą ir apsiskelbia sergąs – smagu, kad jis saugo sveikatą.) Kiti įpročiai, susiję su paros bioritmais, karjera ir hobiais, žavi neįprastumu, bet, laikui bėgant, gali pradėti erzinti.

Kaip išgyvenate stresą?

Kaip reaguoja jūsų partneris, kai vėluodamas papuola į kamštį? Ir kaip išgyvena, kai jo artimieji rimtai suserga? Santykių pradžioje abu stengiatės parodyti tik pavyzdingąją savo pusę, bet kartais vaidinti nusibosta... Taip pat svarbu suvokti, kaip kartu reaguojate į bendrą stresą – kiekvienas užsidarote savyje ar veikiate kaip komanda?

Ginčas / Vida Press nuotr.

Kokia jūsų partnerio nuomonė apie žalingus įpročius?

Dažniausiai priklausomybę nuo alkoholio, narkotikų ar azartinių žaidimų galima pastebėti iškart, nebent nenorite to matyti. Kai esate jauni, nesibaigiantys vakarėliai iki ryto kažkuriam iš jūsų gali būti norma, tačiau kai atsiras vaikų, gyventi su vakarėlių liūtų nebeatrodys taip žavu. Taigi, gerai įsižiūrėkite į partnerį jau dabar.

Kaip sutariate dėl buities?

Įsivaizduokite, kad jis – ne mylimasis, o kambario draugas. Ar jūs gerai sutariate? Kaip dalijatės namų tvarkymo rūpesčiais, kaip gaminate valgyti, kaip apsiperkate? Ar neprotestuotumėte, jei namie būtų šuo ar katė? Ar norėtumėte dažnai sulaukti svečių, ar gyventumėte uždariau? Proziški, bet svarbūs klausimai.

Ką manote apie vaikus?

Ar norite jų abu? Apsvarstykite detales. Gal vienas iš jūsų kategoriškai pasisako tik už vieną vaiką ir tai – po penkerių ar dešimties metų, o kitas norėtų dviejų ir kuo greičiau?

Ką apie santykius pasakojate kitiems?

Kai tik susipažįstate ir įsimylite, nuolat pasakojate apie mylimąjį artimiesiems ir draugams, tačiau santuoka daug ką keičia. Pasikalbėkite apie tai, ko nereikėtų sakyti kitiems. Gal jums bus skaudu, jei jis nuolat prašys mamos patarimo dėl šeiminių ginčų, o jis turbūt nenudžiugs, jei geriausiai draugei pasakosite jūsų intymius reikalus.

Kaip reaguojate į giminaičius?

Nebūtina žavėtis visa išrinktojo gimine, tačiau normaliai su visais sutarti – pageidautina. Taip pat reikėtų pasukti galvą, ką daryti, jei vyras nesutaria su tėvais, o jums jie labai patinka. Arba: jis nori su jais leisti savaitgalius, o jūs – ne. Dažnai jau ruošiantis vestuvėms kyla barnių dėl kito žmogaus giminaičių – todėl iš anksto pasiruoškite diplomatiškai suvaldyti konfliktus.

Ar tikitės, kad jis pasikeis?

Psichologai nuolat tai girdi: „Jis buvo toks egoistas, maniau, kad pasikeis, kai turėsime vaikų“, „Jis buvo linkęs švaistyti pinigus, bet, maniau, kad pagaliau subręs“. Jei tikitės, kad partneris stebuklingai virs kitu žmogumi vos pradėjęs gyventi su jumis, tai klystate. Gal taip ir nutiks, bet tik tada, kai to norės jis pats, o ne jūs. Beje, ar labai norite pasikeisti jūs?

Pora / Vida Press nuotr.

Kaip vertinate pinigus?

Kuo labiau skirsis jūsų požiūris į pinigus, tuo sunkiau bus sutarti. Kokio dydžio butą žadate pirkti? Kam žadate taupyti? Po kiek atidėti? Svarbu apie tai kalbėtis ir būti sąžiningiems.

Kokios jūsų nuostatos apie darbą?

Šeimos gyvenimui turi įtakos vieno iš sutuoktinių darbo praradimas, pažeminimas ar paaukštinimas darbe, todėl pagalvokite, ką darysite, jei jus staiga atleis? Kuris pirmaisiais vaiko gyvenimo metais ims ilgesnes tėvystės ar motinystės atostogas? Ką darysite, jei vieno kurio darbe bus vis daugiau komandiruočių? Ar esate nusiteikę, jei reikės keisti profesiją ar dar pasimokyti?

Kokios jūsų artumo ribos su kitais žmonėmis?

Mėgstate flirtuoti, būti itin atvira su kolegomis? Ar jus tenkins faktas, kad per vakarienę sutuoktinis siuntinės SMS kolegei (nes ją reikia paguosti po skyrybų)? Ar toliau susirašinėsite feisbuke su buvusiu mylimuoju? O kaip reaguosite, jei jūsų vyras važinės padėti buityje buvusiai merginai?

Kiekviena pora turėtų nusistatyti ribas – kad kuo mažiau skaudintų vienas kitą.

Koks jūsų santykis su religija?

Gali atrodyti, kad religija toli nuo jūsų kasdienybės, bet svarbūs net esą nereikšmingi niuansai. Kaip švęsite šventes, jei esate skirtingas religijas išpažįstantys žmonės? Ar lankysitės maldos namuose su vaikais? Toleruosite kito žmogaus ir jo aplinkos ritualus, kurie gali jums atrodyti keisti ar nebūtini?

Kur žadate gyventi?

Jūsų gimtajame mieste, arčiau tėvų, jo gimtajame mieste, sostinėje ar užsienyje? Nieko baisaus, jei vienas nusileis kitam, sunkiau, jei vienas turi būsimo gyvenimo viziją, o kitas – ne, bet atkakliai priešinasi viskam, ką pasiūlo mylimasis.

Ar jus tenkina seksas?

Pagalvokite apie ateitį: kas bus, kai aistra priblės? Ką manote apie pornografiją? Ar skiriasi jūsų seksualinis apetitas? Kuris yra intymių santykių iniciatorius ir ar tai abu tenkina? Ar nė vienas nenaudojate sekso kaip paskatinimo ar bausmės?

Poros kojos / Vida Press nuotr.

Apgalvoti išties yra ką – tai reikalinga tam, kad vėliau būtų mažiau nuoskaudų. Daug dalykų yra išsprendžiama, jei abi pusės pasiruošusios ieškoti kompromisų.