Ką Laplandijoje Edvardui Žičkui atskleidė Kalėdų senelis ir Lietuvos Prezidentė?

Edvardas Žičkus ir Dalia Grybauskaitė / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Pagalvojusi apie Kalėdas, pirmiausia prisimenu vaikystę. O vaikystėje visos dienos buvo gražios, viltingos ir tokios jaukios“, – šventiniame interviu LRT laidai GYVENIMAS šįvakar kalbės Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovę laidos vedėjas Edvardas Žičkus apie gražiausias metų šventes kalbino ypatingoje vietoje – Kalėdų sostine vadinamoje Laplandijoje.

Ten laidos GYVENIMAS kūrėjai vyko su specialia misija – į Lietuvą parvežti Kalėdų dvasią ir garsiausio pasaulyje pilvoto baltabarzdžio senelio linkėjimus. „Interviu su Kalėdų seneliu pačiame jo darbų įkarštyje – misija ne iš lengvųjų“, – juokiasi Edvardas, Šiaurės ašigalyje viešėjęs prieš porą savaičių. Tačiau Kalėdų senelis vis dėlto rado kelias minutes pakalbėti su svečiais iš Lietuvos, atviravo apie viso pasaulio ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų prašymus šioms šventėms, bei praskleidė asmeninio gyvenimo širmą. 

„Seneli, atrodote pavargęs, ką šiuo metu veikia Jūsų žmona – ponia Kalėdą?“, – šmaikščiai paklausė E. Žičkus, neslepiantis, kad pokalbis su garsiausiu pasaulio seneliu buvo smagus ir lengvas.

Edvardas Žičkus / Organizatorių nuotr.

Kalėdų senelis LRT žurnalistą ne tik pakvietė pasižvalgyti po jo valdas, pavažinėti šiaurės elnių traukiamomis rogėmis, bet ir leido įkišti nosį į trečią dešimtmetį skaičiuojančią savo Kalėdų pašto tarnybą, į kurią kasdien suplaukia dešimtys tūkstančių laiškų iš viso pasaulio.

„Nėra skirtumo, iš kur atvykstate – Lietuvos, Anglijos, Suomijos, Afrikos ar Australijos. Man visi vaikai ir jų norai vienodai svarbūs. Vaikai visame pasaulyje prašo tokių pačių dovanų: žaislų, artumo, šokolado. Jie tiki stebuklu Kalėdų vakarą. Juk būtent tada visi berniukai ir mergaites, jų tėveliai ir seneliai nori daugiau laimės, taikos pasaulyje, svajonių išsipildymo ir geros sveikatos. To ir noriu palinkėti visiems žmonėms. Kalėdos – didinga ir prasminga šventė. Ji turi būti puoselėjama ir saugoma. Kaip tik dabar yra metas, kai kiekvienas savo širdyje turime įžiebti Kalėdų dvasią“, – interviu LRT laidai sako Kalėdų senelis.

Rovaniemio miestelį Suomijos Šiaurėje nuo Lietuvos skiria pusantro tūkstančio kilometrų. Greta poliarinio rato įsikūrusią Kalėdų senelio rezidenciją kasmet aplanko arti milijono svečių. Būtent iš ten su televizijos žiūrovais šį vakarą 19.30 val. sveikinsis LRT laidos GYVENIMAS vedėjas Edvardas Žičkus. Ten šventinį interviu apie Kalėdas, vaikystę, dovanas, iki šiol puoselėjamas tradicijas bei palinkėjimus Lietuvos žmonėms davė ir mūsų šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Skaitykite daugiau