Ką derėtų žinoti apie kosmetinius aliejus

Kosmetiniai aliejai / Shutterstock nuotr.
Kosmetiniai aliejai / Shutterstock nuotr.
2012-04-21 22:11
AA

Tai – sveikiausi gamtos dovanoti kūno priežiūros preparatai. Šį kartą atskleisime populiariausių augalinių kosmetinių aliejų naudojimo galimybe ir dar vieną kitą paslaptį...

Migdolų, kviečių želmenų, vynuogių kauliukų, simondsijų, graikinių riešutų, ramunėlių, avokadų... Tai tik keletas odai ir plaukams gražinti visame pasaulyje naudojamų augalinių aliejų. Kurį iš jų pasirinksite, galite būti tikra, kad sveikatai nepakenksite, nes augaliniuose aliejuose nėra konservantų, emulsiklių, dažomųjų ir kitų cheminių medžiagų.

Bet koks augalinis aliejus – puikus kūno drėkiklis. Labai lengvai įsiskverbia į giliausius odos sluoksnius, suteikia mikroelementų ir vitaminų. Net ir storesnis augalinio kosmetinio aliejaus sluoksnis netrukdo odai kvėpuoti, patikimai ją saugo nuo kenksmingų aplinkos veiksnių (žvarbaus vėjo saulės ir kt.).

Šlakelį bet kokio kosmetinio augalinio aliejaus drąsiai galite pilti į lengvą skystą drėkinamąjį kūno kremą, kuriuo tepsitės odą – sutaupysite ir nereikės pirkti maitinamojo preparato.

Kosmetiniu augaliniu aliejumi tinka tepti labai sausą, šerpetojančią kūno odą prieš maudynes vonioje ar baseine – riebi plėvelė neleidžia išgaruoti natūraliai odos drėgmei.

Augaliniu aliejumi galima valyti makiažą, o sumaišytu su rupia jūros druska – nušveisti suragėjusį viršutinį kūno odos sluoksnį.  

Augaliniu aliejumi naudinga reguliariai įtrinti sausus, lūžinėjančius plaukų galiukus, silpnus, besisluoksniuojančius nagus. Šiltos tokio aliejaus vonelės – palaima šiurkščioms pėdoms ir plaštakoms.
Atminkite: augalinius aliejus gražinimuisi galite naudoti vienus, maišytus tarpusavyje, taip pat su eteriniais aliejais (padeda jiems geriau įsiskverbti į odą), įvairiais maisto produktais, pavyzdžiui, medumi.

Populiariausi kosmetiniai aliejai

Vynuogių kauliukų

Net apie 90 proc. šio aliejaus sudaro itin lengvai į odos ląsteles įsiskverbiančios nesočiosios riebalų rūgštys (net 68 proc. linolino rūgšties). Dėl jų oda išlaiko natūralią drėgmę, todėl atitolsta jos raukšlėjimosi procesas.   

Vynuogių kauliukų aliejus puikiai atnaujina žvarbaus vėjo nugairintą, saulės nusvilintą odą, efektyvus siekiant lygios ir švelnios kaklo bei paakių odos. Labai tinkamas veido ir kūno masažui, taip pat akių makiažui valyti. Šis aliejus padeda įveikti celiulitą.

Vynuogių kauliukų aliejų santykiu 1 : 1 ypač tinka maišyti su itin riebiu simondsijų ar avokadų aliejumi.

Naudingas patarimas. Nusipraususi veidą putojančiu prausikliu ir švelniai nuspaudusi rankšluosčiu, pasitepkite vynuogių kauliukų aliejumi – grąžinsite odoje esančių medžiagų pusiausvyrą.

PASIGAMINKITE!
Natūralus paakių kremas. Šaukštą vynuogių kauliukų aliejaus sumaišykite su tokiu pat kiekiu avokadų aliejaus. Įlašinkite po lašą eterinio rožių bei santalų aliejų ir dar sykį gerai išmaišykite. Toks naminis preparatas atstos pirktinį paakių kremą.       

Migdolų

Šiame aliejuje gausu odai ir plaukams reikalingų baltymų, mineralinių medžiagų bei vitaminų (A, B1 ,B2, B6 ir E). Jis puikiai drėkina, maitina ir ramina odą, efektyviai saugo ją nuo kenksmingo UVA ir UVB spindulių poveikio. 

Migdolų aliejus ypač tinka jautriai odai, taip pat silpniems plaukams prižiūrėti (skatina jų augimą, teikia elastingumo).

Jei šį aliejų pasirinksite ir naudosite vietoj įprasto akių makiažo valiklio, ilgainiui pastebėsite, kad iškrinta gerokai mažiau iš blakstienų, o likusios įgavo sodresnę spalvą ir akinamai blizga.  

Naudingas patarimas. Jei erzina ryškios pigmentinės dėmės ar strazdanos, bent dusyk per dieną patepkite jas migdolų aliejumi.

PASIGAMINKITE!
Visų tipų veido odą tonizuojanti kaukė. 2–3 šaukštus avižų miltų užpilkite karštu vandeniu, kad išsukusi gautumėte košelę. Įmaišykite į ją 5–10 ml migdolų aliejaus ir po 2–3 lašus eterinių citrinų, rožių ir santalų aliejų. Gauta mase aptepkite veidą ir 15 minučių pabūkite. Nusiprauskite šiltu vandeniu.

Abrikosų branduolių

Šis aliejus turi daug vitaminų, mineralų, riebalų rūgščių. Jis maitina, tonizuoja ir ramina kūno odą, reguliuoja riebalų liaukų veiklą. Ypač tinkamas viso kūno masažui, nes veiksmingai gerina kraujotaką, dėl to oda įgauna sveiką rausvą spalvą.  

Kadangi abrikosų kauliukų aliejuje itin daug veikliųjų medžiagų, būtent juo patariama prižiūrėti šerpetojančią rankų ir sugrubusią pėdų odą. Labai tinkamas mažų vaikų odelei maitinti ir švelninti. 

Naudingas patarimas. Jei rankas nugairino vėjas, prieš naktį ištepkite jas mišiniu, pagamintu iš šaukšto abrikosų kauliukų aliejaus, 2 lašų eterinio levandų ir tokio pat kiekio eterinio arbatmedžių aliejaus.

PASIGAMINKITE!
Šlaunų odą stangrinantis masažo kremas. Abrikosų kauliukų aliejų sumaišykite su vynuogių kauliukų aliejumi santykiu 2 : 1. Į 3–4 šaukštus mišinio įlašinkite po 4–5 lašus eterinių apelsinų, rozmarinų ir pušų aliejų, dar sykį gerai sumaišykite. Kasdien gautu mišiniu masažuokite šlaunis ne trumpiau nei 15 minučių.

Kviečių gemalų

Tai – biologiškai aktyvių medžiagų (vitaminų, mineralų ir kt). koncentratas. Tyrimais nustatyta, kad šis aliejus naudingiausias kovojant su ankstyvu odos senėjimu.

Kviečių gemalų aliejus turi daug vitamino E, todėl labai tinkamas sudirgusiai, išbertai odai raminti. Jis stimuliuoja odos medžiagų apykaitos procesus, saugo jos elastingumą. 

Kviečių gemalų aliejus dažnai naudojamas siekiant išvengti strijų atsiradimo (pavyzdžiui, per nėštumą, priaugus svorio), taip pat suaktyvinti odos tonusą.

Kviečių gemalų aliejus naudingas ir plaukams: juos maitina, drėkina, veiksmingai atkuria stiprių dažų pažeistą jų struktūrą.

Naudingas patarimas. Šaltuoju metų laiku, prieš eidama į lauką, o vasarą – į paplūdimį, lūpas padenkite plonu kviečių gemalų aliejaus sluoksneliu.

PASIGAMINKITE!
Pigmentines dėmes šviesinantis mišinys kompresams. Du šaukštus kviečių gemalų aliejaus sumaišykite su 5 lašais eterinio levandų aliejaus.     

Sviestmedžių

Odos ir plaukų priežiūrai naudojamas tiek rafinuotas, tiek nerafinuotas sviestmedžių aliejus. Nerafinuotas neturi jokių cheminių medžiagų, skleidžia švelnų riešutų aromatą, yra žalsvo ar rusvo atspalvio. Rafinuotas sviestmedžių aliejus paprastai būna baltos spalvos, bekvapis arba papildytas kokiu nors sintetiniu ar natūraliu kvapu.

Sviestmedžių aliejus odą veikia kaip antioksidantas, atitolina jos senėjimą, gerina kraujotaką. Jis švelnina suskirdusias lūpas, minkština sugrubusią ir gaivina saulėje smarkiai išsausėjusią kūno odą. Labai tinka masažui po didžiulio fizinio krūvio, taip pat odai raminti po depiliacijos.  

Naudingas patarimas. Kadangi sviestmedžių aliejus gana riebus, kietos konsistencijos, juo kūną tepkite po šiltos vonios ar dušo – lengvai ir greitai įsigers į odą (šis aliejus lydosi jau 38 0C temperatūroje).    

AR ŽINOTE, KAD...

  • • Plaukams labai naudingas dar mūsų prosenelių pamėgtas ricinų aliejus. Jis skatina plaukų augimą, stiprina jų šaknis, palaiko elastingumą.
  • • Ricinų aliejumi patartina kas vakarą maitinti silpnas blakstienas: suvilgykite juo švarų antakių šepetėlį ir perbraukite per blakstienas nuo šaknų galiukų link.
  • • Natūralus kokosų aliejus puikiai saugo nuo kenksmingų saulės spindulių. Ramina odą po depiliacijos, taip pat įkandus vabzdžiui.