Ką daryti, kad plaukai būtų tankesni: priežiūra, priemonės, šukavimo būdai

Nepaklusnūs plaukai / „Fotolia“ nuotr.
Nepaklusnūs plaukai / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-03-07 17:50
AA

Tankūs vešlūs plaukai – daugumos moterų svajonė. Ir ne tik moterų. Tokie plaukai asocijuojasi su jaunyste, grožiu, sveikata ir atrodo puikiai. Deja, su amžiumi ar turint sveikatos sutrikimų, plaukai ima plonėti ir retėti. Kaip išsaugoti jų storumą ir paslėpti apimties pakitimus?

Storesni plaukai yra atsparesni įvairiems faktoriams: aplinkos poveikiui, džiovinimui džiovintuvu ar plaukų formavimui karštomis žnyplėmis. Tai dar viena priežastis, kodėl norime tvirtesnių ir storesnių plaukų.

Bėgant metams, plaukų folikulai traukiasi, plaukai pradeda augti lėčiau ir plonesni, jie greičiau iškrenta.

Plauko gyvenimo trukmė, priklausomai nuo daugybės aplinkybių, yra nuo poros iki kelerių metų. Bėgant metams, plaukų folikulai traukiasi, plaukai pradeda augti lėčiau ir plonesni, jie greičiau iškrenta. Senatvėje dalis išslinkusių plaukų nebeatauga, nes folikulai pernelyg susitraukia. Plaukai išretėja.

Ką daryti, kad plaukai kuo ilgiau išsaugotų savo apimtį ir kad tas plonėjimas būtų mažiau pastebimas?

Pirmiausia reikėtų atsižvelgti, ar plaukai plonėja ir jų mažėja dėl amžiaus, ar dėl kitų dalykų. Jei jūs dar jauna, o plaukų apimtis kelia rūpesčių, galbūt turite kokių nors sveikatos sutrikimų ir plaukai yra to atspindys.

Jei tokie dalykai kelia nerimą, visuomet kreipkitės į gydytoją. Galbūt jus kankina anemija, t. y. geležies trūkumas? Tai išduotų ne tik gausiau slenkantys ir plonėjantys plaukai, bet ir blyškesnė oda, bendras nuovargis. Turint skydliaukės problemų, plaukų apimtis irgi gali sumažėti. Taip pat gali būti kalta nevisavertė mityba ir stresas, tada pradeda gausiau slinkti plaukai ir jie atauga ne tokie tvirti.

Nuodugniai ištyrus kraują paaiškėtų, ar plaukų plonėjimo priežastys natūralios, ar sergate kokia nors liga.

Moteris apžiūri plaukus / Vida Press nuotr.

Jei sveikatos problemų faktorius atmestas, yra daugiau būdų, kaip spręsti šią situaciją.

Su amžiumi mūsų galvos oda išskiria mažiau aliejų, plaukai sausėja ir tampa trapesni. Todėl labai svarbu palaikyti plaukų drėgmę ir sumažinti jų lūžinėjimo galimybę.

Naudokite drėkinamuosius balzamus, plaukų kaukes ir aliejukus, tepkite jais plaukus nuo vidurio iki galiukų. Pirštais ar medinėmis šukomis reguliariai masažuojant skalpą tai irgi turėtų duoti rezultatų.

Tačiau vien drėkinimo neužteks – reikia apskritai atidžiau rūpintis plaukais. Senstant plaukai tampa nebe tokie atsparūs aplinkos poveikiui, todėl reikėtų stengtis rečiau juos džiovinti džiovintuvu (arba nustatyti šalto oro srovę); rečiau naudoti plaukų formavimo priemones, kurių sudėtyje yra plaukus džiovinančio alkoholio; šukuoti kokybiškesnėmis šukomis ar natūralių šerių šepečiu, kurie tausos plaukus ir jų nepeš.

 

Moteris apžiūri plaukus / Vida Press nuotr.

Na ir galiausiai plaukų apimtį galima padidinti vizualiai. Jūsų plaukams tinkamas šampūnas papūs ir pakels plaukus ir jų atrodys daugiau. Jei plaukus džiovinate džiovintuvu, palenkite galvą žemyn ir nukreipkite srovę iš apačios į viršų. Vėliau pakaitaliokite srovės kryptį, kad plaukai įgautų purumo. Panašiai gali suveikti, jei šukuosite plaukus keliomis kryptimis, – jie bus pakelti nuo šaknų.

Tinkamas kirpimas, kai kerpama sluoksniais, irgi daro stebuklus. Kaip ir reguliarus galiukų pakirpimas – tuomet plaukai nespėja išplonėti apačioje, yra sveiki ir purūs.