Ką daryti, jei kosmetika nuo karščio pakeitė konsistenciją

Makiažo klaidos / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-03 11:25
Kiekvienai moteriai ar merginai bent kartą yra tekę susidurti su situacija, kad paliko vasarą automobilyje lūpdažį ar kitą kosmetikos priemonę, o gal tiesiog laikė ją rankinėje saulėje, ir priemonė nuo karščio suskystėjo arba suminkštėjo. Galbūt – net gabalėlis nulūžo. Nepulkite mesti – situaciją galima išgelbėti.

Nuo karščio, net ir laikant namie, gali šiek tiek pasikeisti odos priežiūros priemonių ar dekoratyvinės kosmetikos konsistencija. Paprastai jos suskystėja arba suminkštėja.

Jei baiminatės, kad karštis galėjo paveikti pačią priemonę, tai žinokite, kad taip nutikti neturėtų, išskyrus kelis atvejus.

Kurdami kosmetiką, chemikai išbando ją ir karščiu. Priemonė laboratorijoje dedama į įkaitintą orkaitę ir laikoma ten nuo šešių savaičių iki trijų mėnesių. Taip elgiamasi siekiant įsitikinti, kad produktas išlaikys savo vientisumą (t. y. kad jo ingredientai neatsiskirs) ir veikliąsias savybes net ir esant karščiui, nes automobilyje vasarą palikta priemonė – dažnai pasitaikantis reiškinys.

Tiesa, tai negarantuoja, kad priemonės nepaveiks UV spinduliai. Jie gali susilpninti antikoksidantų, konservantų arba kvapiklių, esančių kai kuriose kosmetikos priemonėse, poveikį.

Lūpdažis arba lūpų balzamas

Dažniausiai tai nutinka su lūpų dažais (arba lūpų balzamu): suminkštėję, jie nulūžta. Jei įmanoma, nulūžusį gabalėlį pamėginkite uždėti atgal. Tuomet žiebtuvėliu per atstumą pakaitinkite aplink lūžusią vietą – tai bus tarsi klijai. Padėkite priemonę į šaldytuvą kokiai valandai, kad sustingtų. Voila!

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Akių arba lūpų pieštukas

Panašiai suminkštėti nuo karščio gali ir akių ar lūpų pieštukas. Pakanka palikti jį rankinėje ant saulės kokiai dienai. Šiuo atveju irgi padės šaldytuvas – palikite pieštuką jame per naktį.

Maskuojamoji priemonė

Jei ji – pieštuko formos, elkitės lygiai taip pat, kaip ir su aptirpusiu ar nulūžusiu lūpdažiu – valandai dėkite į šaldytuvą. Jei priemonė – skysta, ir matote, kad atsiskyrė jos sudėtinės dalys, pakratykite buteliuką, kad jos vėl susimaišytų. Jei taip vis dėlto neįvyktų, geriau tos priemonės nebenaudokite.

15min.lt

Naujausi straipsniai