Ką charizmatiški žmonės daro kitaip, kad patraukia aplinkinius

Laiminga moteris / Fotolia nuotr.
Laiminga moteris / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-07-12 19:00
AA

Charizma, šarmas, pasitikėjimas savimi, patrauklumas – visos šios savybės būdingos tikrai ne kiekvienam. Kartais net sunku suprasti, ką tokio turi žmogus, kad aplinkiniai jį tiesiog dievina ir nešioja ant rankų.

Šiuo atveju svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kad charizmatiški asmenys moka kontroliuoti savo elgesį, emocijas, tačiau visa tai daro natūraliai, o ne siekdami dirbtinio populiarumo. Tačiau kur slypi jų paslaptys?

Savigarba atkeliauja iš vidaus

Šie žmonės neieško kituose patvirtinimo, įvertinimo ar pagyrimo, kad galėtų būti laimingi. Jie pasitiki savimi ir to gana, kad jaustųsi užtikrinti ir tvirti. Charizmatiški žmonės turi savo taisykles, kuriomis vadovaujasi ir kurios padeda jiems išlaikyti atitinkamą požiūrį į save.

  • Jie į viską žvelgia su pagarba. Nesvarbu, kokias pareigas užima jų pašnekovas, charizmatiškos asmenybės visada išlaiko pagarbą ir mandagumą. Paprasčiausiai jie nelaiko savęs geresniais už kitus ir mano, kad blogas tonas demonstruoti savo pasipūtėliškumą. Jie kuo puikiausiai suvokia, kad būdami su vienais mandagūs, o kitus žemindami, visų pirma meluoja patys sau ir kuria iškreiptą vaizdą aplinkiniams.

  • Jie laikosi vienos svarbios taisyklės. Esate girdėję – „elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad kiti elgtųsi su tavimi“? Ir tai teisinga, tačiau turi trūkumą – nejau manote, kad su visais galėsite elgtis vienodai? Juolab, kad ir kitų žmonių poreikiai yra skirtingi. Charizmatiškos asmenybės patobulino šią auksinę taisyklę ir siūlo su kitais elgtis taip, kaip jie nori, kad su jais būtų elgiamasi. To realizavimui reikia emocijų ir tikrų jausmų, gebėjimo įsiklausyti į kitą ir leisti jam jaustis komfortiškai.
  • Jie netauškia tuščiai. Tokių kalbų metu dažniausiai neįmanoma užmegzti emocinio ryšio. Bendravimas jiems turi būti atviras, nuoširdus, gilus, vertas dėmesio ir laiko, suteikiantis galimybę pažinti vienas kitą.
  • Jie susikoncentruoja į žmones. Charizmatiškos asmenybės negalvoja apie save, apie tai, kaip atrodo ar ką kiti mano apie juos. Jie nuoširdžiai skiria dėmesį, o ne maigo telefoną sukdami galvą, ką reikės atsakyti, tačiau visiškai nesiklausydami, kas jiems sakoma.

TAIP PAT SKAITYKITE: 50 metų meilę puoselėjantys Danutė ir Kazimieras – apie tai, kas šeimoje svarbiausia. Darnaus gyvenimo receptai

  • Jie nepersistengia ir nelenda iš odos tam, kad padarytų įspūdį. Jie nedominuoja ir nesistengia savo kalbomis ir istorijomis padaryti įspūdį kokie jie sėkmingi ir laimingi. Nesigirdami jie supranta, kad labiausiai norintys patikti žmonės dažniausiai nepatinka niekam.
  • Jie supranta skirtumą tarp nuomonės ir faktų. Bendraudami šie žmonės įkyriai neperša savo nuomonės ir nesmerkia kitų už kitokį požiūrį, nes supranta, kad tai tik nuomonė, o ne visuotinai priimtas faktas. Jie geba pripažinti, kad kiti žmonės gali ir netgi privalo turėti savo nuomonę, o ne mąstyti taip, kaip patogu aplinkai.
  • Jie tikri. Tokie, kokie yra – nuoširdūs, atviri, nekuriantys dramų ir patikimi. Tikrumas – viena patraukliausių savybių, kuri atbaido bet kokias abejones.
  • Jie nori pasirodyti iš geriausios pusės, bet nepersistengia. Gerai atrodyti – tai lyg susitvarkyti namus prieš ateinant svečiams ir tuo pačiu pademonstruoti pagarbą. Tačiau charizmatiškos asmenybės nėra perdėtai susitelkusios į save ar išvaizdą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Protingas egoizmas: elgesio su vyrais strategija

  • Jie šypsosi. Tikra šypsena skatina žmones būti atviresnius, švelnesnius ir mielesnius. Be to, esame linkę atspindėti tų, su kuriais bendraujame kūno kalbą. Nusišypsokite savo pašnekovui ir pamatysite, kaip greitai jis nusišypsos jums.
  • Jie myli gyvenimą. Žmonės, kuriems neįmanoma atsispirti, dažniausiai yra pozityvūs, todėl kad gyvenimas jiems – tai nuotykių kupina nuotaikinga kelionė. Problemos jiems tik laikinos kliūtys, kurias jie įveikia ir pasimoko. Visa tai skatina aplinkinius žavėtis jų požiūriu ir charizma.
Temos: