Ką apie sveikatą sako jūsų veidas?

Moters veidas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-01 12:25
Būdų sveikatos būklei nustatyti yra daug – nuo kraujo bei šlapimo tyrimų iki echoskopijos, rentgeno, magnetinio rezonanso ir pan. Tik visam tam reikia gydytojų. Tačiau yra požymių, iš kurių galite suprasti, ar viskas gerai, ar kažkuris kūno organas jau siunčia pavojaus signalus.

Dažniausiai apie pavojų sveikatai sužinome iš skausmo, kai į smegenis siunčiami signalai, kad kažkuri kūno dalis tinkamai nefunkcionuoja. Tačiau skauda ne visada. Tokiais atvejais patariama atsižvelgti į savo bendrą savijautą ir išvaizdą, ypač – veidą.

Paburkę paakiai

Moterys šią problemą dažnai priskiria neišsimiegojimui, tačiau patamsėję ir paburkę paakiai gali rodyti, kad esate kažkam alergiška arba netinkamai maitinatės.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Sūrus maistas sulaiko skysčius organizme, ir paakiai ne išimtis. Jei jaučiatės pabrinkusi, apribokite druskos kiekį maiste. O chroniškų alergijų atveju pajautrėja ir plonytė paakių oda – dėl alergijos išsiplečia kraujagyslės ir atsiranda tamsiai violetinės spalvos patinimų. Tokiais atvejais reikia išsiaiškinti alergijos šaltinį.

Papilkėjusi oda

Papilkėjusi veido oda neretai būna vienas pirmųjų požymių, kad ji sensta ir praranda gyvybingumą. Tačiau gali būti ir kitų priežasčių. Pavyzdžiui, kad deguonis nepatenka į kraują, oras kaupiasi audiniuose arba organuose – tai vadinama emfizema. Taip pat tai gali būti gresiančio širdies priepuolio, plaučių uždegimo, tuberkuliozės ar net vėžio požymis.

Tikrai nenorime jūsų išgąsdinti, tačiau jei turite įtarimų, kad kažkas negerai, būtinai pasitikrinkite.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Išsausėjusi oda

Jei oda išsausėjo, o nagai ir plaukai pasidarė trapūs ir pradėjo lūžinėti, gali būti kalta ne tik atšiauri žiema ir sausas patalpų oras.

Jei oda staiga išsausėjo, o nagai ir plaukai pasidarė trapūs ir pradėjo lūžinėti, gali būti kalta ne tik atšiauri žiema ir sausas patalpų oras. Tai ir vienas iš skydliaukės problemų požymių. Sveika oda turi būti be bėrimų, išsausėjimų, nelygumų ar pabrinkimų; jei ji tokia nėra, reikia ieškoti priežasčių.

Labai sausa veido oda gali rodyti, kad organizmui trūksta vitaminų ir mineralinių medžiagų. Jų gauname su maistu, tačiau organizmas naudingomis medžiagomis pirmiausia aprūpina gyvybiškai svarbius organus, tad oda ar plaukai gauna tik tų medžiagų likutį. Jei jų nepakanka, vartokite papildų su vitaminu A, cinku ir omega-3 riebalų rūgštimis.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pagausėjęs veido plaukuotumas

Veido plaukai – ūsai ar barzda, ne šiaip sau laikomi vyrišku atributu. Tai ženklas, kad vyrai yra sveiki ir jiems netrūksta vyriško hormono testosterono. Kas kita, jei moterų žandikaulio, smakro ir viršutinės lūpos srityje padaugėja plaukų. Tai gali būti policistinių kiaušidžių sindromas – hormonų pusiausvyros sutrikimas, kai moters organizme yra padidėjęs vyriškų hormonų kiekis. Jei, be pagausėjusio plaukuotumo, dar ir mėnesinės nereguliarios, kreipkitės į ginekologą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Sutrūkinėję lūpų kampučiai

Sausi įtrūkimai gali rodyti, kad jums trūksta B grupės vitaminų.

Sausi įtrūkimai aplink burną ir ant lūpų gali rodyti, kad jums trūksta B grupės vitaminų, pavyzdžiui, niacino, riboflavino ir vitamino B6, kurie pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.

Tai nesunkiai išsprendžiama: jų gausu konservuotuose tunuose, špinatuose, neskaldytuose grūduose ir avinžirniuose.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai