K.Likša pristato dainą iš būsimo albumo: „Kai nereikės bijoti“ – vienas nuotaikingiausių mano kūrinių“

Kazimieras Likša / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-10 13:52
Nors 2020-ieji metai nebuvo patys palankiausi kultūros pasaulio atstovams, tačiau Kazimieras Likša galėjo džiaugtis ne viena galimybe kurti ir koncertuoti. Prasidėjus karantinui, Kazimieras sulaukė neeilinio kvietimo sudalyvauti viename iš pirmųjų „Drive in“ tipo koncertų.

„Niekada nepamiršiu smagiausios minties, kuri mane aplankė tik praėjus kelioms dienoms po koncerto Paluknio aerodrome. Visuomet galėsiu prisiminti, jog 2020 metų gegužės 2 dieną Lietuvoje, o gal ir visoje Europoje, o gal ir net pasaulyje vyko vienintelis koncertas. Ir jis buvo mano“, – džiaugsmo neslėpia atlikėjas. Tolimesnė vasara Kazimierui atnešė daugiau koncertinės veiklos ir pasiilgtų gyvų susitikimų su klausytojais, tačiau esminiu vasaros darbu tapo naujo albumo įrašai. 

Kaip ir albumą „Tavo mylimiausia daina“, taip ir būsimą albumą „Metamorfozės“ atlikėjas atidavė į patikimas prodiuserio Snorre Bergerud rankas. Tačiau šį sykį atlikėjas dirbo platesnėje komandoje: prie įrašų kūrybinio proceso prisidėjo scenos bendražygis Tadas Daumantas bei trombonininkas Jievaras Jasinskis. Pastarasis užėmė ypatingą vietą naujo albumo įrašuose. Jievaras parašė styginių ir pučiamųjų instrumentų orkestruotes, kurios vėliau buvo įrašytos kartu su prodiuseriu S.Bergerud „Ymir audio“ studijoje.

Kazimieras Likša nekantrauja pagaliau pristatyti pirmąjį kūrinį iš šio albumo: „Esu labai laimingas, nes galiu ir vėl daryti tai, kas man svarbiausia. Paleisti naują dainą į gyvenimą. Tai nėra įprasta daina mano kūryboje. Ir tokių šiame albume bus ne viena.

„Kai nereikės bijoti“ yra vienas nuotaikingiausių kūrinių mano muzikinėje karjeroje. Jis gimė pirmojo karantino metu. Buvome išvykę į gamtą. Gyvenome name prie pat ežero kelias savaites. Per tą laiką nejautėm jokios baimės. Tiesiog džiaugiamės gamta ir ramybe. Norėjosi, kad tai nesibaigtų. Iš šio jausmo ir gimė daina. Po ilgų svarstymų nusprendžiau, kad ši daina bus pirmoji, kuri išvys dienos šviesą. Viskas atsistojo į savo vietas. Daina gimė karantino laikotarpiu, ką išgyvenome visi kartu. Dainos tikslas – išlaikyti džiaugsmą kasdienybėje, kas šiuo metu manau svarbu visiems“, – dainos istoriją pasakojo atlikėjas.

Kaip ir visi meno pasaulio atstovai, atlikėjas ateinančius mėnesius planuoja neskubėdamas, nes šiuo metu nėra jokių galimybių žinoti, kaip viskas keisis, kokie draudimai ar leidimai renginių atžvilgiu įsigalios artimiausioje ateityje. Todėl šiuo metu dainininkas yra nusprendęs po truputį dalintis savo naujais kūriniais su klausytojais interneto platformose. Besibaigiant keistiesiems 2020-iesiems Kazimieras planuoja  pristatyti dar dvi dainas iš būsimo albumo, o kitąmet – ir daugiau naujų kūrinių iš būsimo albumo „Metamorfozės“. 

„Malonaus klausymo, nieko nebijokite!“ – drąsina K.Likša. 

Naujausi straipsniai