Juvelyrikos kūrėja savo darbus pavertė gyvais paveikslais

Dairona Plėštienė / Sauliaus Paukščio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-27 13:03
Lapkričio 22 d. Domus galerijoje Vilniuje atidaryta juvelyrikos kūrėjos Daironos Plėštienės 10-oji personalinė juvelyrikos paroda.

Gausų gerbėjų būrį sužavėjo gyvais paveikslais virtęs juvelyrikos darbai, muzikos virtuozo Aurelijaus Globio muzika ir Jurgitos Česnulevičiūtės-Jančorienės lydima kelionė į paslaptingą moters pasaulį.

12 metų juvelyrinius papuošalus iš natūralių akmenų ir sidabro kurianti autorė Dairona Plėštienė kasmet pradžiugina naujais savo sumanymais.

Pristatyti savo darbus kaip gyvus paveikslus Daironai gimė, galvojant apie moters paslaptingumą ir jos kuriamą trauką.

“Net artimiausia moteris paslaptingesnė už tolimiausią žvaigždę,” - rašė rusų rašytojas Antonas Čechovas.

“Moters pasaulį reikia suprasti kaip paveikslą – jame daug prasmių, skirtingų, bet viena kitą papildančių minčių,” – sako Dairona Plėštienė. – “Mano sukurtų papuošalų paskirtis – subtiliai “atkoduoti” šio pasaulio detales.”

Parodos atidaryme kūrėja surengė juvelyrikos performansą, kuriame šukuosenas ir makiažą sukūrė grožio namai “Mano Harmonija” (įkūrėja Birutė Tumėnienė ir meistrė Diana Kravčukienė).

Juvelyrikos darbus performanse pristatė Jurgitos Kiguolės “Supermodels” agentūros manekenės, pasipuošusios DanceShop.lt rūbais.

Muzikinę performanso spalvą sukūrė gitaros virtuozas Aurelijus Globys.

Renginį vedė Jurgita Česnulevičiūtė-Jančorienė.

Per dvylika savo kūrybinės veiklos metų Dairona Plėštienė yra pelniusi solidų dėmesį tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų. Autorės darbai puošia moteris JAV, Anglijoje, Ispanijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Rusijoje.

Vertindama natūralumą ir siekdama pabrėžti moters vidinio ir išorinio pasaulio grožį bei harmoniją, Dairona kuria iš akmenų – koralų, oniksų, kalnų krištolo, jaspio, agato, ametisto, tigro akies, lavos, kultivuotų perlų ir t.t. Įprastai kūrėja akmenis derina su sidabru, tačiau kūrybinės veiklos 10-mečiui skirtoje kolekcijoje Dairona pasitelkė ir paauksuotą sidabrą.

Kurdama kolekcijas ir autorinius papuošalus Dairona sako, kad kiekvienas jos kūrinys, kaip ir žmogus yra išskirtinis ir nepakartojamas...

“Myliu puošti žmones, matyti juos laimingus pasidabinus mano kūriniais,” – sako Dairona”.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai