Juvelyrė Ernesta Statkutė pristatė kolekciją, atskleidžiančią vidines moters galias

Ernesta Statkutė/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-12 16:10
Kiekviena moteris intuityviai žino, kad papuošalai slepia savyje galingą energiją, kuri turi derėti su juos dėvinčio žmogaus energija, tam, kad jam padėtų ir jį įkvėptų. Labai svarbus yra ir meistro-juvelyro-menininko vaidmuo, jo mintys, jausmai ir patyrimai kuriant papuošalus, teigia juvelyrė Ernesta Statkutė, pristatanti savo naują ir moterų itin lauktą papuošalų kolekciją.

Ieškodama įkvėpimo menininkė netgi įkopė į snieguotą ir pavojingą Monblano viršukalnę, ieškodama išraiškingų formų ir linijų, originalių sprendimų ir vidinės stiprybės, kuriuos, sugrįžusi po žygio, sudėjo į išskirtinius kūrinius, skirtus pabrėžti kiekvienos moters daugiabriauniškumą.

Kurdama savo naują drąsių ir subtilių papuošalų kolekciją „Papuošalai nubudusiai moteriai“, Ernesta Statkutė turėjo aiškią viziją, kad ji skirta moteriai, kuri yra tarsi Mėnulio deivė, besikeičianti taip dažnai ir natūraliai, kaip Mėnulio formos danguje, banguodama kartu su jo potvyniais ir atoslūgiais. 

Moters galia – sutalpinti savyje visus veidus vienu metu. Ji gali kvatotis, krykštauti ir šokti lyg jaunutė nerūpestinga mergaitė. Gali motiniškai apglobti savo šiluma ir rūpesčiu, paguosti ir įkvėpti savo širdies stiprybe. Jausdama savo viduje promočių dvasią, ji vadovaujasi moteriška išmintimi.

Ernestos Statkutės kolekcija/Asmeninio archyvo nuotr.
Ernestos Statkutės kolekcija/Asmeninio archyvo nuotr.

Nubudusiai sąmoningai moteriai niekam nieko nereikia įrodinėti – nei savo jėgos, nei moteriškumo. Panorusi, ji gali įveikti sunkiausius žygius, įkopti į aukščiausias snieguotas viršukalnes – vien tam, kad ištiesusi ranką paliestų debesis. Ji žygiuoja savo gyvenimu lyg podiumu, tokiu pat ryžtingu elegantišku žingsniu eina Žemės paviršiumi, debesimis ar Mėnulio krateriais, nekreipdama dėmesio į aplinkybes, ją užklupusias audras ar net gravitacijos trūkumą.

„Šiuolaikinė moteris vertina ir gerbia savo galias. Savo beribį gebėjimą kurti. Ryžtą ir smalsumą ištirti pasaulį. Ir, žinoma, galią mylėti, įkvėpti gyvybę, savo jausmais ir raibuliuojančiomis emocijomis nuspalvinti savo ir aplinkinių pasaulį. Ji žino kad ji nėra vien švelni ir gležna būtybė, todėl ji gerbia ir savo galią kovoti, sužeisti, įskaudinti ir naudojasi ja atsakingai“, – pasakoja E. Statkutė.

„Neabejodama savo išskirtinumu nubudusi moteris rinksis papuošalus, kurie pabrėš jos moterišką pradą, išmintį, drąsą, dvasines žinias, kūrybinę galią. Ji pati pajus, kas jai labiausiai tinka ir suteiks papuošalams tą prasmę, kurios jai reikia. Neabejoju, kad kiekviena moteris tai gali“, – tiki juvelyrė.

Temos:

Juvelyrika

Naujausi straipsniai