Juvelyras Alex Šepkus: „Būti atpažįstamam gimtinėje – lyg grįžimas namo“

Juvelyras Alex Šepkus ir jo darbai
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-31 14:39
Alex Šepkus – vienas garsiausių lietuvių juvelyrų pasaulyje – pristato savo unikalių dirbinių kolekciją Vilniuje įsikūrusiuose juvelyrikos namuose „v2o“. Daugiau negu 25-erius metus JAV gyvenančio ir kuriančio lietuvio darbai žinovų įvertinti ne tik kaip papuošalai, bet ir kaip meno vertybės. Didžioji dalis „Alex Šepkus New York“ vardu pristatomų autoriaus darbų eksponuojami už Atlanto, tačiau kūrėjas džiaugiasi galėdamas dalintis savo ir kūriniais Lietuvoje.

„Mano papuošalai labai intymūs ir asmeniški, visai netinkami, taip vadinamiems įvaizdžiams ir dideliems firmų vardams. Iki šiol džiaugiuosi, kad prieš daug metų nesutikau parduoti sielos ir kūno „Tiffany“ kompanijai, bandžiusiai suvilioti labai patraukliu pasiūlymu,“ – pasakoja A. Šepkus.

Labiausiai juvelyras vertina galerijas ir nepriklausomas juvelyrikos dirbtuves, o bendradarbiavimui visada renkasi tuos, kurie jo papuošalus mėgsta ir supranta. Savo partnerius juvelyras renkasi atsakingai, todėl ir garbė pristatyti pasaulinio garso lietuvių juvelyrą tenka ne kiekvienam. „Susipažinęs su Viktorija, nebeturėjau abejonių, kad ji būtų puiki mano atstovė protingoje ir gražioje galerijoje. Mane ji patraukė profesionalizmu, nuoširdumu, pretenzijų neturėjimu, žiniomis ir šiltumu klientams,“ – sako A. Šepkus.

Asmenininio albumo nuotr.
Asmenininio albumo nuotr.

Juvelyrė Viktorija Orkinė, „v2o“ namų įkūrėja didžiuojasi galėdama pristatyti išskirtinį kūrėją, kuris daugelį metų buvo jos asmeninis idealas. „Dar prieš galerijos atidarymą svajojau, kad mūsų lentynas puoštų Aleksandro darbai. Tačiau didelio noro, skrydžio į Jungtines Amerikos Valstijas ir entuziazmo nepakako. Aleksandras sutikimą davė tik pats apsilankęs jau atidarytoje galerijoje, keletą kartų asmeniškai pabendravęs ir įsitikinęs ketinimų rimtumu. Labai branginu ir vertinu užsimezgusią draugystę su šiuo talentingu kūrėju,“ – prisimena „v2o“ juvelyrikos namų įkūrėja.

Pasaulinio lygio juvelyro Aleksandro Šepkaus darbais prekiaujama daugiau nei 100 galerijų Jungtinėse Amerikos valstijose ir kitose šalyse, tačiau pristatyti save gimtinėje jam ne mažiau svarbu nei būti žinomam pasaulyje: „Lietuva – mano Tėvynė, kurioje gimiau, mokiausi ir pradėjau kūrybą. Gyvenu netoli Niujorko, bet vaikystės Kaunas ir studentiškas Vilnius man yra be galo brangūs, todėl būti pažįstamam ten man – lyg grįžimas namo.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai