Jūsų vyras mėgsta skaityti? Štai kokių knygų jis neturėtų praleisti pro akis

Vyras skaito knygą / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-24 15:00
Ar jūsų vyras mėgsta skaityti? O gal priešingai – nėra paėmęs jokios knygos į rankas? Štai keletas knygų, kurias turi perskaityti jūsų antroji pusė.

H. D. ThoreauVoldenas, arba gyvenimas miške“

Ar jūsų išrinktasis – gamtos vaikas? Galbūt jis nuolat burba apie šiuolaikinį, beprotišką vartotojišką pasaulį? Jei taip, jam tikrai turėtų patikti knyga „Voldenas, arba gyvenimas miške“.

Ar jūsų išrinktasis – gamtos vaikas? Galbūt jis nuolat burba apie šiuolaikinį, beprotišką vartotojišką pasaulį? Jei taip, jam tikrai turėtų patikti knyga „Voldenas, arba gyvenimas miške“.

1841 metais H. D. Thoreau metė iššūkį visiems vartotojiško pasaulio žmonėms – išėjo gyventi į laukinę gamtą, kad pajustų tikrąją, žmogiškąją egzistenciją. Įsikūrė ant nedidelio tvenkinio kranto pavadinimu Voldenas.

Vyras užsibrėžė gyventi gamtos prieglobstyje, maitindamasis, šildydamasis vien tik tuo, ką duoda gamta. Savo rankomis pasistatė medinį namą, valgė surinktus grybus, uogas, pasisodino savo daržą. Šis sprendime jam atrodė filosofiškas: „Išėjau į mišką todėl, kad norėjau gyventi išmintingai, giliai, sveikai ir spartietiškai“. Vyras taip gyveno dvejus metus, kaip pats vadina, dvejus eksperimentinius metus. O pasauliui jis paliko dar ilgai gyvuosiančią išmintį, kuri sudėta knygoje.

Chrisas Andersonas „TED Talks. Viešasis kalbėjimas“

Ar jūsų vyras moka savo kalbomis pakerėti kitus? Galbūt jis visų dėmesį prikausto savo istorijomis? Tikras vyras turi mokėti sklandžiai dėstyti savo mintis, juk prikaustanti kalba žavi kur kas labiau nei išvaizda ar garderobas. Jei taip, jam tikrai patiks knyga „TED Talks. Viešasis kalbėjimas“. Joje kalbama apie tai, kad kiekvienas gali išmokti užmegzti ryšį su auditorija. Ir nemanykite, kad svarbu tik turėti, ką pasakyti. Būtina žinoti, kaip tai padaryti. Juk žinių niekada nebus per daug.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 knygos, kurios pakeis jūsų gyvenimą

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Johnas Katzenbachas „Analitikas“

„Tik nesiūlyk man kvailų detektyvų, kuriuose viskas paaiškėja jau pirmuose puslapiuose, noriu skaityti rimtas knygas“, – atkerta dažnas vyras, kai moteris pasiūlo kokią nors knygą.

Tačiau detektyvas „Analitikas“ garantuotai įtrauks kiekvieną vyrą taip, kad pasigailėsite, jog pasiūlėte skaityti. Kokia knygos istorija? Daktaras Frederikas Starksas – vienišas žmogus, visą gyvenimą dirbęs psichoanalitiku. Po žmonos mirties visiškai atsiribojo nuo aplinkinio pasaulio. Per savo penkiasdešimt trečiąjį gimtadienį jis netikėtai gauna laišką, kuris gyvenimą apverčia aukštyn kojomis. Daktarui gresia kerštas už nusikaltimą, kurio jis nė neatsimena padaręs... Patikėkite, knyga ne kartą priversti pasijusti taip, tarsi kažkas vedžiotų už nosies.

G. D. Robertsas‎ „Šantaramas“

Vyrams patinka istorijos apie vyrus. Ir svarbiausia, kad jos būtų įspūdingos. Ir patikėkite, pagrindinis knygos veikėjas Linas tikrai turi ką papasakoti. Jis aprašo neįtikėtiną laiką, kurį praleido Indijoje: lūšnynai, mafija, prekyba ginklais, meilė, daktaro patirtis, skurdas ir turtas. Tai ne šiaip fantazijos – tai biografinė istorija, parašyta Frankfurto kalėjime – ten galiausiai atsidūrė autorius. „O kas tas Šantaramas?“ – paklaus jūsų vyras, kai įbruksite į rankas knygą. Tai įmanoma sužinoti tik perskaičius knygą.

George‘as Orwellas „1984-ieji“

Jūsų vyras domisi politika, psichologija, filosofija? „1984-ieji“ – knygoje susipina visos šios sritys ir dar daugiau. G. Orwello romane kalbama apie totalitarinį kontrolės pasaulį ir, atrodo, ši tema aktuali iki šiol. Parašyta 1948-aisiais, ši knyga kalba apie ateitį, kuri išties tamsi, gąsdinanti, kiekvieną žmogų įstatanti į rėmus. Individualumas, minties laisvė ir meilė yra draudžiami, valdžia yra viskas. Jei jūsų antroji pusė dar neskaitė šios knygos, būtinai ją pasiūlykite.

Mario Puzo „Krikštatėvis“

Ar jūsų antroji pusė matė visas filmo „Krikšatėvis“ dalis? Tikriausiai ir jūs buvote priversta žiūrėti, kai mieliau pirmenybę būtumėte teikusi romantiškai juostai. Yra proga atsilyginti – pasakykite, kad pirmiausiai atsirado knyga, o tik tada filmas, ir kad knygoje – viskas pateikta kitaip. Iškart griebs skaityti, o perskaitęs, norės imtis ir kitų dalių.

Laura Hillenbrand „Nepalūžęs“

„Stiprūs vyrai skaito apie stiprius vyrus“, – taip jam ir pasakykite, įteikdama šią knygą. O jei jis mėgsta istorijos vingius, ši knyga taps tikru saldainiuku. Pasakojimas nukelia į Antrojo pasaulinio karo metus, kai 1943 m. gegužės popietę amerikiečių oro pajėgų bombonešis nukrito į Ramųjį vandenyną ir dingo. Jaunas leitenantas kapanojosi ant gelbėjimosi plausto. Atviras vandenynas, jokio maisto, vandens, tik rykliai, apšaudymai ir jokios galimybės išgyventi. Tačiau žmogus gali daug ką.

TAIP PAT SKAITYKITE: Knygos, kurias turi perskaityti kiekviena moteris

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai